« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 14 lipca 2020 r., imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Dożynki w Lelisie z Jerzym Kryszakiem i zespołem Power Play (zdjęcia, wideo)

Tegoroczne święto plonów rozpoczęto w Lelisie tradycyjną mszą św. oraz przejściem barwnego korowodu z wieńcami. Padający deszcz nie popsuł dobrego humoru licznie zgromadzonym mieszkańcom gminy i zaproszonym gościom. Wszyscy bawili się do późnych godzin wieczornych.

Uroczysty korowód z wieńcami dożynkowymi przeszedł pod scenę, gdzie mieszkańców i zaproszonych gości powitał włodarz gminy Stefan Prusik. Wójt gminy odebrał wieniec, który wedle tradycji obtańcowano na scenie. Następnie włodarz wraz z dyrektorem CK-BiS, księdzem proboszczem oraz Kurpiankami, wyszli do ludzi, aby każdego poczęstować chlebem upieczonym z tegorocznego ziarna.

- Dożynkami kończymy kolejny rok rolniczego trudu, tak pięknie wpisującego się w pory roku i od nich zależnego. Naszą obecnością tu wyrażamy wdzięczność dla ciężkiej pracy rolnika. Jak mówił niegdyś św. Jan Paweł II: "Oddaję hołd spracowanym rękom polskiego rolnika, tym rękom, które w trudnej, ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju, a w chwilach zagrożenia gotowe były tej ziemi strzec i bronić". Bez naszej ciężkiej pracy, ziarno nie wyda plonu, ale po tych wieńcach widać, że nie zabraknie nam ziarna na nowy zasiew i chleb na naszych stołach - mówił Stefan Prusik, wójt gminy Lelis.

Wieńce dożynkowe wzięły udział w konkursie na najpiękniejsze dzieło wykonane z plonów i darów natury. Do konkursu zgłoszono dwanaście wyjątkowych prac z miejscowości: Durlasy, Golanka, Długi Kąt, Białobiel, Łodziska, Łęg Przedmiejski, Łęg Starościński (Walery), Szwendrowy Most, Szafarczyska, Czarnia i Brzozowa w gminie Kadzidło, Szafranki z gminy Łyse oraz Nowa Wieś Wschodnia z gminy Rzekuń. Po obradach komisji, werdykt ogłosił Bartosz Podolak, dyrektor centrum Kultury.
Zwycięski wieniec z Łęgu PrzedmiejskiegoI miejsce - Łęg Przedmiejski,
II miejsce - Golanka,
III miejsce - Szafranki.

W obrębie gminy Lelis wyróżniono wieńce z Łodzisk i Długiego Kątu. Członkowie komisji przyznali jednak, że każda z miejscowości włożyła wiele pracy w swoje dzieła i każdemu należą się podziękowania i gratulacje.

- Wicie wieńców to trudny i misterny proces, nie jest to takie łatwe jak mogłoby się wydawać. Dziękuję za wasz trud, za udział, za to, że aktywnie włączacie się organizację naszego gminnego święta, że chętnie uczestniczycie we wszystkich konkursach - mówił Bartosz Podolak.

W tym roku doszła kolejna dożynkowa atrakcja. Na stadionie gminnym odbywał się turniej sołectw. Zmagania sportowe przedstawicieli miejscowości przyniosły widzom wiele emocji, bowiem na murawie zawodnicy mierzyli się m.in. w strzałach piłką do bramki czy wyścigach wożenia sołtysów taczkami na czas. W tym konkursie pierwsze miejsce zajęło Aleksandrowo, na drugim uplasowała się reprezentacja Długiego Kątu, zaś trzecią lokatę zajęła Obierwia. Wszyscy odebrali symboliczne nagrody.

Na konkurs z nagrodami mogli także liczyć uczestnicy imprezy. Ostrołęcki WORD tradycyjnie ufundował rower oraz różne gadżety dla cyklistów. Rower wygrał mieszkaniec Ostrołęki Piotr Czaplicki. Wszyscy mogli tez korzystać z wielu przygotowanych atrakcji m.in. wesołego miasteczka, strzelnicy, policyjnego symulatora jazdy, dmuchanych zabawek, przejażdżek konnych, pokazu starej motoryzacji czy oglądanie wozu strażackiego. Czekały też kramy z pamiątkami, domowym jedzeniem i regionalnymi napitkami.

Jerzy KryszakNa scenie królowały zespoły ludowe i grupy śpiewacze z terenu powiatu ostrołęckiego oraz te działające przy centrum kultury w Lelisie. O godz. 15.00 na scenę wszedł długo przez wszystkich wyczekiwany Jerzy Kryszak - utalentowany aktor, kabareciarz, satyryk, który od lat bawi i uczy polską publiczność. Kabareciarz dał wspaniały popis sceniczny, który rozbawił publiczność, ale też pozwolił się zastanowić nad obecną sytuacją w Polsce. Kryszak słynie z tego, że w swoich skeczach nawiązuje do obecnej sytuacji politycznej. Nie omieszkał też wspomnieć o naszych lokalnych sprawach a na zakończenie życzył wszystkiego najlepszego i przejezdnego mostu. Publiczność, po zakończeniu występu, raz jeszcze wywoływała go na scenę oklaskami.

Wieczorem widownię rozgrzewały zespoły disco polo. Gwiazdą imprezy był zespół Power Play. Chętni mogli się bawić do późnych godzin wieczornych na dyskotece.

Dożynki regionalne w Lelisie odbyły się 20 sierpnia br.

Zobacz zdjęcia:
Dożynki regionalne w Lelisie (20.08.2017)Wyświetleń: 15764
 
20:52, 20.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Wieniec
21:02, 20.08.2017 r.
Tak bardzo trudny proces robienia wieńca kliknąć w internecie kupuję i wieniec.gotowy
123
21:09, 20.08.2017 r.
Niektórzy robią sami, wg tradycji :smile:
lelisiak
22:03, 20.08.2017 r.
Tę smutną ale zgoła fajna uroczystość uratował swoją obecnością europoseł Kalinowski. Nawet starosty nie było na powiatowych dozynkach ! Nie mowiac o posłach i senatorach ! Może czas uderzyć sie w pierś i zacząć koncyliacyjnie obchodzić piękne polskie święta jakimi są dożynki. Nie jest to uroczystość jednej ludowej partii. Panie wójcie jeden z drugim, za chwile was nie wybiorą i co będzie ? Nawet Kryszak nie pomoże ani młody promujący sie aż nadto dyrektor. Może czas otworzyć oczy, iść po rozum do głowy, krawaty nosić długością do paska, jak Bóg przykazał i uruchomić myślenie. Życzę dobrze ale widać to bardzo zle, szkoda. Jest jeszcze trochę czasu na dobre normalne działania ...
Super impreza
22:04, 20.08.2017 r.
Super impreza. Edukacja - zabawa - integracja społeczności.
Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Brawo.
Mieszkańcy i goście świetnie się bawili. Brawo.
Pozdro dla wszystkich. Tak trzymać.
hm
22:10, 20.08.2017 r.
ile ta impreza kosztowała??

Za pieniądze publiczne promocja pod przyszłe wybory

nieładnie !!!

porazka

a mlody dyrektor promuje sie do jakiego stołka?
Impreza
22:19, 20.08.2017 r.
Impreza jakich mało w rejonie.

Panie Bartku dziękujemy. Super super super
miejscowy
22:28, 20.08.2017 r.
Obecność posła eurokołchozu Kalinowskiego do wstyd dla naszej gminy! Przecież on sprzedał polską wieś - jesteśmy importerem żywności!

Władz powiatowych nie było bo nie byli zaproszeni przez leliskich lewaków.

Ja rozumiem że ktoś robi sobie poparcie z myślą o wyborach... niech robi za swoje a nie z budżetu gminy.
Zapłacenie ponad dwudziestu tyś zł Kryszakowi jest bardziej mdlące od jego wypoocin którymi raczy prymitywną publikę - godną leliskiego ujta.

Sytuację podratował deszcz - rozganiając te infantylstwo.
do miejscowy
22:41, 20.08.2017 r.
Na waszych dożynkach zawsze były gwiazdy różnego formatu, dlatego wolę tu przyjechać niż np do Sypniewa, nie narzekaj w innych gminach nie ma takich imprez.
Lwlia
22:56, 20.08.2017 r.
Jeszcze takiej imprezy nie mieliśmy jaka była dzisiaj. Mnóstwo atrakcji dla dzieci za darmo. Superior.!!!!

P.s. vipow było dużo Co Ty gadasz. Był Starosta byli posłowie, radni sejmiku, nadlesnictwo, policja i jeszcze nie pamiętam.

Zespół super!!


Kryszak super

I dyrektor super dzięki wielkie spoko koleś
do: hm
22:59, 20.08.2017 r.
Co TY piszesz!! Co nieładnie?!! ............................................
............
Ludzię pracują, są zajęci swoimi obowiązkami. Jednak jesteśmy sobie potrzebni,
dla łatwiejszego i przyjemniejszego życia.
Człowiek z natury jest istotą społeczną, tak?

Z okazji różnych uroczystości, teraz DOŻYNEK mamy możliwość spotkać się razem.
Popatrzeć na siebie, porozmawiać, potańczyć, pośpiewać, poimprezować.
Nie samym chlebem żyje człowiek, ....tak?
Więc wójt, dyrektor, radni i inni ... - starają się uprzyjemnić mieszkańcom czas, zaprosić ciekawych ludzi, zespoły ..., przedstawić dorobek w sferze kultury, stworzyć możliwość wspólnej zabawy, mile spędzonego czasu, okazania wzajemnej życzliwości, itp.. To impreza dla małych i dużych.
Organizatorzy myślą jak i co zrobić, żeby mieszkańcy i goście byli zadowoleni, żeby było miło, przyjemnie i pożytecznie. Wkładają w to serce i dużo pracy.
Widać jak dużo ludzi się świetnie bawi, odreaguje ...., i to jest bardzo dobre..
To trzeba docenić, podziękować, Nie szukać podtekstów, tylko doceniać i cieszyć się życiem oraz tym, że żyjemy wśród dobrych, mądrych ludzi.
Dodam, że za zorganizowanie takiej czy podobnej imprezy organizatorzy (wójt, dyrektor i inni) nie mają dodatkowych wynagrodzeń. Oni starają się uatrakcyjniać życie lokalnej społeczności i chcą to robić najlepiej jak potrafią.
To nie lans, to dobra wola, szacunek dla mieszkańców i praca.
Warto przemyśleć, zrozumieć, i uśmiechać się do wszystkich wokół.
W potrzebie poprosić o pomoc. Szukajmy tego co nas łączy ..... Pozdrawiam.
miejscowy
23:06, 20.08.2017 r.
taa... parę lat temu to w Lelisie na dożynkach przygrywał nawet zespół banderowców Enej. A kto to był Enej to kliknij sobie i w internet i się dowiesz.

Leliscy banderowcy są haniebni.
mieszkaniec
23:13, 20.08.2017 r.
O, widzę że już i kumoszek komuszek - płatny propagandysta gminny - sie uaktywnił. Dobrze się stara, miodousty piewca szkoda tylko że nie za prywatne pieniądze emeryta ujta.

Lej ten miód... jeszcze jeszcze.... Orderów Lenina ci było mało...
do
23:20, 20.08.2017 r.
Enej trafił się wówczas jak ślepej kurze ziarno, podpisali z nimi umowę dużo wcześniej, a oni później wzięli udział w idolu i wypłynęli:-)
do do hm: to jest funkcja ośrodka kultury, żeby ją krzewić wśród gawiedzi, niech wszyscy mają dostęp, chociaż do jej namiastki. Zatem obowiązkiem CKBiSu jest organizacja takich i innych uroczystości.
Impreza rzeczywiście wymaga sporej organizacji, dużo zachodu i pracy, tu chylę czoła, jednak z tym lansem to trochę prawda, czyżby w całej gminie Lelis nie było człowieka, który byłby w stanie zarządzać tym środkiem?
do: mieszkaniec
23:32, 20.08.2017 r.
Za jasnowidza się uważasz? Błąd, bo bredzisz.
Czego nie rozumiesz? Wytłumaczę Ci bez Ordera, za darmo.
Chociaż - .... hm , chyba lekarz specjalista by tu więcej pomógł.

Impreza S U P E R !!!
Brawo dla Organizatorów.
do miejscowy
23:36, 20.08.2017 r.
a idz ty plu"gawy d***e'bilu ze s'permą zamiast mózgu...

w ten sposób nie zrobisz sobie dobrej kampanii wyborczej !!!!


Impreza na najlepszym poziomie o czym świadczy RADOŚĆ MIESZKAŃCÓW


Kryszak 20 000 ??? Mało !!! Pewnie wział 2 miljuny złotych :D Zorientuj się w stawkach b""ar""anie.


Wójt, dyrektor, cała świta organizacyjna doskonale to zorganizowali. Ludzie się bawili i cieszyli i to jest prawdziwy efekt ich dobrego przygotowania.


A ty sobie pluj mały człowieczku..... do piekła pójdziesz
z zaprzyjaźnionego Rzekunia
23:51, 20.08.2017 r.
Wspaniała impreza Bartku, dziękujemy za zaproszenie i wspólną zabawę, czuliśmy się lepiej niż u siebie, zostaniesz wójtem będziesz tak pięknie integrował naszą gminę bo robisz to znakomicie. Mieszkańcy Lelisa będą musieli szukać nowego dyr CKBiS ale chyba nas rozumieją. Dobrego nie oddamy, wypożyczyliśmy na trochę. Brawo za luz, dystans, za szacunek do ludzi. W Rzekuniu jest co integrować, bo każda Wieś pokłócona, a skłóca wójt napuszczając jednych na drugich, a najlepszym przykładem jest Dzbenin, gdzie nie udało się zdjąć Pani dyrektor, nikt nie uległ namowom, przekupstwom , jedność wygrała, to rzadkość, ale pogratulować można. Jednak są jeszcze przyzwoici ludzie którzy się za parę groszy nie sprzedadzą.
lol
00:13, 21.08.2017 r.
ja dopiero wróciłem z Lelisa i powiem ze lepiej się wybawiłem niż na jakimś wykrocie gdzie nie ma z kim zatańczyć ani się wybawić w jakimś stopniu.
Lelis
00:30, 21.08.2017 r.
Można mówić wiele ale tak dobrze zorganizowanej imprezy nie było już dawno. Jestem pod wrażeniem bo co roku jest więcej atrakcji. Widać że wszyscy się starają i ciężko na to pracują. Oby tak dalej. I szacunek dla tego Bartka bo widać że chłop ma duży dystans do siebie i robi wiele dla nas wszystkich
kurpiczek
00:42, 21.08.2017 r.
Pięknie to wszystko wyglądało moi mili ludowicze. nareszcie stadion otwarty!!!!

Jak tego dokonaliście nie wiem ale SUPER były te stare motory.
Za rok proszę o to samo
Olszewka
00:45, 21.08.2017 r.
Super super super super impreza


Super byłem i to wszystko widziałem. Dawno się tak nie ubawiłem. Power Play git.
kantorek
00:52, 21.08.2017 r.
Możecie ujadać ile chcecie kto był to wie dożynki na najwyższym poziomie. Wróciłem do domu i git
.....
01:00, 21.08.2017 r.
Dożynki udane. Zespół spoko. Kabaret spoko. Dyrektor spoko koleś
Basia
01:01, 21.08.2017 r.
Ten Wójt to porażka!!!!!
Buduje gmach gminy dla swojej wygody i świty czy też rodziny, bo urząd to wielka rodzina. Skarbnik Gminy to bratowa Sekretarz Gminy. Córka Skarbnika znalazła pracę w opiece społecznej w Lelisie. Siostrzenica Sekretarz pracowała w bibliotece, a siostra w szkole w Łęgu pracowała. Wójta synowa w przedszkolu w Lelisie znalazła pracę.
Trzeba robić lans za publiczne pieniądze żeby rodzina mogła spokojnie pracować.
tomek
01:02, 21.08.2017 r.
Oho, bojówki kandydata co to przegrał z Prusikiem nie mogą przeżyć, że mamy za sobą kolejne udane dożynki. Brak zadłużenia gminy też was boli?
grusza
01:03, 21.08.2017 r.
Bylim i dużo siem bawilim. Pozdrawiam do za rok. Czad
Tanczyki
01:08, 21.08.2017 r.
wytanczyłem się tak dobrze jak nigdy.........
Będę pamiętał........

Podobało mi się to.
kurpik
01:11, 21.08.2017 r.
Uroczystość gminna jak zawsze dobrze przygotowana. Bezpłatne atrakcje dla dzieci. Dobre zespoły. Dobry klimat.
//////////
01:16, 21.08.2017 r.
Będę wspierała tak jak tylko będę mogła bo Pan szef dyrektor to wspaniały dobry i uczciwy człowiek i wara od niego. Pełen szacunek za to Pan tu robi
prrrr
01:22, 21.08.2017 r.
Spox to wyszło
...
01:40, 21.08.2017 r.
WóJt to Emeryt i nieźle gospodarzy się.
W oświadczeniu majątkowym na stronie bip Lelis
wykazał że w 2016 roku otrzymał w sumie ponad 52 000 zł emerytury.
za piastowanie stanowiska Wójta przeszło 147 000 zł
z najmu lokalu 3 000 zł
do tego przeszło 4 000 zł dopłat z ARiMR

Razem bagatela przeszło 206 000 zł dochodu w 2016 r.

Zanim został Wójtem był w Lelisie zastępcą Wójta i głównym specjalistą. Obecnie tych stołków nie ma. ILe one kosztowały podatników, Czy były potrzebne wcześniej niech każdy sam sobie odpowie?!
Do wyżej
06:46, 21.08.2017 r.
I co zazdrościsz mu że tyle pracował? I że teraz chłopu się chce dla takiego zawistnego człowieka inwestycje robić i piękne dożynki organizować ? Siedź i ujadaj dalej pokazujesz że jesteś tylko małym nieudacznikiem
zzz
07:43, 21.08.2017 r.
jeśli się komuś nie podobają dożynki w Lelisie to niech przyjedzie do Kadzidła tam to dopiero porażka z roku na rok coraz miej ludzi a na gwiazdę wieczoru brak słów
08:06, 21.08.2017 r.
widać że komuś tu żal d**pe ściska , złośliwe komentarze, Ogólnie impreza udana, dziekujmy organizatorom i gościom ,pozdrawiam, :smile:
dlugikat
08:29, 21.08.2017 r.
Wspaniała impreza... od kilku lat widać wyraźną poprawę w oprawie imprezy dożynkowej. Gospodarz gminy staje na wysokości zadania. Potrafi dobrze zorganizować taka uroczystość ale też pięknie umie przemówić do mieszkańcow. Widać że docenia i szanuje ludzi a to się ceni!! Oby następne dożynki były takie wspaniałe :)
Brykiet
08:33, 21.08.2017 r.
Imprezka jak ta lala taka piękna. Podobało mi się. Ktoś się dużo napracował
WOS
08:59, 21.08.2017 r.
Ostrołęka ze swoją władzą niech się uczy od Lelisa jak się robi imprezy .
EWKFEDF
09:03, 21.08.2017 r.
TAKIE BZDURY PISZECIE ŻE SIĘ PATRZYĆ I CZYTAĆ N IE CHCE TO JEST TRADYCJA TAKIE DOŻYNKI SĄ CO ROKU OD DAWNA DAWNEGO CO WAS INTERESUJE ILE KOSZTOWAŁA WY SIĘ ZAWSZE INTERESUJECIE TYM CO NIE POTRZEBA ZAWSZE WAS INTERESUJE TO CO KTO MA !
smyk
09:08, 21.08.2017 r.
Dożynki dopięte na ostatni guzik pod każdym względem. Widać ogrom włożonej pracy i zaangażowania dla naszych mieszkańców. Jestem pod bardzo pozytywnym wrażeniem pana Podolaka który wykazuje się niesamowitym zaangażowaniem w pracę, ale też przyciąga do siebie ludzi jak magnes. Widać świetną atmosferę i kontakt z ludźmi. Dziękujemy za wspaniałe dożynki ekipo ckbisu, zrobiliście to SUPER. Cieszcie się dyrektorem do póki możecie bo niedługo pewnie pójdzie do rzekunia - tam ludzie na niego czekają z niecierpliwością.
Daniec udaniec
09:10, 21.08.2017 r.
Kolejne bardzo udane dożynki. Tak trzymać
Danka
11:01, 21.08.2017 r.
Z A J E B I S T E!!!
lelisiak
17:02, 21.08.2017 r.
Chyba wystąpię o udostępnienie danych urządzeń, z jakich pisano te powyższe komentarze, aby ustalić ich lokalizacje. Ciekaw jestem, czy potwierdzi sie stawiana przeze mnie teza, ze większość komentarzy pisana była z jednego miejsca. Większość nas pewnie wie z jakiego.
Chciałbym dodać, ze wójt Subda wszelkie przedsięwzięcia, czy to darcie pierza, czy dozynki robił z pasja i wielkim sercem, nie dbając o pijar bo on sam naturalnie przychodził. Ludzi widzieli te naturalne służenie mieszkańcom naszej gminy. Panie Wójcie Stanisławie, może warto zakandydować w 2018. Mój głos Pan masz a i wielu lelisiakow także zagłosuje ponownie za Panem.
lelisiak
17:49, 21.08.2017 r.
Dożynki prima sort. Lelis po raz kolejny pokazał klasę i bardzo dobrą organizację w przygotowaniu tego przedsięwzięcia. Gratuluję kolejnych trafionych pomysłów i rozwijania tej imprezy. Bardzo podobały mi się te stare motory
Sercem
18:33, 21.08.2017 r.
Sercem jestem z wami. Bartuś piękna organizacja i sama uroczystość. Super klimacik
morten
18:35, 21.08.2017 r.
Tak zarąbistej zabawy nie było w wielu innych gminach. Tyle atrakcji, wspanialy stand-up Pana Kryszaka, doskonały występ PowerPlay i przede wszystkim TA ATMOSFERA !!!!!! Dożynki w Lelisie powoli nabierają wysokiej rangi wydarzenia w sezonie letnim w powiecie. Super! Tak trzymać!!!
Z Dąbrówki
20:09, 21.08.2017 r.
Nie byłem nie wiem jak było.
Ale czy pojawił się się na imprezce nasz księżulek wraz ze swą drugą połówką? Wszak to on zapewnia głosy tej lewackiej hołocie. Żadne tam "prusiki", czy "podolaki" nic nie znaczą bez poparcia "wielebnych" naszych z Lelisa. Łęgu, a przede wszystkim z Dąbrówki właśnie. Chyba nie za darmo się sprzedają...
do - wyzej
23:04, 21.08.2017 r.
nie wiem jak podłym trzeba być żeby jeszcze na kapłaństwo podnosić rękę i głos tego typu... jak nisko trzeba upaść by pluć na drugiego człowieka pod każdym możliwym kątem.
DO REDAKCJI MOJA OSTROŁĘKA
23:11, 21.08.2017 r.
DO SZANOWNEJ REDAKCJI MO


W rubryce która znajduje się poniżej tzw. "weryfikacja" powinniście zamiast napisu "Nie jestem robotem" umieścić napis "nie jestem de{bilem" .... i adekwatne do tego pytania - jestem pewien że komentarzy byłoby jak na lekarstwo.


Tym oto miłym akcentem żegnam się z czytelnikami portalu MO oraz żeby inni nie byli poszkodowani - z d*eb*ilami od tych zajadłych brzydkich komentarzy
Adam
02:18, 22.08.2017 r.
Po Lelisie chodzi info ze Wójt z Lelisa zablokował urzędnikom Dostep do portalu "moja ostroleka " :)
Czy może ktoś potwierdzić czy to prawda?
Do Dąbrówki
18:00, 22.08.2017 r.
Popieram Cię jestem z Płoszyc.
Mieszkaniec
11:15, 23.08.2017 r.
Mieszkańcy gminy Rzekuń! My z gminy Lelis wiemy, że cenicie i Pana Dyrektora I Pana Wójta no i okej I bierzcie ich nawet już dziś bo u nas w gminie jest wielu takich jak Oni, którzy chętnie się zajmą I gmachem I remontami I organizacją wszelakich imprez
Grajki
14:40, 23.08.2017 r.
Dziękujemy za organizację wspaniałej imprezy. Było super. Gratulacje Panie Bartku
Aneta
00:29, 24.08.2017 r.
Ta Pani z urzędu Co tańczyła pod sceną to chyba sporo oranżady wypiła. Filmik na you tube
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne