« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 17 października 2017 r., imieniny Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Protest w obronie sądownictwa w Ostrołęce tymczasowo zawieszony (zdjęcia, wideo)

Z uwagi na to, że prezydent Andrzej Duda zawetował dwie z trzech ustaw reformujących polskie sądownictwo, grupa protestujących ostrołęczan zdecydowała się na tymczasowe zawieszenie protestów, które odbywały się pod Sądem Okręgowym w Ostrołęce.

Ostrołęka jest jednym z około 200 miast w Polsce, w których odbywały się codzienne protesty w obronie polskiego sądownictwa. Każdego dnia do tzw. łańcucha światła dołączały kolejne miejscowości z całej Polski. Uczestnicy protestu przynosili ze sobą świece, a także flagi i transparenty.

We wtorek 25 lipca br. pod budynkiem sądu zebrała się po raz kolejny ponad 50-osobowa grupa osób. Wielu z nich przyniosło ze sobą karty z wypisanymi hasłami. Tradycyjnie odśpiewano hymn państwowy, a niektórzy z uczestników postanowili zabrać głos, aby głośno powiedzieć, dlaczego zdecydowali się na udział w proteście.

- Protestowałam dlatego, bo zależy mi na państwie prawa, na wolności i równości wszystkich obywateli, a nie tylko grup uprzywilejowanych. Sądy nie mogą być zdominowane politycznie, ani przez opozycję, ani przez rządzących. Trzecia władza - władza sądownicza, nie jest ani lepsza ani gorsza od władzy ustawodawczej i wykonawczej. Te trzy władze muszą być sobie równe - mówiła jedna z uczestniczek.

Z uwagi na fakt, że prezydent RP Andrzej Duda zawetował ustawy o Sądzie Najwyższym oraz Krajowej Radzie Sądownictwa, protest w Ostrołęce został wstrzymany. Jak poinformował nas Mariusz Popielarz, grupa będzie każdorazowo reagowała na jakiekolwiek przejawy naruszania demokracji w Polsce.

Zobacz zdjęcia:
Zawieszenie protestu w obronie sądownictwa w Ostrołęce (25.07.2017)

Wyświetleń: 4438
 
11:32, 26.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Marek
09:38, 26.07.2017 r.
Protesty KOD trwały dwa lata i bardzo niewiele zmieniły. Nowa władza szła do tej pory jak taran nie oglądając się na nic. Doskonale zdawała sobie sprawę, że KOD , którego założyciele i członkowie w 70% to sympatycy i członkowie pierwszej Solidarności nie maja mocy sprawczej. Na początku było głośno było masowo i jak sie skończyło wszyscy wiemy. Dopiero zaangażowanie młodych diametralnie zmieniło sytuacje. Chwała KOD, że dała przykład i była zdeterminowana w działaniach, ale to od młodych którzy się policzyli i przekonali się , że w jedności siła. Jedność w różnorodnosci z nowym językiem, z nowym zapałem, z nowymi pomysłami na to co dalej. PiS jest w głebokim szoku, świadczą o tym komentarze i wypowiedzi sympatyków i samej góry. Powoli zaczynaja kombinować jak wrócić do gry. Jeśli użyja siły fanatycznych zwolenników to już jest po nich.
Nie wyłączą telefonów i internetu. Młodzi wrócą z Woodstok , z wakacji i okaże się że nie da się już rządzic przy pomocy policyjnych kordonów i stalowych barierek. To działa gdy demonstujacych jest kilka lub kilkanascie tysięcy. Gdy są setki tysięcy trzeba pożegnac się ze wszystkim.
Marek
09:39, 26.07.2017 r.
Warszawa to nie prowincja, a prowincja to nie Warszawa. Niestety wybory wygrywa się na prowincji wśród ludzi przeoranych polityczną propagandą. PIS długo pracował by zmienić sposób myślenia i zakwestionować wszystko to co udało się nam zdobyć i wypracować od 89 roku. Teraz potrzeba gigantycznej pracy by to odwrócić.
Po przegranych wyborach w 1994 roku i zwycięstwie SLD podczas mszy w kościele św Krzyża ks Maliński wygłosił kazanie na którego zakończenie dostał gromkie brawa. Całe było poświęcone demokracji , jak sie przegrywa i o tym co zrobić by demokracja była zależna od nas wszystkich.
Ksiądz opowiadał jak podczas studiów w Rzymie musiał jeździć samochodem z Monachium na rzymska uczelnię. Zatrzymywał sie czasem w małych miasteczkach i przygladał się ludziom którzy popołudniami zgdodnie ze zwyczajem , po pracy i szkole wychodzili na rynek by się spotkać. Pili kawę, kieliszek wina i ROZMAWIALI. A nam poprzedni ustój zabrał możliwość i umiejętność rozmowy. Niestety Kaczyński kolejny raz możliwość rozmowy nam odebrał, Sposób i tryb procedowania najważniejszych ustaw , w pośpiechu , w nocy, bez jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji spowodował na jakiś czas , że staliśmy się niemi i przerażeni. Do czasu…
Marek
09:41, 26.07.2017 r.
Najważniejszym doświadczeniem ostatnich dni jest to, że odwróceni tyłem do telewizorów, zgromadzeni na rynkach i ulicach , pod sądami w ich obronie, zaczeliśmy ze soba rozmawiać. Podczas wielkich demonstracji na ulicach wielkich miast człowiek zawsze jest w pewnym sensie anonimowy, w małych gdy dochodzi do protestu w grupie kilkudziesięciu osób protestujacy staje się osoba publiczna a jego zdjęcie natychmiast trafia do portali internetowych. W mieście gdzie wszystko zależy od PiS, a ktoś jednoosobowo decyduje życiu , pracy , zarobkach wielu osób, o odwagę naprawdę trudno. A jednak spora grupa bez względu na konsekwencje odważyła się przyjść i rozmawiać bez strachu nie zwracajac uwagi na włączone kamery i dyktafony. Tylko na koniec człowiekowi chodzi ciągle po głowie do czego potrafią doprowadzić nas ludzie którzy mówią , że chodzą codziennie do kościoła?
Anka PiSanka
09:47, 26.07.2017 r.
Dzień dobry Państwu! Witam Państwa serdecznie, w brzydkie, lipcowe południe!

"Z uwagi na to, że prezydent Andrzej Duda zawetował dwie z trzech ustaw reformujących polskie sądownictwo, grupa protestujących ostrołęczan zdecydowała się na tymczasowe zawieszenie protestów, które odbywały się pod Sądem Okręgowym w Ostrołęce".


Czy będzie POożegnalny grill, POkaz sztucznych ogni, fajerwerki i światełko do nieba?

POzdrawiam - Anka PiSanka - baba ciekawska, jak mało która...
Rebeliant Remek
10:00, 26.07.2017 r.
Decyzja słuszna. To nie był protest na zamówienie Anki pisanki, czy bliźniaczej krysi Pawłowicz. Jedynie mocny przekaz przeciwko łamaniu Konstytucji . Tej Konstytucji której chcieli Polacy w drodze referendum. Jestem na tak. Remek kocha demokrację.
Anka PiSanka
10:01, 26.07.2017 r.
Do Marek @ 11:41,

Dzień dobry, Marku!

PiSzesz Marku, "Najważniejszym doświadczeniem ostatnich dni jest to, że odwróceni tyłem do telewizorów, zgromadzeni na rynkach i ulicach , pod sądami w ich obronie, zaczeliśmy ze soba rozmawiać".

Zauważyłam na naszych, ostrołęckich protestach, bardzo dużo ludzi młodych, płci obojga. Ach, jakże byłby to piękne, gdyby podczas tych pokojowych protestów, nawiązały się liczne więzi przyjaźni i miłości, czego pokłosiem, byłoby zawarcie wielu małżeństw, przez wyedukowanych, nowoczesnych, oczytanych w postępowych PiSmach młodych ludzi, a w konsekwencji, po kilku, kilkunastu miesiącach, gwałtowny przyrost naturalny ostrołęczan...

Pozdrawiam...
Anka PiSanka
10:04, 26.07.2017 r.
Do Rebeliant Remek @ 12:00,


"Remek kocha demokrację" - Anka PiSanka kocha Remka...
Łukasz
10:07, 26.07.2017 r.
O co Ci chłopie na koniec chodzi? Masz pretensje, że ktoś chodzi codziennie do kościoła? Ty nie chodzisz i czujesz się lepszym, bardziej światłym, z prawem do oceny i pouczania? Chciałeś protestowałeś w tym "mieście gdzie wszystko zależy od PiS", paliłeś kupione "spontanicznie" świeczki, dyskutowałeś. Odważnie, bohatersko, przy włączonych mikrofonach.Ktoś Ci tego zabronił? Cała ta opowieść to raczej użalanie się i próba znalezienia uznania dla siebie niż poważna analiza. No i wybacz, trąci dużą naiwnością. Tyle
słyszałem
10:07, 26.07.2017 r.
Poszli uczyć się hymnu?
kat
10:09, 26.07.2017 r.
Bolki i tak uspokoją się dopiero jak pan timermans napisze im ustawę o SN
jarek
10:10, 26.07.2017 r.
Anka PiSanka @ 11:47, 26.07.2017
IP: *.*.137.197

Dzień dobry Państwu! Witam Państwa serdecznie, w brzydkie, lipcowe południe!

"Z uwagi na to, że prezydent Andrzej Duda zawetował dwie z trzech ustaw reformujących polskie sądownictwo, grupa protestujących ostrołęczan zdecydowała się na tymczasowe zawieszenie protestów, które odbywały się pod Sądem Okręgowym w Ostrołęce".


Czy będzie POożegnalny grill, POkaz sztucznych ogni, fajerwerki i światełko do nieba?

POzdrawiam - Anka PiSanka - baba ciekawska, jak mało która...
E to lepsze grille robi się za fetowanie dla Trampa nie wszyscy sa tak wspaniało myślni i z naszych kieszeni dalej brać. A tak miało być pięknie koniec z wyzyskiwaniem, kolesiostwem. A tu dalej POPiS PiSPO wala nas po kieszeniach tak samo. Może zorganizują msze z ojcem , tylko nie wolno w dłoń całować bo to tyle zarazek
brexit
10:17, 26.07.2017 r.
Ja mam prośbę.Śpiewajcie Państwo międzynarodówkę , a nie hymn Polski.

Panu sędziemu , jakoś nie przeszkadzało ręczne sterowanie sędziami przez premiera Tuska.Nie widac go było pod sądem wtedy.No ale jak sam powiedział ,że przeszkadza mu , gdy polecenia przychodzą z komitetu , ale z kancelarii premiara to już może chyba być.To się hipokryzja nazywa.
Właśnie odwracany jest proces ,który upadku państwa.Dlaczego w ogóle udało się go odwrócić? Bo ludzie młodzi , jako źródło wiedzy najczęsciej wykorzystują internet.
A tam oprócz TVN, Polsatu , czy telewizji publicznej będącej wówczasw łapach kłamcy Tuska i funkcjonariuszy partyjnych , politruków z partyjnego nadania , oprócz wydań internetowych mediów papierowych ,które są praktycznie całe w rękach obcego kapitału mogli znaleźć informacje nie poddane propagandowej obróbce.
To dzięki niezależnym mediom internetowym ,można było przełamać momopol kłamstwa poprzedniego patologicznego układu.
Ale ta walka o przywrócenie podmiotowości Polkom nie jest zakończona.
Próbowano przy pomocy KOD.No , ale jak się miało skończyć jak nie kompromitacją, .Wystrugać z banana na trybuna ludowego M.KIjowskiego , który okradał własne dzieci nie płacąc im alimentów to sztuka.Obecnie Mateusz K. ma postawione zarzuty poświadczenia nieprawdy i przwlaszcenia sobie mienia owartości ponad 100 tsięcy złotych.
I nikomu w KOD , nie płacenie alimentów nie przeszkadzało.Fetowały go na swoich zjazdach feministki , wiedząc,że ich nie płaci .Ale gdy zaczęły się walki w KOD o władzę to pojawiły się nagle donosy.W innym wypadku do dziś o tych fakturach i znikających pieniądzach nie mielibyśmy pojęcia.
KOD pokazuje jak w pigułce o co chodzi w oddolnych , autentycznych protestach.
Nieuświadomiona część biorąca w nich udział protestuje nierzadko na mrozie i w deszczu.A prominenci wykorzystują naiwnych dla utrzymania mafijnych wpływów i osiągania dzięki nim nielegalnych korzyści , pasożytując na społeczeństwie.
Następny prominentny KODorasta trudnił się handlem.I nie byłoby może nic w tym fakcie nagannego, tylko ,że on kobietami handlował.Trudnił się sutenerstwem zmuszając około 100 kobiet do pracy w nocnych klubach m.in we Włoszech.

Tak procedowanie w pośpiechu nad tą ustawą to błąd.Ale nie dlatego ,że potrzebne są negocjajce.Te nic nie dadzą.Prawo ma właśnie obalić skorumpowany układ.Nie negocjuje się z przestępcami , czy przestępstwa mają być karalne czy nie, albo do jakiej sumy można bezkarnie okradać.
brexit
10:24, 26.07.2017 r.
Lejdys and dżentlemen

Kabaret starszych panów płci obojga uważa się za zawieszony.
A ja mam pytanie czy ta decyzja została podjęta w przez głosowanie ,czy też demokratycznie ją pan Popielarz podjął ?
kaktus
10:26, 26.07.2017 r.
Cyt.:
"Usiłując pozbyć się niewygodnego sędziego, przywódca Pakistanu gen. Pervez Musharraf wywołał najpoważniejszy kryzys polityczny w swej karierze głowy państwa".

Sprawa dotyczyła zawieszenia, sędziego sądu najwyższego, (zawieszenia, a nie wyrzucenia, co by się u nas stało, po wprowadzeniu PiSowskiej ustawy) na ulice, w obronie sędziego wyszły tłumy Pakistańczyków, protestując przeciw wszechwładzy Prezydenta - efekt - sędzia, nie zostal zawieszony, a Prezydent spieprzał z Pakistanu, aż sie za nim kurzyło, no ale to Pakistan, kultura demokratyczna, ugruntowana od wieków, nie jakaś tam Polska, gdzieś w jakiejść lewackiej Europie, gdzie mechanizmy demokracji, to fasada dla obecnych rządów.
kaktus
10:36, 26.07.2017 r.
brexicik, dzieciak specjalnej troski, z żelazną konsekwencją realizuje wytyczne biura politycznego PZPR, pardon, PiS - chociaż różnica niewielka, na korzyść PZPR - wytyczne brzmią - wmawiać, "ciemnemu ludowi", że to były protesty polityczne, organizowane i prowadzone przez "chisteryczną opozycję" - prawdziwa, propagandowa spóścizna niejakiego Josepha Goebbelsa - ale, dzieciak specjalnej troski, nie zauważył był, że obecnie, inaczej niż za czasów III Rzeszy, oprócz propagandy PiS, istnieją inne źródła informacji, w tym przekazy telewizyjne, na których wyraźnie widać, że to nie żadni politycy, ale głównie młodzi ludzie, pod hasłami "zabraliście nam wakacje - wolności nie zabierzecie" oraz "nie ma wakacji od demokracji", byli źródłem tych protestów i jego siłą uderzeniową, której przestraszył się Duda, decydując sie na wojnę z PiS, która może go sporo kosztowac, ale mnie jest go całkowicie nie żal.

No i jak, "ciemny ludzie", wierzysz w ten PiSowski/PZPRowski "przekaz dnia"?

Obawiam się tylko, że Polacy, postąpią jak po Bitwie pod Grunwaldem, gdzie, po wygranej, ale przez zduszeniem Krzyżackiej zarazy, spokojnie udali się do żniw.
Zygmunt
10:52, 26.07.2017 r.
Stare dziady nie mają co robić to protestują chociaż sami do końca nie wiedzą o co wogole chodzi! Do domu przed tv a nie na ulicę drzec mordy!
Grz
10:57, 26.07.2017 r.
"Protestowałam dlatego, bo zależy mi na państwie prawa, na wolności i równości wszystkich obywateli, a nie tylko grup uprzywilejowanych"
"Te trzy władze muszą być sobie równe - mówiła jedna z uczestniczek"
Czy jakiś polityk "ruszył" sędziego, albo sędzia polityka?

Czy ktoś ma jakiekolwiek dane na temat jakiegoś sędziego skazanego prawomocnym wyrokiem sądu?
Bo umorzeń postępowań jest całe mnóstwo
kaktus
10:57, 26.07.2017 r.
Zygmunt, a co Ci do tego, co ktoś robi ze swoim życiem, uzurpujesz sobie prawo, do organiozwania go innym? - a, to, że obrazasz ludzi, świadczy wyłacznie o Twojej kulturze, a raczej jej braku, bo zapewne z domu, miast dobrego wychowania, wyniosłeś czajnik.
brexit
11:02, 26.07.2017 r.
Do Zygmunt
A niech sobie protestują.Mają do tego prawo , nawet jak nie zdają sobie sprawy z tego ,o co w tym chodzi.Jaki jest sens głupiemu zabraniać wodę sitkiem nosić?

Tylko z łaski swojej śpiewanie przez Państwa hymnu Polski , jest zupełnie z tym protestem niespójne.Znacznie bardziej pasuje międzynarodówka , i tak patrząc po zebranych odnoszę wrażenie ,że powinni znać jej słowa lepiej niż słowa Mazurka Dąbrowskiego.
aaaa
11:06, 26.07.2017 r.
A gdzie to p. A się podziała??? Nigdzie jej nie widać....
Ktoś wie coś o sponsorze tych eventów???? Nie ma "darmowych obiadów" ani wyjazdów do Wwy, zniczy flag, bilbordów, nagłośnień, scen, plakatów, wlepek itp.
No niech ktoś odpowie.... proszę - zwłaszcza uczestników. Podzielcie się tą wiedzą.
Pozdrawiam i czekam.
Rebeliant Remek
11:07, 26.07.2017 r.
Bez wzajemności. Wojtek vel PisAnka ta miłość nie ma szans. Ale coś o infułacie z fary słyszałem. Biskup Petz coś może podpowie. A i Gil z Dominikany może pomoże bo Wesołowski już nie żyje. Wałcz👍
Wpsiowy
11:08, 26.07.2017 r.
Wy co tak dużo piseta spotkajta się na piwie i tam pogadają bo kozdy wieśniak się że wy to urzędniki i z braku zajęcia muzg ulega deformacji urzędniki z bema
Rebeliant Remek
11:11, 26.07.2017 r.
Brexit. Czasem masz przebłyski intelektu. Szkoda, że rzadko. Kwestia detergentów?
Dragon
11:14, 26.07.2017 r.
Pisanecko kapalass się dzisiaj we fontannie przy parku, pytam bo woda nadal zolta
kaktus
11:32, 26.07.2017 r.
Grz, zamiast zadawać "pytania z tezą", posłuż się wujkiem Google, bo robisz z siebie kret yna, który tego nie potrafi - jeśli, naprawdę nie potrafisz, to Ci podrzucę, kilka zakamuflowanych, tak, żeby dao się je ty wpisać, linków - potrzebujesz?
Szafa
11:34, 26.07.2017 r.
Maja rozmach skur......
adrain
11:41, 26.07.2017 r.
na jesieni ludzie ich będą ganiać jak byki w Pampelunie
kaktus
11:44, 26.07.2017 r.
adrain, coś Ci się pozajączkowało, w Pampelunie, to byki ganiaja ludzi, a nie ludzie byki.
Marek
11:53, 26.07.2017 r.
Panie Łukaszu
Od osób które publicznie i ostentacyjnie afiszuja swoją religijność oczekuję dwóch rzeczy: Przestrzegania Prawa i Przestrzegania Zasad wynikajacych wprost z 10 przykazań i ewangelii. Do tego patronat św Jana Pawła do czegoś zobowiązuje.
No i żeby nie było tak jak w starym kawale z brodą :
Jan Paweł II wypowiadając się w sprawach Polski zawołał , cytuję : Jezus Maria!!
Prawnik
12:12, 26.07.2017 r.
Jaki ten sędzia biedny za 15 koła dożywotnio
kaktus
12:14, 26.07.2017 r.
Prawnik, dla Ciebie tylko kasa się liczy?
tępiciel lemingów
12:17, 26.07.2017 r.
Cyt.:
"Usiłując pozbyć się niewygodnego sędziego, przywódca Pakistanu gen. Pervez Musharraf wywołał najpoważniejszy kryzys polityczny w swej karierze głowy państwa".

U nas wystarczył telefon z kancelarii premiera.

Taką mamy niezależną trzecią władzę.
tępiciel lemingów
12:21, 26.07.2017 r.
kaktus, dla protestujących tylko kasa się liczy. Aby było tak jak było, dziedziczenie stanowisk.
kaktus
12:28, 26.07.2017 r.
Cyt.:
"U nas wystarczył telefon z kancelarii premiera."

Tępu ciulu, o czy Wasze bredzisz?

Cyt.:
"kaktus, dla protestujących tylko kasa się liczy."

Tępy ciulu, jak zwykle, w Towim przypadku, mamy tezę i jak zwykle, w Twoim przypadku, czekam na dowody, bez których ta Twoja teza, pozostanie jedynie hipotezą.

Dalej lekceważcie młodych, to skończycie, czego Wam z całego serca życzę, jak ten satrapa z Pakistanu.

Przypominam hasła na manifestacjach:
- "zabraliście nam wakacje - wolności nie zabierzecie"
- "nie ma wakacji, od damokracji".

To, na pewno sa hasła "układu" - już dawno przestaliście być śmieszni, stając się żałośni.
Grz
12:43, 26.07.2017 r.
do kaktus:
"a, to, że obrazasz ludzi, świadczy wyłacznie o Twojej kulturze, a raczej jej braku, bo zapewne z domu, miast dobrego wychowania, wyniosłeś czajnik"
Brzmi znajomo?? A więc zacznij od siebie.
wacek
12:55, 26.07.2017 r.
Pytanie do wszystkich popierających tzw. reformę wymiaru sprawiedliwości:

Czy naprawdę uważacie, że skupienie w jednej osobie uprawnień sędziego wszystkich sędziów i prokuratora jest dobrym rozwiązaniem?
Pytam chociaż nie spodziewam się merytorycznych wypowiedzi.
tępiciel lemingów
13:22, 26.07.2017 r.
U nas wystarczył telefon z kancelarii premiera i palestra "ruki po szwam".

Takie skupienie w jednej osobie wszystkich sędziów nie jest dobrym rozwiązaniem.
do tępiciel lemingów
13:28, 26.07.2017 r.
to dla ciebie liczy się tylko kasa: osławione pińcet+
wacek
13:31, 26.07.2017 r.
Do
tępiciel lemingów @ 15:22, 26.07.2017
IP: *.*.154.34
Dziękuję za odpowiedź, szkoda, ale nie mogę jej zrozumieć.
Pozdrawiam
dron
13:32, 26.07.2017 r.
Ten moment, kiedy do opozycji zaczyna docierać, że dała się zrobić na szaro :laughing:
brexit
15:32, 26.07.2017 r.
A to ja znowy posłużę się cytatem.
Podczas akcji protestatyjnej w Opolu przemaiwała sędzia Korwin-Piotrowska.

Oto fragment jej wystąpienia ( nagranie było dostępne na stronach GW Opole, czy go nie usunięto nie wiem) :

"My wiemy, że jest wiele nieprawidłowości, które można było naprawić. Można było lepiej zorganizować sądy. Ale to nie jest tak, jak nam się wymawia, państwu się wymawia, że my sędziowie mieliśmy na to czas i nic nie zrobiliśmy. Otóż - niestety. Pomimo tego brzmienia konstytucji, o którym przed chwilą powiedziałam, SĄDY TAK NAPRAWDĘ PRZEZ OSTATNIE 27 LAT BYŁY ZALEŻNE OD WŁADZY WYKONAWCZEJ W TYM SENSIE, ŻE ZAWSZE MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI, CHOCIAŻ TAKIEGO UPRAWNIENIA NIE MA, NADZOROWAŁ SĄDY I ORGANIZOWAŁ ICH PRACE. Nigdy sędziom nie oddano odpowiedzialności za funkcjonowanie sądów. A dzisiaj nam się mówi, że to my nic nie zrobiliśmy. SĄDY, PREZESI ROBILI TO, CZEGO WŁADZA OCZEKIWAŁA, władza wykonawcza, która organizowała sądy. Proszę państwa - jeśli tak źle jest z tymi prezesami, a dzisiejsza władza sprawuje już dobrze ponad półtora roku swoją władzę, to dlaczego żadnego z prezesów nie odwołano na tej podstawie?"

Wykorzystałem transkrypcję zamieszczoną na stronach portalu wPolityce.
wacek
15:44, 26.07.2017 r.
Do
"brexit @ 17:32, 26.07.2017"
rozumiem, że przytaczając wypowiedź Pani sędzi popierasz protesty.
Prawnik
19:17, 26.07.2017 r.
Kaktus- ja nie jestem przy żłobie,ludzie protestują teraz a gdzie byli jak podnoszono wiek emerytalny ,teraz się protestuje dla 10. tys. Sędziów Narodzie opamiętaj się .
zosia samosia
20:26, 26.07.2017 r.
te 500 plus matka z ojcem wezmą a dzieci przed blok od rana do wieczora i zero zainteresowania co robią
Sdf
20:43, 26.07.2017 r.
W.o n i nie wracać, większość tych ludzi jest opłacona. Jak ktoś zarabiał na państwie polskim miliardy złotych rocznie i teraz tego niema to zrobi wszystko i zapłaci dużo aby to wrocilo. Boją się też rozliczenia wszystkich afer PO!
brexit
22:24, 26.07.2017 r.
wacek @ 17:44, 26.07.2017
IP: *.*.117.115

"Do
"brexit @ 17:32, 26.07.2017"
rozumiem, że przytaczając wypowiedź Pani sędzi popierasz protesty."

Oczywiście nie popieram protestów.Uważam za celną jej diagnozę sytuacji.
Tym bardziej, że wywodzi się ze środowiska ,które ma być reformowane , więc po pierwsze jej pogląd , co cenne wynika z autopsji.I po drugie - jest bardziej wiarygodna bo wymagało odwagi , powiedzenie prawdy o środowisku , z którego sama się wywodzi , co utrudni jej kontakty choćby towarzyskie.
Sądy są obecnie i były wcześniej sterowane ręcznie.Z tym tylko ,że suweren nie miał nad tym procesem żadnej kontroli , bo wszystko działo się w mrokach gabinetów.
Dlatego z dwojga złego wolę już jak to parlament , na którego wybór mam wpływ , czyli pośrednio jak to w demokracji przedstawicielskiej mam wpływ na to kto sądy kontroluje , niż jak nie kontroluje ich formalnie nikt, a nieformalnie geszefty załatwiane są pokątnie pod stołem , co doprowadziło do obecnej patologii.
Niech sobie tam protestują , ten protest jest sterowany odgórnie i ludzie w znacznej większości go nie poprą , bo jest w brew interesom szarych obywateli.
A , że układ wlaczy o życie, czyli bezkarność dla robienia szwindli -to chyba dla wszystkich trzeźwo myślącyh oczywiste.
Jest to co gorsza próba , obalenia demokratycznie wybranych władz poprzez ulicę ,żeby mieć pretekst do interwencji zagranicznej.Jakiej demagogiki nie użyją zwolennicy protestu to nie podważenia jest fakt ,że jest to zamach na demokrację.
Max33
23:08, 26.07.2017 r.
MO kasuje-cenzuruje kom!!!
Ja sie pytam kto pozwala na pozostawianie zniczy- zaśmiecanie miejsca publicznego jakim jest budynek sądu. TO JEST KARALNE!!! GDZIE SĄ SŁUŻBY PORZĄDKOWE- POLICJA,STRAŻ MIEJSKA!!
WPIS GODZINA 1.06 CZWARTEK mam teraz skana. Jak byscie cenzurowali.
Max33
23:10, 26.07.2017 r.
MO kasuje-cenzuruje kom!!!
Ja sie pytam kto pozwala na pozostawianie zniczy- zaśmiecanie miejsca publicznego jakim jest budynek sądu. TO JEST KARALNE!!! GDZIE SĄ SŁUŻBY PORZĄDKOWE- POLICJA,STRAŻ MIEJSKA!!
WPIS GODZINA 1.10 CZWARTEK mam teraz skana. Jak byscie cenzurowali.
hertz
03:51, 27.07.2017 r.
,,Max33,,- a kto pozwala na systematyczne zaśmiecanie i zasrywanie przez konie naszych ulic.Tego fanatyku ,,partii panów,, nie chcesz prawnie ścigać, to ci pasuje?
OBSERWATOR
07:12, 27.07.2017 r.
kaktus: teza, dowód, hipoteza - jakiż znajomy styl i obrażanie Tępiciela w charakterystyczny chamski sposób, brak kultury wypowiedzi, ależ oczywiście, Witaj Gwidon, kopa lat, zmieniłeś ksywkę, niepotrzebnie, twoja agresywność wypowiedzi zawsze cię zdradzi, ale 3m się mimo wszystko.
kaktus
08:53, 27.07.2017 r.
Prawnik, coś Ty sobie za nick wymyślił, skoro masz myślenie w perspektywie żula spod budki z piwem? - jakie 10 tys.???

Uważasz, że Ci wszyscy, młodzi ludzie, protestowali dla jakichś 10 tys. dla sędziów - opamiętaj się chłopie i nie brnij w tę PiSowski przekaz dnia, tylko sam pomyśl.

Jako prawnik nie rozumiesz, że sytuacja w której prokurator generalny, ma jakikolwiek wpływ na sądy, jest jakimś kuriozum na skalę światową?

Przeczytaj sobie to:
Cyt.:

"Usiłując pozbyć się niewygodnego sędziego, przywódca Pakistanu gen. Pervez Musharraf wywołał najpoważniejszy kryzys polityczny w swej karierze głowy państwa".

Sprawa dotyczyła zawieszenia, sędziego sądu najwyższego, (zawieszenia, a nie wyrzucenia, co by się u nas stało, po wprowadzeniu PiSowskiej ustawy) na ulice, w obronie sędziego wyszły tłumy Pakistańczyków, protestując przeciw wszechwładzy Prezydenta - efekt - sędzia, nie został zawieszony, a Prezydent spieprzał z Pakistanu, aż się za nim kurzyło, no ale to Pakistan, kultura demokratyczna, ugruntowana od wieków, nie jakaś tam Polska, gdzieś w jakiejś lewackiej Europie, gdzie mechanizmy demokracji, to fasada dla obecnych rządów.

Pakistan, rozumiesz?

Grz, poradziłeś sobie, ze znalezieniem informacji o prawomocnych, skazujących, wyrokach sądów, wobec sędziów, czy mam Ci pomóc?
kaktus
09:44, 27.07.2017 r.
OBSERWATOR, jakie obrażanie Tępego ciula, to nie ja mu wymyśliłem nick - nick, który sam w sobie, jest obrazą dla sporej części społeczeństwa, a więc, zanim zaczniesz krytykować skutki, zastanów się nad przyczynami.

Każda teza, nie poparta dowodami, jest jedynie hipotezą - to nie jest ani moje, ani jakieś wiekopomne odkrycie - tego uczą w szkole podstawowej, no ale, skoro wg Ciebie, jest to odkrycie porównywalne z wynalezieniem prochu, to świadczy wyłącznie o Tobie, bo przecież nie o mnie, jakbyś mnie nie nazwał - jeśli wolisz, to może być i gwidon - zupełnie mi to nie przeszkadza.
tępiciel lemingów
12:28, 27.07.2017 r.
Ot lepszy sort.
brexit
20:53, 27.07.2017 r.
kaktus @ 11:44, 27.07.2017
IP: *.*.48.106

"OBSERWATOR, jakie obrażanie Tępego ciula, to nie ja mu wymyśliłem nick - nick, który sam w sobie, jest obrazą dla sporej części społeczeństwa, "

Chyba raczej porównanie lemingów do lewackich matołków jest obaźliwe dla lemingów
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne