« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 21 października 2017 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Pamiętacie oponę w fontannie w parku? Były jeszcze buty, a ostatnio cegły (zdjęcia)

Dobra zmiana dotarła do parku miejskiego przy ul. Traugutta. Szła długą i krętą drogą, ale roślinność w parku wreszcie nabiera kształtu. Pecha wciąż ma jednak miejska fontanna od strony ul. Piłsudskiego. Ze środka zniknęła opona, pojawiły się buty, a ostatnio nawet cegły.

O upokarzającym stanie miejskiej zieleni w tym roku pisaliśmy już wielokrotnie. Także ostrołęczanom stan żywopłotów, fontann, trawników i kwiatostanów nie jest obojętny. Na redakcyjną skrzynkę otrzymujemy wciąż nowe zdjęcia i skargi.

- Chciałabym zwrócić uwagę na nieporządek jaki panuje w ostrołęckim parku miejskim. Trawa nie jest koszona, w niektórych miejscach sięga ok. pół metra, krzewy nie są przycinane i wystają na ścieżki, co nie tylko wygląda nieestetycznie, ale też przeszkadza w spacerach. Na każdym kroku w parku można spotkać śmieci, a o zwierzęcych odchodach nie wspomnę - skarży się jedna z czytelniczek.

Pomimo skarg w parku przez ostatnie tygodnie niewiele się zmieniło. Tydzień temu w miejskiej fontannie pływała samochodowa opona. Kilka dni później zamiast niej pojawiła się para zużytych butów, a pod koniec tygodnia ktoś uszkodził obudowę fontanny.

Zamiast butów opony w fontannie cegły- Przesyłam zdjęcia fontanny w parku miejskim. Ostatnio w obiekcie można było znaleźć buty, a dzisiaj pływały części ceglanego obrzeża naszej fontanny, które zostały zniszczone kilka dni temu. Osobiście nie wiem czy po uprzątnięciu przez służby porządkowe fontanna powinna być w takim stanie - napisał do nas czytelnik.

Ubiegły tydzień był dla miejskiego parku przełomowy. Robotnicy wreszcie przycięli wystające na ścieżki od strony ul. Piłsudskiego żywopłoty. Prace niestety wciąż omijają fontannę, która w ubiegłych latach była bardzo zadbana.

Zobacz zdjęcia:
Zaniedbany park miejski (14.07.2017)

Żywopłot w parku został przycięty kilka dni temu

Wyświetleń: 7179
 
15:44, 29.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

HMM
13:54, 29.07.2017 r.
Powinniście zająć się tymi menelami co przy tej fontannie piją i jak widać nogi myją buty piorą tak samo jak nawrzucacie cegieł czy czegokolwiek tak macie. Niby miasto a świnie luzem chodzą...
hmm
13:55, 29.07.2017 r.
I tak samo jak nie potraficie po własnym psie sprzątnąć to chodźcie po tych gów**ch w końcu jakaś atrakcja w ostrołęce .
GOZDIKOWA
14:23, 29.07.2017 r.
miejsce przy fontannie jest idealne na wodny plac zabaw, jest wiele takich placów w Polsce. W Przemyślu, Kołobrzegu itd Proponuję radnym podejrzeć wpisać w gugle - wodne place zabaw. Idealne miejsce obok parku ,zamiast fontanny.
Ktoś
15:03, 29.07.2017 r.
Szczerze mówiąc jest to piękny park, ale fakt bardzo zaniedbany. Brakuje mu klimatu, jak na park. Przychodzi tam mnóstwo ludzi ze swoimi pociechami, a na pewno przychodziło by jeszcze więcej gdyby park był obchodzony Wiadomo, że każdy lubi chodzić gdzie jest wszędzie czysto, ale niestety Nasz park nie jest tym przykładem, a co do fontanny, nie byłoby piękniej gdyby zamieniło się ją w multimedialny park fontann, trochę pomysłu, a Ostrołęka stałaby się piękniejsza.. :smile: Pozdrawiam!
obserwator
15:44, 29.07.2017 r.
A może wreszcie ktoś by się zajął stanem cmentarza w Wojciechowicach, na którym jest pochowanych kilka tysięcy żołnierzy radzieckich..Tam nie leżą tylko komuniści i enkawudziści ale młodzi ludzie, którzy nawet nie wiedzieli o co chodzi w tej wojnie. Szli bo taki dostali rozkaz i ginęli na obcej ziemi wyzwalając między innymi Ostrołękę, kończyli swoje młode źycie i zostali tam pogrzebani. Nie wolno uprawiać polityki na cmentarzach..to jest wstyd dla Ostrołęki, prezydenta tego miasta i całej Polski, że ktoś mógł dopuścić do takiego syfu..trawa nie koszona cały rok, niektóre tablice powywracane, dziesiątki puszek , butelek po piwie i flaszek po wódzie.Każdemu zmarłemu należy się szacunek, taka jest chyba katolicka nauka panie Kotowski.. ciekawe jakby ktoś przysłać po zdjecia cmentarza w takim stanie na którym pochowani są polscy żołnierze jaki podniósł by się raban.
Dolek
15:58, 29.07.2017 r.
To tendencyjne i bezczelne opluwanie prezydenta Kotowskiego przez wrogie siły bo ten wybitny samorządowiec był wielokrotnie odznaczany za wybitne zasługi na polu lokalnej społeczności.
MarIv
16:24, 29.07.2017 r.
Jak juz kiedys pisalam,ze gdybyscie nie smiecili,tylko po sobie smieci wyrzucali do kosza,nie byloby takich widokow.W kocu ktos te smieci rzuca,a nie sa to na pewno wladze miejskie.Co z tego,ze dzis posprzataja,kiedy na drugi dzien jest to samo.Jak sie widzi taka sytuacje to rece opadaja.Potraficie tylko narzekac,a tak po prawdzie to moze sami robicie nieporzadek w parku,a pozniej piszecie takie skargi.
Olga
19:13, 29.07.2017 r.
Przecież tam strach na zabrudzonych od ptasich odchodów usiąść to skupisko chorób,nic więcej,do nazw PARK,daleka droga
Gość
20:53, 29.07.2017 r.
Zgadzam sie z MArlv przecież to sami ludzie robią ten bałagan wstyd a później do kogo pretensja. Fakt siedzą tam "menele" dzisiaj nawet spała jedna na ławce i co my z tym możemy zrobić ich się przegania ale oni wracają z podwójną siłą. Najgorzej ze na wszystko dzieci na to patrzą. 😠
Beti
20:59, 29.07.2017 r.
Posiedzialabym przy fontannie ale podchmielone towarzystwo,odorek z tojtoja i smutny obraz tej sikawki z brudna woda i plywajacym butem mnie zniecheca.
kl
04:11, 30.07.2017 r.
Oni mają bardzo wysokie pensje. Oni wybudowali swoje domy na obrzeżach miasta lub tuż poza nim.Oni do swoich domów doprowadzili porządne asfaltowe domy,urządzili trawniki.Oni w wolnym czasie nie chodzą do tego obrzydliwego parku i fontanny.Oni wypoczywają godnie w swoich daczach lub na wypadach do ,,ciekawych miejsc,,.A ty musisz iść do ,,fontanny,, i ,,parku ,, bo gdzie z dzieckiem pójdziesz w tym upadającym mieście? W PRZYSZŁYM ROKU MÓWIĆ BĘDĄ W KAMPANII WYBORCZEJ O SWOICH ,,OSIĄGNIĘCIACH!!
Resume
06:55, 30.07.2017 r.
Może i uznałbym, że to obiektywny tekst gdyby nie ten POczątek o dobrej zmianie...Żenująco POlitycznie usiłujecie tu uprawiać propagandę.
Monitor
09:23, 30.07.2017 r.
Od czego jest Straz Miejska ? Biora ogromne pieniadze tylko za to ze ,, SĄ " ?
Zamiast robic zdjecia trzeba wykorzystac telefon do tego do czego jest stworzony czyli do telefonowania i zadzwonic po Straz Miejska .
Anka PiSanka
11:55, 30.07.2017 r.
Dzień dobry Państwu!

Właśnie przed chwilą kontaktowałam się z twórcą ostrołęckiej fontanny. Jest rozsierdzony do żywego. Skradziona z fontanny opona marki "Kormoran", produkcji olsztyńskiego Stomil, stanowiła nierozłączną, integralną część instalacji fontanny i symbolizowała odwieczny pęd do wiedzy i nowoczesności, biednej, kurpiowskiej młodzieży. Opona, jak wiemy, jest symbolem przemieszczania się w czasie i w przestrzeni. Właśnie punktem docelowym dla wielu ambitnych i rzutkich Kurpiów, stałą się olsztyńska Alma Mater: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski...

Jako, że instalacja fontanny jest zabytkiem klasy "zero", jest ona monitorowana całodobowo. Skądinąd wiem, że policja jest już na tropie złodziejaszków. Możecie uratować głowy, jeżeli opona "Kormoran", do jutrzejszego dnia, z powrotem powróci na należne jej miejsce w żółtych jak piasek w Narwi wodach fontanny, by nadal pieściła zmysł wzroku ostrołęczan i przyjezdnych, dając im znaczną porcję miłego uczucia estetyki i harmonijnego rozwoju intelektualnego...

Pozdrawiam... :smile:
13:27, 30.07.2017 r.
Ostrołęka to straszna Wieś bo to potomkowie wiochmenów którzy tu się sprowadzili w latach 70 i 80 A ostrołęczanie powodowało się na wsi A wiochmeni mają kompleks że muszą mieszkać w śmierdzących blokach z karaluchami
Dolek
17:36, 30.07.2017 r.
Jestem wiochmenem bo obecnie mieszkam na wsi. I co mi zrobisz ?
Dolek
17:38, 30.07.2017 r.
Słuchaj no PisAnka, a może by tak zespołowe oddawanie stolca do tej fontanny zorganizować.
Max33
22:38, 30.07.2017 r.
Park to niestety syf a w tym roku to niestety spogeum syfu.
Coz Ostroleka to wiocha zaścianek
NIE MA CI ZAKLINAĆ RZECZYWISTOŚCI..
Wiochmen
06:04, 31.07.2017 r.
no i co że wiocha To normalnego cywilizowanego parku i fontanny ma nie być? Czysto i nowocześnie może być i na wsi. Miasto nie dba o miejsca do rekraacji i odpoczynku mieszkańców.
tępiciel lemingów
20:30, 31.07.2017 r.
A może opozycja by się wykazała i zorganizowała czyn społeczny w temacie fontanny?
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne