« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 27 stycznia 2021 r., imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

"Akcja lato" w Dylewie (zdjęcia)

Fot. Krystyna Łaszczych/UG w KadzidleW Dylewie (gm. Kadzidło) przeprowadzono zajęcia pn. "Akcja lato". Ich głównym celem była edukacja dotycząca profilaktyki uzależnień, ale nie zabrakło też innych, ciekawych warsztatów. W akcji uczestniczyło dziewiętnaście osób. Były to dzieci i młodzież w wieku 6-15 lat z Dylewa i Szafarni.

Zajęcia trwały dwa tygodnie (dziesięć dni roboczych) po trzy godziny dziennie.

- Chociaż głównym celem zajęć była edukacja dotycząca profilaktyki uzależnień, to dzieciaki z zainteresowaniem słuchały opowieści o tym, z jakiego zboża powstaje mąka, kasza, płatki i jak na podstawie kłosów odróżnić np. żyto od jęczmienia czy pszenicę od owsa. Potem były pępuchy i piernikowe ciasteczka, przygotowane przez uczestników zajęć. Takie kulinarne urozmaicenie to satysfakcja i większe zainteresowanie udziałem w zajęciach - czytamy na stronie Urzędu Gminy w Kadzidle.

Dzieci i młodzież uczestniczyli też w ćwiczeniach rozwijających sprawność manualną. Przyszywali różnego rodzaju guziki (z dwiema dziurkami, z czterema i z uchem), nawlekali koraliki jarzębiny oraz lepili figurki z masy solnej.

Nie zabrakło także pogadanki dotyczącej profilaktyki uzależnień, którą poprowadziła pedagog, specjalista psychoterapii uzależnień - Ewa Kuligowska.

Jak co roku ogłoszony został też konkurs plastyczny pn. "Pomocna dłoń". Tematyka konkursu dotyczyła uzależnień. W konkursie wzięło udział dziesięciu uczestników zajęć. Komisja w składzie: Ewa Kuligowska - pedagog, specjalista psychoterapii uzależnień, Wiesława Sobiech - dyrektor GBP w Kadzidle oraz Krystyna Sutuła - pracownik GBP, oceniła prace i przyznała:
I miejsce - Mai Quinn,
II miejsce - Julii Tomczak,
III miejsce - Katarzynie Lemańskiej.

Pozostałe prace zostały wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy otrzymali także upominki w postaci artykułów szkolnych. Uroczyste zakończenie i wręczenie nagród odbyło się 11 sierpnia. Relację fotograficzną z wydarzenia można obejrzeć na stronie UG w Kadzidle.

Wyświetleń: 927
 
10:00, 23.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne