« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 19 października 2017 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Kamianka zaprasza na odpust i festyn

W Kamiance (gm. Rzekuń) odbędzie się jeden z największych odpustów w powiecie ostrołęckim. Wydarzenie tradycyjnie rozpocznie się mszą świętą w kościele pw. św. Anny. Później na przybyłych mieszkańców oraz gości czekać będą kiermasze, atrakcje oraz koncerty.

Organizatorzy zapewniają, że przygotowali coś dla ciała i ducha, będą atrakcje dla dorosłych i dla dzieci, a na zakończenie zabawa taneczna przy rytmach disco polo.

Odpust rozpocznie msza św. o 13.00 w kościele pw. św. Anny w Kamiance i procesja. Po nabożeństwie uczestnicy będą mogli korzystać z licznych atrakcji, wśród których m.in. występy artystyczne zespołów ludowych, przewozy motorówką i konne, symulator jazdy, pokazy wozów strażackich, armatki wodne, zabawy, gry i konkursy dla najmłodszych, potańcówka przy muzyce, o godz. 20.00 koncert gwiazdy wieczoru oraz stoiska gastronomiczne i kiermasze.

Na scenie zaprezentują się zespoły: Orkiestra Kurpiowska z Lelisa, klub seniora Rozmaryn z Kunina, kapela Miód na serce. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Mamzel, a do tańca przygrywał będzie DJ Jacek.

Odpust w Kamiance jest jednym z najbardziej znanych w powiecie ostrołęckim, na który corocznie przybywa liczna rzesza osób. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w niedzielę 30 lipca br.

Wyświetleń: 7795
 
10:09, 27.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Wiesław Górkiewicz
10:12, 27.07.2017 r.
haha widzicie !?? Za PEŁO nie bylo udpustow ,, ale przyszed PiS i prosze !! A PEŁO sie tylko w sejmie wykluca !! Brawo Kamienka !! Kto za by zrobic marsz poparcia PiS na tym odpuscie ??? Kto za obywatele ?!?!? Chwala wielkiej polsce !!
Kasia1234
11:31, 27.07.2017 r.
A potem po tych katolikach miesiące walających się śmieci , jak co roku :(
kuku
11:45, 27.07.2017 r.
Sądząc po imieniu szanowny Wiesławie 😉 urodziłeś się za czasów Perelu , jak myślę że z tych stron nie pochodzisz. Odpusty w Kamionce istnieją od zamierzchłych czasow
Nowa
15:25, 27.07.2017 r.
Odpust w Kamiance był jeszcze jak ciebie na świecie nie było i będzie długo po tobie
łotpust
16:59, 27.07.2017 r.
Wijtr kase daje to sie chłopaki stawiają i klubik pod wiata sie pobawi
sory
17:00, 27.07.2017 r.
Wójt kase daje to sie chłopaki stawiają i klubik pod wiata sie pobawi
Do sory
17:21, 27.07.2017 r.
Jak nie wiesz to nie pisz kto za czyje pieniądze się bawi
józek
19:22, 27.07.2017 r.
wiesiek matole .w takiej wsi wszystkim tydzien przed i tydzien po mały nie opada z radosci, wkoncu to najlepsza impra na powiat
GOŻDZIKOWA
20:11, 27.07.2017 r.
NAJWAŻNIEJSZE, uczestnicy odpustu otrzymają odpuszczenie grzechów....nie napisano na ile dni czy lat ;) :smile: Potem dopiero hulaj duszo pieklą nie ma.
kuku
21:17, 27.07.2017 r.
A co do smieci to jest tego faktycznie. Troche za malo jest workow na smieci, ktore powinny byc umieszczone na stojakach. Wiekszosc ludzi na pewno by wrzucila, nie wszyscy ale i tak by bylo mniej. Handlujacy powinni tez obok swoich punktow postawic kosze na smieci tzn z gastronomii i lodow.
Zoś Samoś
21:52, 27.07.2017 r.
Wójt nakazał odczytać siebie jako sponsora, z imienia i nazwiska czyli Wójt Gminy Rzekuń Stanisław Godzina". To nie żart!
Odczytanie publiczne formuły jest o tyle istotne, że w przypadku nieodczytania z gminnej kasy na imprezę już nigdy Kamianka nie dostanie nic. Takie zapisy obejmuje regulamin.Mały szantaż.
Problem polega na tym, że wójt sponsorem nie jest,rada gminy zabezpiecza kasę w budżecie, bawimy się więc wszyscy za nasze podatki, a nie wójta. On płaci w innej gminie.
Idąctorem wójtowego rozumowania trzeba będzie wyczytać wszystkich mieszkańców gminy jako sponsorów. Proponuję podzielić zasłużonych na poszczególne wsie, przeplatać muzyką żeby znużona publika nie zasnęła. Po każdych stu nazwiskach wójt odśpiewa "A teraz idziemy na jednego..." będzie chwila dla spragnionych.. I wtedy można sponsorować, chłodne piwko dla mieszkańca.
Bo jeśli ktoś chce zostać sponsorem, musi groszem sypnąć. Własnym, nie gminnym.
Tadeusz
05:37, 28.07.2017 r.
Pęknę ze śmiechu Mamzel gwiazdą wieczoru.On już raczej powinien gwiazdorzyć w domach opieki itp. :tongue:
nacjonal.
05:58, 28.07.2017 r.
Tym co się nie podoba,czy też nie odpowiada kultura i tradycja ludowo-chrześcijańska
i z niej na swój sposób szydzą,to mogą się udać do''POstępowego''przybytku jakim jest neutralna poglądowo miejscowa galeria.

Odpust w Parafii jest ważnym świętem uwieńczony uroczystą Mszą św.dla wiernych
Chrystusowi a dla postępowych lewaków to''ciemne gusło''i żadna atrakcja.
Z racji tego,że kościółek p.w.św.Anny w Kamiance umiejscowiony jest w plenerze nie
opodal rzeki,wśród łąk,pól i lasów,więc''POstępactwo''wykorzystuje tę okazję dla swoich''członków rodziny''.Zwożą ich na odpust by mogli się tam dostatecznie wybiegać i wypróżnić''pedigry-pal'e''na łono natury.
Postsoviecka qltura,ot co!.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne