« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 23 października 2017 r., imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Fałszywe opiekunki okradły 84-latkę z gminy Lelis

Zdjęcie ilustracyjneDwie fałszywe opiekunki ukradły pieniądze 84-letniej mieszkance powiatu ostrołęckiego. Oszustki odwiedziły starszą kobietę pod pretekstem rozmowy o pracę w charakterze opiekunek dla seniorów. Po wizycie gospodyni zorientowała się, że skradziono jej pieniądze.

Do kradzieży doszło w poniedziałek 24 lipca około godziny 20.30 na terenie gminy Lelis.

- Do drzwi 84-letniej mieszkanki naszego powiatu zapukały dwie kobiety. Oświadczyły, że chcą porozmawiać na temat pracy w charakterze opiekunki dla seniorów. Gospodyni przystała na propozycję rozmowy i wpuściła je do środka swojego domu. W trakcie wizyty jedna z kobiet odciągnęła jej uwagę, w tym czasie druga plądrowała dom. W aucie przed posesją czekał mężczyzna. Po zakończeniu wizyty gospodyni zorientowała się, że skradziono jej pieniądze w kwocie kilkuset złotych - wyjaśnia asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Wszystkie osoby, które posiadają informację na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z dyżurnym ostrołęckiej policji pod numerem telefonu: (29) 760-14-24. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność przy wpuszczaniu do mieszkań nieznajomych osób.

- Apelujemy o ostrożność i rozwagę w kontaktach z osobami nieznajomymi. Uczulmy członków naszej rodziny na powyższe sytuację. Pamiętajmy, że oszuści stosują różne metody, by wzbudzić nasze zaufanie i przekonać o autentyczności sytuacji w której się znaleźliśmy. W kontaktach z nieznajomymi zachowajmy wzmożoną czujność i rozwagę. Jeśli już obce osoby znajdą się w naszym mieszkaniu nie spuszczajmy ich z oczu, nie chwalmy się drogocennymi przedmiotami oraz zachowajmy szczególną czujność - mówi oficer prasowy.

Wyświetleń: 3318
 
14:22, 26.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

@2
07:52, 28.07.2017 r.
tyle się o tym alarmuję???..... i nadal to samo.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne