« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 14 lipca 2020 r., imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

"Kurier Mazowiecki" o budowie mostu tymczasowego w Ostrołęce (wideo)

Fot. kadr "Kurier Mazowiecki"Rozpoczęły się prace związane z budową mostu tymczasowego na Narwi w Ostrołęce. Będzie on służył kierowcom podczas remontu starej przeprawy, która znajduje się na drodze krajowej nr 61. O sprawie informuje "Kurier Mazowiecki".

Wybudowaniem dojazdów i przyczółków zajmie się ostrołęcka firma Ostrada za ponad 10,5 mln zł. W ramach inwestycji prowadzone będą roboty dotyczące budowy tymczasowego objazdu drogowego - dojazd od strony ul. Warszawskiej i ronda Księcia Siemowita oraz dojazd od strony ul. Szpitalnej przez ul. Spacerową wraz z montażem fundamentów i izbic dla filarów w postaci pali z rur stalowych pod tymczasową przeprawę. Stalową konstrukcję na rzece wybuduje natomiast specjalistyczna jednostka wojskowa.

- Stary most zostanie zamknięty na dwa lata. Przeprawa tymczasowa będzie wybudowana pomiędzy istniejącymi w tej chwili mostami i jest rozwiązaniem koniecznym, żeby zapewnić możliwość przejazdu przez rzekę. W ciągu miesiąca powstaną fundamenty dla filarów w postaci pali z rur stalowych. Most tymczasowy będzie miał 4 metry szerokości, co oznacza tylko jeden pas ruchu. Konstrukcję mostową przetransportuje i wykona Inżynieryjna Jednostka Wojskowa z Inowrocławia. Zaplanowano to na początek października - informuje "Kurier Mazowiecki".

Obejrzyj wideo:
"Kurier Mazowiecki" o przeprawie zastępczej

Wyświetleń: 2935
 
11:04, 22.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

sznebuldog
16:55, 22.08.2017 r.
10,5 mln tylko na drogi dojazdowe i przyczółki ???? :angry: :angry: :angry: Ja pier..e...
Takie pieniądze w błoto. Spokojnie można za taka kwote by było dokończyć obwodnice i dociągnąc ją od ronda na Goworowskiej do Narwi. I tam zrobic most tymczasowy a za parę lat - nowy most z prawdziwego zdarzenia. Ale przynajmniej 10 milionów nie zostało by dosłownie zamienione na błoto. Za takie decyzje powinno sie trafiac do wieźnia panie kotowski
aaaa
22:40, 22.08.2017 r.
oj będą tańcować , oj będą , że też kary nie ma :sad: :sad: :angry: :angry:
s
14:47, 23.08.2017 r.
zamiast budować most tymczasowy to skupiliby się na budowie zupełnie nowego mostu w innej lokalizacji, aby te dwa ostrołęckie mosty nie schodziły się do jednego ronda i tranzyt omijał ostrołękę obwodnicą
ostrołęczanin
15:29, 23.08.2017 r.
JAK MOST TO TYLKO NA RONDO PRZASNYSZ WARSZAWA I WTEDY TO MA SENS
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne