« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 21 października 2017 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Konsultacje uchwały antysmogowej dla Mazowsza także w Ostrołęce

Mieszkańcy Mazowsza mogą zapoznawać się z zapisami uchwały antysmogowej. Projekt dokumentu został zamieszczony na stronie internetowej urzędu marszałkowskiego. Teraz czas na konsultacje w terenie. Spotkanie w Ostrołęce odbędzie się w środę 2 sierpnia.

Prezentacja opracowanego dokumentu, kluczowych zapisów jego uzasadnienia, ale przede wszystkich odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące uchwały antysmogowej przedstawicieli mazowieckich miast, gmin i powiatów to najważniejsze punkty planowanych spotkań.

- Chcemy, aby mieszkańcy regionu mieli przede wszystkim pełną wiedzę na temat uchwały antysmogowej, ale też w przypadku jakichkolwiek niejasności w tej sprawie, wiedzieli gdzie, szukać informacji na jej temat - podkreśla Marcin Podgórski, dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami oraz Pozwoleń Zintegrowanych i Wodnoprawnych w urzędzie marszałkowskim.

W spotkaniach wezmą udział pracownicy Departamentu Gospodarki Odpadami oraz Pozwoleń Zintegrowanych i Wodnoprawnych w urzędzie marszałkowskim oraz przedstawiciele Biura Studiów i Pomiarów Proekologicznych "Ekometria", które opracowało dokumentację bazową niezbędną do właściwego przygotowanie uchwały.

Ściśle określone paramenty instalacji grzewczych, ale też jakość spalanych paliw to najważniejsze zapisy uchwały antysmogowej dla Mazowsza, którą Sejmik Województwa Mazowieckiego planuje przyjąć jeszcze przed tegorocznym sezonem grzewczym. Konsultacje społeczne uchwały antysmogowej dla województwa mazowieckiego będą trwały jeszcze do 18 sierpnia. Projekt dokumentu wraz z uzasadnieniem znajduje się na stronie www.mazovia.pl. Mieszkańcy swoje uwagi mogą zgłaszać zarówno pisemnie, jak i ustnie.

Spotkania informacyjne z przedstawicielami mazowieckich miast, gmin i powiatów zaplanowano w Warszawie i we wszystkich miastach subregionalnych.

Spotkanie w Ostrołęce odbędzie się 2 sierpnia. o godz. 11.00 w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego przy ul. Piłsudskiego 38.

Wyświetleń: 817
 
07:22, 30.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne