« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Ostrołęczanie badali znamiona i pieprzyki w dermobusie (zdjęcia)

Na trasie dermobusa, w którym można przeprowadzić badanie znamion na skórze, pojawiła się także Ostrołęka. Mieszkańcy mogli skorzystać z bezpłatnej oferty i skontrolować niepokojące ich pieprzyki czy znamiona. Celem akcji była promocja profilaktyki i diagnostyka czerniaka.

Każdego roku na świecie diagnozuje się około 130 tys. nowych zachorowań na czerniaka. Tylko w Polsce co roku około 2,5 tys. osób dowiaduje się o chorobie.

Mieszkańcy Ostrołęki mieli możliwość zbadania swoich znamion oraz różnego rodzaju zmian skórnych, które wydają się niepokojące lub na przestrzeni lat lub miesięcy zmieniły swoją strukturę. Personel dermobusa oceniał wszystkie znamiona barwinkowe pacjentów, potocznie zwane pieprzykami. Dermatoskop wykorzystywany podczas badania pozwala na obejrzenie nie tylko powierzchni skóry, ale także jej głębszych struktur. Dzięki temu specjalista jest w stanie określić czy zmiana nie ewoluuje w groźnego dla zdrowia i życia pacjenta - czerniaka złośliwego. Po zakończonej wizycie, każdy pacjent otrzymał wynik badania wraz obrazem podejrzanego znamienia i dalszymi zaleceniami.

Dermobus stacjonuje w Ostrołęce we wtorek 18 lipca br. przy ul. Hallera 39 w godz. 10.00-16.00.

Zobacz zdjęcia:
Dermobus w Ostrołęce (18.07.2017)

Wyświetleń: 3173
 
15:04, 18.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne