« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 22 lipca 2024 r., imieniny Magdaleny, Bolesławy, Marii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Uroczysty odpust ku czci Matki Bożej w Obierwi (zdjęcia)

Fot. aleksandrowo.plParafia pw. Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej w Obierwi (gm. Lelis) obchodziła uroczystości ku czci swojej patronki. W odpuście parafialnym udział wzięli przedstawiciele duchowieństwa, władz gminy oraz liczni mieszkańcy i zaproszeni goście.

W tym roku parafia w Obierwi obchodziła dodatkowo ważne rocznice - 60 lat powołania Komitetu Budowy Kościoła w Obierwi, 40-lecie wmurowania kamienia węgielnego pod budowę kościoła w Obierwi oraz 30 lat od erygowania parafii przez biskupa łomżyńskiego Juliusza Paetza.

- Podczas mszy św. pani Halina Augustyniak opowiedziała jak i kiedy narodził się pomysł budowy kościoła w Obierwi. To dzięki jej staraniom, podczas mszy, został poświęcony obraz przedstawiający mieszkańców wchodzących w skład Komitetu Budowy Kościoła w Obierwi - czytamy w relacji z wydarzenia na stronie aleksandrowo.pl.

Uroczyste nabożeństwo sprawował ks. Zygmunt Żukowski w towarzystwie ks. Witolda Brulińskiego, ks. Edwarda Zambrzyckiego (proboszcza parafii w latach 1981-1987) oraz obecnego proboszcza Zdzisława Dylnickiego. Na uroczystość przybyli także przedstawiciele władzy samorządowej, zaproszeni goście oraz parafianie i mieszkańcy gminy.

Podczas uroczystości poinformowano także, że do wglądu udostępniono elektroniczną wersję Kroniki parafii Obierwia. Można ja obejrzeć na stronie www.aleksandrowo.pl.

Odpust parafialny w Obierwi odbył się w niedzielę 27 sierpnia br.

Zdjęcia z uroczystości dostępne są na stronie www.aleksandrowo.pl.

Wyświetleń: 2386
 
07:55, 30.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne