« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 20 stycznia 2018 r., imieniny Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Radna znów interweniuje w sprawie ul. Pułaskiego

Radna Grażyna Sosnowska po raz kolejny upomina się o remont zniszczonej ul. generała Kazimierza Pułaskiego w Ostrołęce. W interpelacji skierowanej do prezydenta Janusza Kotowskiego pisze, że ciągiem uczęszczają uczniowie do szkół, ale nie tylko.

Droga ta prowadzi także do przystanku MZK, a ponadto stanowi trasę procesji religijnych. Radna podkreśla, że zdaje sobie sprawę, że inwestycja ta nie jest ujęta w budżecie na bieżący rok. Ma jednak pomysł, jak polepszyć stan drogi.

- Moja ponowna prośba jest taka sama, aby w miejsce zniszczonych płyt chodnikowych położyć kostkę brukową, nawet taką, którą miasto posiada z odzysku, co znacznie poprawi warunki ruchu pieszego na tej ulicy. Jednocześnie informuję, że dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 wyraził już wcześniej zgodę na to, aby przełożenie kostki wykonali uczniowie szkoły w ramach praktyk zawodowych - pisze w interpelacji radna Grażyna Sosnowska.

Poniżej pełna treść interpelacji:
Kilkakrotnie kierowałam do pana prośby o poprawę komunikacji na ul. generała Kazimierza Pułaskiego. Ta niepozorna droga przebiega w pobliżu ZSZ nr 2, STO i ZS nr 4 w Ostrołęce. Nawierzchnia jezdni oraz chodnik są bardzo zniszczone, a tym ciągiem uczęszczają uczniowie do szkół, prowadzi ona także do przystanku MZK Wojciechowice 3, ale również tędy odbywają się procesje religijne: droga krzyżowa i obchody Bożego Ciała w czasie, których dochodzi do potknięć, a nawet upadków osób uczestniczących.

Mam świadomość, że remont tej ulicy nie jest ujęty w budżecie miasta na rok 2017. Moja ponowna prośba jest taka sama, aby w miejsce zniszczonych płyt chodnikowych położyć kostkę brukową, nawet taką, którą miasto posiada z odzysku, co znacznie poprawi warunki ruchu pieszego na tej ulicy.

Jednocześnie informuję, że dyrektor ZSZ nr 2 wyraził już wcześniej zgodę na to, aby przełożenie kostki wykonali uczniowie szkoły w ramach praktyk zawodowych. Jak wynika z obmiaru długość chodnika to 150 m, a szerokość to 1,5 m.

Wyrażam nadzieję, że zechce pan usprawnić i poprawić jakość ruchu pieszego na wymienionej przeze mnie ulicy.

Wyświetleń: 932
 
14:48, 17.02.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

ja
20:01, 17.02.2017 r.
a kiedy radni zainteresują się stanem ulic Stacha Konwy, Warszawskiej, Ostrowskiej czy Goworowskiej? tam chodzi gromada ludzi która nie ma chodnika, ścieżki rowerowej. Najprościej zająć się chodnikiem który ma 150 metrów i służby dla bardzo wąskiego grona osób
WJK
06:47, 18.02.2017 r.
O ul 5 Pułku Ułanów nikt nie pamięta nawet sama radna. Z Wojciechowic spływają duże podatki ale żeby zadbać o przemysłową dzielnicę miasta włodarze mają w głębokim poważaniu!!!.
karol
09:21, 18.02.2017 r.
Zostawmy już w spokoju te wszystkie wyszczerbione ulice.Jest taki plac co się zwie Bema. Odcinek od siedziby Straży Miejskiej , czy to Urzędu Stanu Cywilnego do np. Urzędu Starosty i Pana Prezydenta o tam takie kwiatki. Obręcze chroniące drzewka jakiś 10-15 lat temu powrastały w nie i bez ich możliwości usunięcia. Nawet przechodząc raz tygodniu czy nawet miesiącu. Szefowie tych urzędów lub ich podwładni nie mogą tego nie zauważyć. Druga rzecz ta opłakany stan pozostałych obręczy chroniących jak też odrażający stan słupa ogłoszeniowego. Zapraszam na spacer po Plcu Bema / niedługo imieniny patrona/
10:26, 18.02.2017 r.
Budowa nowej elektrowni - jeśli kiedykolwiek ruszy z miejsca - pochłonie wszystkie tereny przyległe Wojciechowic. Naucz się wyciągać wnioski w racjonalnym myśleniu, by przewidzieć stan rzeczy 90% "Ciemnogrodu Wojciechowic" i ich uwłaszczeń gruntów dzielnicy przemysłowej w teoretycznie bezimiennej spółce. Inwestycja w omawianą dzielnicę na dzień dzisiejszy jest zbędnym wydatkiem.
WJK
12:33, 18.02.2017 r.
Kolego to co piszesz to jakiś bełkot. Ja o ulicach na moim osiedlu ty o elektrowni.
12:54, 18.02.2017 r.
Kolego wytęż wyobraźnię. Jeśli powstanie elektrownia, będziesz wysiedlony.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne