« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 22 lipca 2024 r., imieniny Magdaleny, Bolesławy, Marii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Piją i jeżdżą

Fot. KMP w OstrołęceNa przestrzeni minionych dwóch dni ostrołęccy policjanci odnotowali kilka zdarzeń drogowych, których wspólnym mianownikiem niestety był alkohol. Na szczęście tym razem nikt postronny nie ucierpiał, jednak pijący kierowcy wciąż stanowią śmiertelne zagrożenie na naszych drogach.

Jazda pod wpływem alkoholu jest ogromnym zagrożeniem oraz przyczyną wielu ludzkich tragedii. Policja ponownie apeluje do kierowców, członków rodzin i świadków tego rodzaju zachowania o uniemożliwienie jazdy tak nieodpowiedzialnym kierowcom i informowania o takich przypadkach policji.

- Taka reakcja może uchronić niewinne osoby przed tragedią, jaką jest wypadek drogowy. Jednocześnie informujemy, że ostrołęccy policjanci będą konsekwentnie prowadzić działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu tego rodzaju kierowców. W związku z tym zwracamy się z apelem o odpowiedzialność. Odpowiedzialność za siebie i za innych często niewinnych osób, które często tracą zdrowie, a nawet życie przez bezmyślnych kierowców. Pomyślmy, czy warto ryzykować i ponosić aż tak ogromne konsekwencje. Czy możemy ponieść większą, jak pozbawienie życia niewinnej osoby w wyniku naszego braku wyobraźni. Zadajmy sobie także pytanie, jak życie nasze i naszej rodziny będzie wyglądało, kiedy my będziemy sprawcami wypadku drogowego pod wpływem alkoholu i np. trafimy na wiele lat do zakładu karnego - apeluje asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckich policjantów.

Pamiętajmy też, że nikt z nas nie może cofnąć czasu, nawet o sekundę.

- Apel kierujemy również do członków rodzin i świadków z prośbą o informowanie policji o takich zdarzeniach. Nie zapominajmy, że czasem jednym telefonem możemy uratować komuś życie - dodaje rzecznik.

Wyświetleń: 2052
 
11:08, 24.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne