« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 30 listopada 2023 r., imieniny Andrzeja, Justyny, Konstantego

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

40-latek z czterema promilami zatrzymany za kradzież

Fot. KMP w OstrołęceFunkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zatrzymali 40-latka podejrzewanego o kradzież karty bankomatowej, sprzętu RTV, pieniędzy i dwóch telefonów komórkowych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

- Pierwsze zdarzenie zostało zgłoszone ostrołęckim policjantom 14 sierpnia bieżącego roku. Dotyczyło one kradzieży karty bankomatowej, którą sprawca na terenie naszego miasta wyrwał z ręki mężczyźnie. Kilka dni później z jednego z mieszkań, także na terenie Ostrołęki zgłoszono kradzież sprzętu RTV, pieniędzy oraz dwóch telefonów komórkowych - informuje asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckich policjantów.

W sprawę włączyli się policjanci ze wszystkich wydziałów ostrołęckiego komendy. Ich szybkie działania doprowadziły do zatrzymania przez dzielnicowych podejrzanego o dokonanie tych przestępstw.

- Do zatrzymania mężczyzny doszło w minioną środę, w rejonie jednego ze sklepów spożywczych na terenie naszego miasta. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał w swoim organizmie blisko cztery promile alkoholu, został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kradzieży i przyznał się do ich popełnienia - dodał rzecznik.

Zgodnie z kodeksem karnym te przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Niebawem mężczyzna odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

Sprawę dalej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce prowadzoną funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego ostrołęckiej komendy.

Wyświetleń: 8996
 
14:39, 25.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne