« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 14 czerwca 2024 r., imieniny Elizy, Bazylego, Waleriana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Goście z Litwy i Ukrainy na Miodobraniu Kurpiowskim

Fot. Starostwo Powiatowe w OstrołęceW 40 Miodobraniu Kurpiowskim w Myszyńcu, oprócz mieszkańców gminy i okolicznych miejscowości, uczestniczyły też delegacje z Litwy i Ukrainy. Goście przybyli na zaproszenie starosty ostrołęckiego. Impreza folklorystyczna przypadła do gustu naszym sąsiadom.

Po raz kolejny przedstawiciele z zaprzyjaźnionych rejonów Alytus i Sokal odwiedzili nasz powiat. Delegacji z Litwy przewodził burmistrz Vadim Kondratiuk, a delegacji Litwy - wicemer Arwydas Balciunas.

- Gościom bardzo podobała się sztandarowa impreza gminy Myszyniec, której powiat był współorganizatorem. Wrażenie na nich zrobiły zarówno oprawa miodobrania, tradycje bartne, które mieli okazję zobaczyć w widowisku, jak również występy kurpiowskich zespołów ludowych - czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

Dzień wcześniej, obie delegacje wraz ze starostą Stanisławem Kubłem i wicestarostą Krzysztofem Parzychowskim, uczestniczyły w Dniu Kultury Kurpiowskiej w Rybnie podczas "Spotkania Mazurów i Kurpiów na Ziemi Mrągowskiej". Występowały tam zespołu ludowe z: Wach z Wachu, Żurawianki z Piaseczni, Tatarskie Burśtynki z Tatar, Kurpianka z Kadzidła, Czarne Brzozy z Czarni i Brzozowej.

Wyświetleń: 1618
 
08:25, 31.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne