« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 19 października 2017 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za prędkość

Fot. KMP w OstrołęcePolicjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierującemu bmw, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o blisko 80 km/h. Policja apeluje do kierowców o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie gminy Goworowo. Mundurowi pełnili służbę w nieoznakowanym radiowozie. Poruszając się w obszarze zabudowanym zauważyli bardzo szybko jadące bmw i w związku z tym postanowili je skontrolować.

- Pomiar prędkości wykazał, że kierujący bmw przy ograniczeniu do 50 km/h poruszał się z prędkością 128 km/h. Auto, którym poruszał się kierowca z województwa małopolskiego miało pod maską około 580 KM. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy na okres trzech miesięcy, został także ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych, a do jego konta przypisano 10 punktów karnych - informuje asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckich policjantów.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50km/h traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. W przypadku gdy ponownie zostanie zatrzymany przez policję tj. drugi raz w czasie trwania zakazu, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do sześciu miesięcy. Kierowca, który po raz trzeci zostanie zatrzymany przez funkcjonariuszy do kontroli drogowej w okresie sześciomiesięcznego zakazu będzie musiał ponownie zdawać egzamin na prawo jazdy tak jak osoby, które po raz pierwszy ubiegają się o uzyskanie uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

- Zwracamy się z apelem do wszystkich kierujących o przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości bez względu na to o jakiej mocy posiadamy auto. Do sprawdzenia swoich sportowych umiejętności są przygotowane specjalne szkoły jazdy, w których sposób bezpieczny nie narażając innych użytkowników dróg możemy podnosić swoje umiejętności. Informujemy także po raz kolejny, że w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego dla brawury na drodze nie przewidujemy taryfy ulgowej - zaznacza policjant.

Wyświetleń: 4128
 
15:07, 26.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

pajace
18:06, 26.07.2017 r.
no i dal się im złapać w bmw z 580 konnym silnikiem chyba nie oglądali szybcy i wściekli albo nie grali x boxa lub :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
morał do pajace
05:29, 27.07.2017 r.
Życie to nie bajka... albo cyrki 😜
AZB
07:23, 27.07.2017 r.
Droga Policjo!
Przy ulicy ostrowskiej nie ma chodników (wiem, że będą) i piesi są bardzo narażeni.
Niestety ludzie nie z naszego powiatu rozpędzają się do dużych prędkości na ww. ulicy.
Widziałem, że już ich zatrzymywaliście nie raz, za co dziękuję. Może jednak lepiej było by postawić w tamtej okolicy fotoradar? Wówczas Policja mogłaby być w innych miejscach i przy innych wykroczeniach/przestępstwach.
ketuks
07:52, 27.07.2017 r.
BMW - Będziesz Miał Wakacje (od prawka) :laughing:
Mama
11:48, 27.07.2017 r.
Panie rzeczniku prosimy o patrol w nowej wsi zachodniej. Ulica Reymonta. Tam warszawa szczegolnie w piątki pokazuje ile mozna jechac przez terez zabudowany.
maciek
12:17, 27.07.2017 r.
Droga Policjo,wybierz się na wakacje i daj nam spokój.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne