« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 30 listopada 2023 r., imieniny Andrzeja, Justyny, Konstantego

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Jutro nadzwyczajna sesja rady miasta

Kolejna nadzwyczajna sesja rady miasta odbędzie się w poniedziałek 28 sierpnia br. Głównym punktem są zmiany w "Planie Inwestycyjnym dla Miasta Ostrołęki i subregionu ostrołęckiego". Chodzi o dodanie dwóch nowych zadań w ostrołęckim szpitalu.

Radni zdecydują o dodaniu zadań pn. "Zwiększenie dostępności do wysokiej jakości usług zdrowotnych w zakresie chirurgii naczyniowej" oraz "Zwiększenie dostępności do usług zdrowotnych w Subregionie Ostrołęckim w zakresie chorób układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej poprzez utworzenie Oddziału Rehabilitacji Ogólnoustrojowej oraz doposażenie Bloku Operacyjnego, Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej".

Radni dokonają również zmian w "Strategii Oświatowej Miasta Ostrołęki na lata 2014-2020" oraz zmian w budżecie, które dotyczą budowy fontanny przy Kupcu (ogłoszenie przetargu planowane jest w IV kwartale br., natomiast realizacja robót budowlanych nastąpi w I półroczu 2018 r.), budowy ul. Wybickiego i Irysowej, chodnika łączącego ul. Geodetów z ul. Goworowską oraz przygotowania postępowania przetargowego i rozpoczęcia robót związanych z budową ul. Kosynierów.

W budżecie pojawi się nowa inwestycja tj. budowa ulicy Konwaliowej, która spowodowana jest złym stanem technicznym ulicy (nierówny profil poprzeczny i podłużny, zastoiska wód opadowych). Łączy ona ul. Ławską z ul. Ostrowską.

Drugą nową inwestycją wprowadzoną do budżetu będzie budowa drogi wewnętrznej równoległej do ul. Augusta Emila Fieldorfa "Nila", znajdującej się w centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie instytucji kultury, obiektów usługowo- handlowych oraz budynków mieszkalnych.

Początek sesji o godz. 15.30

Wyświetleń: 2947
 
09:10, 27.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne