« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 14 lipca 2020 r., imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Piją i jeżdżą

Fot. KMP w OstrołęceNa przestrzeni minionych dwóch dni ostrołęccy policjanci odnotowali kilka zdarzeń drogowych, których wspólnym mianownikiem niestety był alkohol. Na szczęście tym razem nikt postronny nie ucierpiał, jednak pijący kierowcy wciąż stanowią śmiertelne zagrożenie na naszych drogach.

Jazda pod wpływem alkoholu jest ogromnym zagrożeniem oraz przyczyną wielu ludzkich tragedii. Policja ponownie apeluje do kierowców, członków rodzin i świadków tego rodzaju zachowania o uniemożliwienie jazdy tak nieodpowiedzialnym kierowcom i informowania o takich przypadkach policji.

- Taka reakcja może uchronić niewinne osoby przed tragedią, jaką jest wypadek drogowy. Jednocześnie informujemy, że ostrołęccy policjanci będą konsekwentnie prowadzić działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu tego rodzaju kierowców. W związku z tym zwracamy się z apelem o odpowiedzialność. Odpowiedzialność za siebie i za innych często niewinnych osób, które często tracą zdrowie, a nawet życie przez bezmyślnych kierowców. Pomyślmy, czy warto ryzykować i ponosić aż tak ogromne konsekwencje. Czy możemy ponieść większą, jak pozbawienie życia niewinnej osoby w wyniku naszego braku wyobraźni. Zadajmy sobie także pytanie, jak życie nasze i naszej rodziny będzie wyglądało, kiedy my będziemy sprawcami wypadku drogowego pod wpływem alkoholu i np. trafimy na wiele lat do zakładu karnego - apeluje asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckich policjantów.

Pamiętajmy też, że nikt z nas nie może cofnąć czasu, nawet o sekundę.

- Apel kierujemy również do członków rodzin i świadków z prośbą o informowanie policji o takich zdarzeniach. Nie zapominajmy, że czasem jednym telefonem możemy uratować komuś życie - dodaje rzecznik.

Wyświetleń: 2052
 
11:08, 24.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

kaktus
11:20, 24.08.2017 r.
Przypominam, dopuszczalny poziom alkoholu w wydychanym powietrzu, w Anglii, wynosi 0,8 promila, podczas gdy w Polsce, 0,5 promila to już jest przestępstwo, zagrożone karą pozbawiania wolności - innymi słowy, ten sam kierowca, jadycy po drogach Anglii, jest trzeźwy, a po polski drogach już pijany i grozi mu za to pierdel.

W USA, to w ogóle oowiązują inne kryteria, o których w Polsce, nawet się nie śni.
kaktus
11:27, 24.08.2017 r.
P.S.
W zdecydowanej większości państw europejski, granica jakiejkolwiek odpowiedzialności, wynosi 05 promila, u nas 0,2 promila.

W żadnym państwie, nie ma czegos takiego jak "kontrole prewencyjne trzeźwości kierowców", a w Polsce, pomimo braku usankcjonowania takich kontroli, odbywaja się one, wyłacznhie na podstawie jakichś tam zarządzeń komendantów jesdostek terytorioalnych policji, którzy mogą rozkazywać, co najwyżej swoim podwładnym, ale nie skłaniać ich do łamania prawa.
kaktus
11:32, 24.08.2017 r.
Wpiszcie sobie na YouTube "bezprawna kontrola trzeźwości" i zobaczycie, jak policjanci, wobes świadomych swych praw obywateli, robią z siebie i d i o t ó w, powołując się, na nieistniejące przepisy.

To, że kierowca, nie ma prawa wypić sobie do posiłku lampki wina, czy butelki piwa, to jest jakiś kompletny absurd.
kaktus
11:41, 24.08.2017 r.
Wyobraźmy sobie taką sytuację, w której kierowca jedzie z Niemiec do Polski - przed granicą zjadł obiad i wypił piwo - po kilku kilometrach, z powodu np. braku światła, zatrzymuje go i bada jego trzeźwość niemiecka policja - kierowca ma 0,4 promila, a więc jest w porządku - chwile później, wjeżdża do Polski i zatrzymany przez Policję, ma te 0,35 promila, czyli jest w stanie "po spożyciu", w wyniku czego traci prawo jazdy - fajne, nie?
Gość
11:58, 24.08.2017 r.
Jesteś na terenie Polski więc stosuj się do obowiązujących przepisów. Jeśli się nie podoba to krzyż na drogę. Czemu musimy podporządkować się innym przepisom?
Roman
12:04, 24.08.2017 r.
Tak ku.wy chcą żeby tylko im donosic to już nic nie będą robić. A złodzieja to żadnego nie mogą znaleźć. Psy to hu.e....
kaktus
12:15, 24.08.2017 r.
Jestem i się stosuję, co nie znaczy, że w przypadku wątpliwości, nie moge ich wyrazić - chyba, że uważasz, że nie mogę.

Wszakżę, byłoby dobrze, gdyby do tych przepisów, stosowała sie również policja i nie urzadzała prewencyjnych kontroli trzeźwości, bo tym samym łamią, obowiązujące przepisy.

Jedocześnie przypominam, że do dnia dzisiajszego w Polsce obowiązuja przepisy, z bodaj 1962 roku, które zabraniaja sprzedaży alkoholu na kredyt, co znaczy, że wszyscy sprzedający alkohol, którym płacimy kartami kredytowymi, popełniają przestępstwo - to, tak na marginesie i jako ciekawostka.
f
12:56, 24.08.2017 r.
Czy wy ludzie jesteście normalni, zabije pijak wam osobę bliską to wtedy będziemy gadać. Toc te osoby co podaja to maja promil, dwa a czesto trzy w organizmie!!!!!!!!!!!!!!
kaktus
13:05, 24.08.2017 r.
f, a jeśli zabije trzeźwy, to będzie lżej się z tym pogodzić?

Nietrzeźwi kierujący, sa sprawcami mniej niż 10% wypadków, to gdzie jest te ponad 90% - w przypadku wypadków śmiertelnych, te proporcje są jeszcze bardzie niekorzystne dla trzeźwych.
kaktus
13:07, 24.08.2017 r.
Tak, przy okazji, to nie jest atykuł, o jakimś konkretnym zdarzeniu, a więc nie powołuj sie na inne, bo tamci sprawcy nie mieszczą się w tolerancjach żadnego państwa na Świecie.
Janusz
20:56, 24.08.2017 r.
Pozwól Polakowi jechać 50km/h to on mądrzejszy przecież i będzie jechał 80km/h. Pozwól mu jechać z 0,5 promila to każdy zaraz będzie jeździł z 1,5 promila w wydechu...
Daleko nam do zachodu więc nie porównujcie. U nas brak kultury...brak słów
kaktus
11:16, 25.08.2017 r.
Janusz, ale przecież na to jest bardzo prosty sposób - kto przekracza dopuszczalny próg, ten jest karany, poza tym, że piwo czy lampka wina do obiadu, nie jest wykroczeniem, czy przestępstwem, a jeśli ktoś przeholuje, to spotka go zasłużona kara, a więc poza zwiększeniem progu, nic się nie zmienia.
13:43, 25.08.2017 r.
Powiem tak . znam osobę która straciła prawo jazdy bo miała 0.8 promila a na badaniu już na komedzie 0.2 promila to nie dość ze policja nie miała szacunku to odebrali mu prawo jazdy na 6 miesięcy a no i ta osoba dzień wcześniej wypila wiec była po użyciu a napisali ze pod wpływem. .. Głupota .
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne