« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 23 października 2017 r., imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Goworki, Ławy i Nową Wieś Wschodnią odwiedzą dziś ankieterzy

Pracownicy ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego odwiedzą dziś mieszkańców wsi Goworki, Ławy oraz Nowa Wieś Wschodnia w gminie Rzekuń. Ankieterzy przeprowadzą badanie dotyczące planowanej zmiany granic miasta Ostrołęki oraz gminy Rzekuń.

Badanie na terenie wspomnianych sołectw odbędzie się w godzinach 17.00-20.00.

Mieszkańcy będą mieli możliwość wyrażenia własnej opinii dotyczącej planowanych zmian oraz włączenia ich ziem w granice administracyjne miasta.

- Pracownicy odwiedzający Państwa gospodarstwa domowe posiadać będą identyfikatory służbowe oraz upoważnienia do przeprowadzenia badania. Uprzejmie prosimy o udział w badaniach - czytamy w informacji urzędu wojewódzkiego.

Badanie ankietowe wśród mieszkańców prowadzone będzie w środę 19 lipca br. w godz. 17.00-20.00.

Wyświetleń: 3168
 
10:28, 19.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

brexit
10:10, 19.07.2017 r.
A na jakim etapie jest obecnie procedura zmiany granic miasta?
Bo o ile mnie pamięc nie myli , to niektóre etapy mają nieprzekraczalne terminy realizacji ? Więc kiedy zgodnie z prawem, powyczerpaniu wszystkich dormalnych dróg odwołań część terenów Gminy Rzekuń zostanie włączona w granice Ostrołęki ?
anty
14:53, 19.07.2017 r.
Zapytaj królowej. U nas takie zmiany tylko od 1 stycznia.
Rzekuniak
15:50, 19.07.2017 r.
Mieszkańcy gminy Rzekuń nigdy nie zgodzą się na bezprawne i złodziejskie zakusy miasta Ostrołęki na naszą ziemię. Może tak my przegłosujemy , że część Ostrołęki obligatoryjnie przyłączymy do gminy Rzekuń.
Ostrołęczanin
21:41, 19.07.2017 r.
Jestem neutralnie nastawiony na to, ale uważam, że bez tego poświęcenia części gminy Rzekuń miasto Ostrołęka znajdzie się w bardzo złej sytuacji pieniężnej, ponieważ niedługo kończy się czas wykorzystania starej elektrowni, choć nie da to dobrej sytuacji ekologicznej, to jest potrzebne.
Rzekuniak
07:43, 20.07.2017 r.
Ciekawe tłumaczenie w wykonaniu Ostrołęczanina, że wyjście miasta z dołka finansowego musi się odbyć kosztem sąsiedniej gminy Rzekuń. A może by tak w drugą stronę - Rzekuń poprawi swoją sytuację poprzez przyłączenie części Ostrołęki, co wy na to ?
Ela
08:30, 20.07.2017 r.
Może niech na ten temat wypowiadają się tylko mieszkańcy tamtych terenów,bo z tego co wiem,większość chce przyłączenia do Ostrołęki. Rzekuń i tak ma mieszkańców gdzieś,niech się zajmuje swoją wiochą.
kaktus
08:36, 20.07.2017 r.
Ela, a na podstawie czego twierdzisz, że "z tego, co wiesz"?

Jak do tej pory, ostrołęckie władze nie chcą ujawnić "listy hańby", która, jakoby, była podstawą do rozpoczęcia tych, moim zdaniem, bezprawnych działań.

Gdyby to było, tak oczywiste, jak twierdzisz, to Ci mieszkańcy, już dawno by się ujawnili, a tak to mamy wielką niewiadomą i jakąś tajemnicę, której miasto nie chce udostępnić mieszkańcom.
Rzekuniak
08:43, 20.07.2017 r.
Też proszę władze miasta Ostrołęki o udostępnienie tej mitycznej listy mieszkańców , którzy chcą opuścić gminę Rzekuń bo jak na razie to coś cicho na ten temat. Czyżby kolejne zmyślone kłamstwo ?
Mieszkanka Gowork
10:31, 20.07.2017 r.
Jak zwykle ,,oszustwo,,
Nikt nie liczy się ze zdaniem mieszkańców a lokalna władza robi co chce!!
Nikogo nie było i nikt nie przeprowadzał żadnych ankiet wśród mieszkańców.
11:31, 20.07.2017 r.
Popieram nie było żadnych ankieterów jak zwykle nie liczą się z mieszkańcami robią co chcą pić na wodę te ankiety.
brexit
17:27, 20.07.2017 r.
To niestety prawda ,że styl przyłączenia terenów Rzekunia nie był elegancki.
Jaki by on nie był ,to budowa nowej elektrowni nie miałaby szans dojść do skutku bez, po pierwsze wsparcia najważniejszych osób w państwie - wyrazy podziękowania dla politykow PiS - oraz bez aktywnego zaangażowania lokalnych polityków tej partii.
Więc Rzekuń gdyby nie PiS, szans na ulokowanie elektrowni na swoim terenie nie miał żadnych.Poprzednia władza w akcie zemsty na regionie wstrzymała budowę tej elektrowni, co dowodzi ,że Rzekuń nic do powiedzenia tu nie miał.Bez wsparcia PIS na szczeblu centralnym i lokalnym ta inwestycja nie doszłaby do skutku.
Decyzja o włączeniu terenów elektrowni w granice Ostrołęki jest tak zwyczajnie po ludzku sprawiedliwa.Tym bardziej , że Prezydent Kotowski zaproponował moim zdaniem uczciwy podział zysków między Rzekuń i Ostrołękę.Z tym tylko ,że sposobu jej procedowania , nie uważam za właściwy.Sporne tereny powinny być przejęte znacznie wcześniej.A tak pojawiły się zrozumiałe , acz niepotrzebne emocje.

Gdy te emocje opadną , pojawi się szansa na odbudowanie relacji, miedzy dwiema jednostkami samorządu terytorialnego.
Jednak to nie zmieni faktu ,że Prezydent Kotowski z racji pełnionej funkcji ma obowiązek dołożyć wszelkich starań w trosce o interes Ostrołęki.Więc praktycznie musiał te tereny przejąć.
Minie zapewne trochę czasu , nim rola lokalnych polityków PiS m.in.posła Czartoryskiego , prezydenta Kotowskiego i senatora Mamątowa zostanie przez przyszłych mieszkańców Ostrołęki należycie doceniona.
To kluczowa inwestycja energetyczna dla północno -wschodniej Polski i szczególnie dla Ostrołęki.To szansa na rozwój.
mieszkaniec Gowork
05:31, 21.07.2017 r.
no to brexit popłynął. Taki coming out bym rzekł. W powyższym wpisie zdjął maskę i ujawnił się jako kolejna tuba propagandowa obecnej (nie)władzy obok anki sranki i tępiciela flamingów.
BTW zachowanie gości z pl. Bema to nic innego jak Rosji względem Krymu - zajumać, a wszystkim wkręcać że to przecież tak powinno być. Taka 'sprawiedliwość dziejowa'. A prawda jest taka, że oprócz zabrania kasy z elektrowni to miasto nie ma nic do zaoferowania oprócz wprowadzenia podatków dla mieszkańców. NIC NIC NIC.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne