« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 7 marca 2021 r., imieniny Pawła, Tomasza, Felicyty

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Działania "Bezpieczny weekend" podsumowane

Zapoznając się z wynikami akcji, zdecydowanie można uznać ostatni weekend wakacji za bezpieczny. W tym czasie na drogach znajdowała się zwiększona ilość patroli, które dbały o bezpieczeństwo na trasach, osiedlach mieszkaniowych czy na terenie lokali rozrywkowych.

W trakcie prowadzonych działań policjanci zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa na drogach takich jak: nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie kierujących wobec pieszych, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa czy przewożenie dzieci bez wykorzystania fotelików. Policjanci sprawdzali również stan techniczny pojazdów, a co najważniejsze stan trzeźwości kierujących.

- Na uwagę zasługuje fakt, że w tym czasie nie odnotowano poważnych zdarzeń drogowych, w tym wypadków śmiertelnych. Odnotowano jeden wypadek drogowy, w którym jedna osoba została niegroźnie ranna. Podczas weekendu doszło także do dziewięciu mniej poważnych zdarzeń drogowych czyli kolizji - mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Dzięki policyjnej akcji udaremniono też jazdę trzem kierowcom, którzy zdecydowali się na tak nieodpowiedzialne zachowanie, jakim jest jazda w stanie nietrzeźwości. Zatrzymano również jeden blankiet prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

- Pamiętajmy też, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, od naszej kultury jazdy, szeroko rozwiniętej wyobraźni oraz przewidywania - apeluje oficer prasowy.

Wyświetleń: 523
 
10:45, 28.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne