« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 24 lutego 2024 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Nowe "Czarne Punkty Wodne" w Ostrołęce

Fot. KMP w OstrołęcePolicjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta Ostrołęki, kontynuując kampanię "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", dokonali w dniach 2–3 sierpnia 2017 roku wkopania dwóch tablic "Czarny Punkt Wodny".

O konieczności ustawiania takich tablic ostrzegawczych w naszym rejonie oraz o niepokojących statystykach utonięć na Mazowszu rozmawiali dzisiaj wiceprezydent Grzegorz Płocha, dyrektor Wydziału Promocji Miasta, Kultury i Sportu Maria Rochowicz oraz naczelnik prewencji - podkom. Piotr Góralczyk.

- Rozmowy na temat tragicznych w skutkach wypadków nad obszarami wodnymi rozpoczęły się w siedzibie ostrołęckiej policji i urzędzie miasta już przed wakacjami. Zostały wytypowane tego typu miejsca, z których korzystają osoby w każdym wieku podczas wakacyjnego wypoczynku. Biorąc pod uwagę fakt, że najczęściej do utonięć dochodzi w miejscach niestrzeżonych oraz w trosce o bezpieczeństwo wypoczywających, dokonano oznakowania tablicą "Czarny Punkt Wodny" dwóch miejsc usytuowanych nad Narwią w Ostrołęce. Tablice te zobaczymy w rejonie ostrołęckiego portu i w miejscu znajdującym się kilkaset metrów od portu, kierując się w dół rzeki "Narew". Jeszcze jedna tego typu tablica znajduje się dalej, w rejonie jednej z niestrzeżonych plaż - informuje mł. asp. Krzysztof Kolator z ostrołęckiej policji.

Oznakowania mają skłonić wypoczywających do refleksji i zwiększonej czujności w kwestii bezpieczeństwa własnego i bliskich korzystających z wypoczynku nad wodą.

Ostrołęcka policja i przedstawiciele lokalnego samorządu przestrzegają przed brawurą osób kąpiących się oraz przed korzystaniem z różnego rodzaju akwenów po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że wakacje to czas kiedy dochodzi do największej liczby utonięć.

Wyświetleń: 3193
 
13:05, 03.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne