« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 17 października 2017 r., imieniny Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Młoda dziewczyna oszukała mieszkankę powiatu ostrołęckiego

Oszuści posługujący się metodą na wnuczka zbierają żniwo. Tym razem do wyłudzenia pieniędzy doszło na terenie gminy Baranowo. Mieszkanka powiatu ostrołęckiego straciła 9 tys. zł. Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Do zdarzenia doszło 8 lipca br. Na telefon stacjonarny Genowefy K. (gm. Baranowo) zadzwoniła młoda dziewczyna, która zwróciła się do niej babciu.

- Podczas rozmowy poinformowała pokrzywdzoną, że spowodowała wypadek i potrzebuje w tym celu pieniędzy w kwocie 15 tys. zł. Pokrzywdzona odpowiedziała, że nie jest babcią. Wtedy dziewczyna zwróciła się do niej: ciociu spowodowałam wypadek. Genowefa K. sądząc, że rozmawia z córką swojej siostry powiedziała, że nie ma takiej kwoty, lecz mniejszą. Dziewczyna rozłączyła się po chwili ponownie zadzwoniła informując, że osoba, którą potraciła waśnie zmarła i przekazuje telefon mężczyźnie. Rozmówca przedstawił się jako policjant i powiedział, że dziewczyna potrzebuje pieniędzy i po pieniądze przyjedzie z policją. Po odbiór pieniędzy na posesję pokrzywdzonej przyjechała młoda dziewczyna, gdzie doszło do przekazania kwoty 9 tys. zł. Samochód oznaczony jako taksówka został zaparkowany w odległości około 150 m od miejsca zamieszkania pokrzywdzonej - czytamy na stronie Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Obecnie trwają intensywne czynności procesowe mające na celu ustalenie sprawców przestępstwa.

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zwraca się z apelem do mieszkańców miasta Ostrołęki oraz okolic o zachowanie szczególnej ostrożności, w przypadku nawiązania kontaktów telefonicznych przez osoby podające się za członków rodziny, potrzebujących pieniędzy, funkcjonariuszy policji i innych, którzy proszą o przekazanie pieniędzy. W przypadku zaistnienia podobnej sytuacji należy skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

Wyświetleń: 5565
 
11:55, 27.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Mural
11:26, 27.07.2017 r.
Prasa ostrzega, telewizja ostrzega, policja ostrzega, internet ostrzega, księża na mszach ostrzegają- a jeszcze tacy bezmyślni ludzie się znajdują. Nie mogła ta pani oddzwonić do "wnuczki" i zapytać?
Mieszkanka
11:48, 27.07.2017 r.
Tak to jest jak z wnuczkami nie utrzymuje się kontaktu
WIESŁAW
13:29, 27.07.2017 r.
Kiedyś parę młodych też mnie oszukało . Jedna niestety nie i do dzisiaj się z nią męczę Co do kontaktu z wnuczkami - to dopiero kosztuje . Przeważnie to wnuczki nie utrzymują kontaktu z dziadkami. Dlatego realiści mówią - drogie dzieci , drogie wnuczki . Marzyciele mówią - kochane dzieci , kochane wnuczki . Ja się bawię za pieniądze swoich spadkobierców bez różnicy kimkolwiek są .
Jan
14:25, 27.07.2017 r.
Starość niestety nie jest lekka, czlowiek traci rozum. Wielka szkoda bo to może ostatni grosz tej kobiety.
Babka
16:41, 27.07.2017 r.
Trocina w głowie i tyle w temacie. Jakaś pi*da przyjdzie i legalnie kasę bierze. Szok
olo
17:02, 27.07.2017 r.
Znaczy się w swoim zamyśle Pani Genowefa K. chciała dać 9.000 zł łapówki policjantowi za zatuszowanie śmiertelnego wypadku spowodowanego przez siostrzenicę? Czy niby za co?
Bil
17:15, 27.07.2017 r.
Nic nowego, są i inne sposoby na wyciąganie kasy od staruszków i do tego legalnie:
- na tacę ( bo kara boska...)
- na Radio Maryja ( jak wyżej)
- na receptę (bo doktor kazał, a jak nie, to jak wyżej)
e
20:07, 27.07.2017 r.
Często dzieci i rodzice nie mają dobrego kontaktu a wtedy dochodzi do takich sytuacji
amitowisi
07:51, 28.07.2017 r.
pani z artykułu nie ma żadnych wnuczków. tyle w temacie.
sali
11:39, 28.07.2017 r.
No to opisujcie więcej to jeszcze więcej będzie próbować! :crying:
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne