« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 30 listopada 2023 r., imieniny Andrzeja, Justyny, Konstantego

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Radny ma pomysł na ożywienie Starego Miasta

Na biurko prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego wpłynęła kolejna interpelacja. Tym razem pismo złożył radny Maciej Kleczkowski, który chce, aby w miejscu legendarnej wierzby na pl. Bema, która została ścięta po ostatniej burzy, postawić tężnię solankową.

- Zwracam się z prośbą, aby w miejscu legendarnej wierzby na pl. Bema, która została ścięta po ostatniej burzy, postawić tężnię solankową. Ostatnio bezpłatna tężnia powstała w Długosiodle i mieszkańcy bardzo ją sobie chwalą - pisze w interpelacji Maciej Kleczkowski.

Radny swój pomysł uzasadnił m.in. tym, że w Ostrołęce mamy dość mocno zanieczyszczone powietrze i wiele osób ma problemy z układem oddechowym.

- Z racji tego, że w Ostrołęce nie mamy najczystszego powietrza, wiele osób ma problemy z układem oddechowym. Tężnie pomagają również przy alergiach, chorobach tarczycy czy skóry. Koszt nie jest stosunkowo wielki - około 30 tys. zł. Zależy mi również na ożywieniu Starego Miasta, stąd pomysł postawienia tężni solankowej właśnie na pl. Bema - argumentuje radny Kleczkowski.

Czekamy na odpowiedź włodarza miasta. Do sprawy wrócimy.

Wyświetleń: 6131
 
09:22, 29.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne