Sobota, 4 maja 2024 r., imieniny Floriana, Moniki, Grzegorza

Archiwum artykułów

3 etap Mazovia Tour zakończony!

Łotysz Andrus Nauduzs z grupy CCC-Polsat wygrał po finishu z peletonu trzecie etap kolarskiego wyścigu Idea Tour Mazovia wiodącej z Siedlec do Ostrołęki, o długości 164km). Dzięki bonifkacie zdobytej na mecie Nauduzs został nowym liderem wyścigu. Po trzech etapach Nauduzs ma zaledwie jedną sekundę przewagi nad Piotrem Zaradnym co zapowiada zaciętą walkę o zwycięstwo do ostatniego etapu. Trzecie miejsce w klasyfikacji zajmuje 19-letni Szwed Thomas Lovkvist, dwudniowy lider wyścigu, który utrzymał jednocześnie prowadzenie w klasyfikacji młodzieżowej (do 23 lat). Łotysz docenił to na mecie, dziękując kolegom za rozprowadzenie.
"Przez ostatnie 20 kilometrów nadawaliśmy bardzo ostre tempo jadąc na czele grupy - opowiadał - Na ostatnim kilometrze koledzy wyprowadzili mnie na dobrą pozycję. Lubię takie etapy, szybkie i kończące się finiszem z grupy. Zwycięstwo zawsze cieszy, na każdym wyścigu. To dzisiejsze jest tym cenniejsze, że zdobyłem żółtą koszulkę." Na drugim miejscu finiszował czwartkowy zwycięzca Piotr Zaradny z Mikomaxu, a trzeci w Ostrołęce był Jacek Mickiewicz (CCC Polsat), ubiegłoroczny zwycięzca wyścigu Dookoła Mazowsza. Trzeci etap przebiegał w bardzo szybkim tempie, miał 164 km długości i prowadził z Siedlec do Ostrołęki. Mimo licznych prób ucieczek na ulice Ostrołęki wjechała duża grupa zawodników, a losy zwycięstwa rozstrzygnęły się na finiszu. Całość wyścigu oraz finiszowe metry cieszyły się dużym zainteresowaniem licznie zgromadzonej publiczości.

Wyniki trzeciego etapu Idea Mazovia Tour (Siedlce - Ostrołęka, 163,8 km):
1. Andrus Nauduzs (Łotwa/CCC-Polsat) - 3:37.46 (przeciętna 45,13 km/godz)
2. Piotr Zaradny (Mikomax Browar Staropolski)
3. Jacek Mickiewicz (CCC-Polsat)
4. Marcin Gębka (Weltour Radio Katowice)
5. Dariusz Rudnicki (Polska U-23)
6. Krzysztof Jeżowski (Mikomax)
7. Robert Radosz (Servisco-Koop)
8. Marcin Lewandowski (Action nVidia Mróz)