« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 30 listopada 2023 r., imieniny Andrzeja, Justyny, Konstantego

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Prezentacje i pokazy produktów pod lupą ostrołęckiej prokuratury

Ostrołęcka prokuratura nadzoruje postępowanie w sprawie popełnienia oszustwa przez spółki, które oferowały seniorom zakup produktów na raty. Klienci przed podpisaniem umowy nie mieli możliwości zapoznania się z jej warunkami, często nie byli też świadomi, że podpisali dokument.

Oferta kierowana była do osób starszych, które zapraszano (najczęściej telefonicznie) po odbiór wylosowanych przez nich nagród, na wykłady dotyczące zdrowego trybu życia lub na zabiegi rehabilitacyjne.

- Spotkania najczęściej organizowane były w lokalach, które na ich uczestnikach miały sprawiać wrażenie placówek medycznych. Spółki organizujące spotkania nie informowały zapraszanych osób, iż w rzeczywistości miały to być pokazy handlowe, w trakcie których przedstawiony był sprzęt do rehabilitacji, pościel, naczynia, odkurzacze oraz inne rzeczy - informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Prowadzący prezentację nie przedstawili uczestnikom cen poszczególnych artykułów, zasad ich zakupu oraz warunków nabycia artykułów w systemie ratalnym.

- Z uczestnikami spotkań zawierane były umowy zakupu w systemie ratalnym, przy czym przed podpisaniem umowy kupujący nie mieli możliwości zapoznania się z jej warunkami, a bardzo często nawet nie uświadamiali sobie tego, że podpisali umowę kupna. Osoby działające w imieniu spółki nie uwzględniały wniosków o odstąpienie od umowy kupna-sprzedaży - podaje ostrołęcka prokuratura.

Spotkania, pokazy lub prezentacje organizowane były na terenie całego kraju przez osoby prowadzące działalność gospodarczą w formie różnie zorganizowanych spółek. Po krótkim okresie działalności były one wykreślane z Krajowego Rejestru Sądowego lub przekształcane, utrudniając odstąpienie od umowy lub dochodzenia roszczeń. Bardzo często do odstąpienia od umowy dochodziło dopiero po interwencji powiatowych lub miejskich rzeczników konsumentów lub Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Wyświetleń: 2827
 
15:02, 04.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne