« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 23 października 2017 r., imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Radni Rzekunia walczą o granice gminy

W związku z decyzjami, które mają zapaść w sprawie włączenia części sołectw gminy Rzekuń w granice administracyjne miasta, rada gminy zdecydowała podjąć kroki, aby przeciwdziałać tym krzywdzącym decyzjom. Radni wystosowali pisma do przedstawicieli rządu RP.

Przewodniczący rady gminy Edward Gryczka oraz radny Bartosz Podolak, w imieniu rady i mieszkańców, podjęli szereg rozmów m.in. z parlamentarzystami oraz radnymi Sejmiku Województwa Mazowieckiego, przedstawiając argumenty, które dowodzą niekorzystnych skutków płynących ze zmiany granic.

Radni informowali także o niezadowoleniu społecznym towarzyszącym tym działaniom oraz błędach formalnych podczas procedowania sprawy przez samorząd Ostrołęki.

- Pragnę poinformować, że wystosowaliśmy pismo do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, premier Rządu Rzeczypospolitej Polskiej Beaty Szydło, Ministra Energetyki Krzysztofa Tchórzewskiego, Ministra Administracji i Spraw Wewnętrznych Mariusza Błaszczaka oraz Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery. Wykazywaliśmy, jak zgubne dla mieszkańców gminy Rzekuń byłyby konsekwencje zmiany granic administracyjnych wynikających z uchwały rady miasta Ostrołęki, naruszającej dobrosąsiedzkie relacje oraz ukształtowane stosunki społeczne i gospodarcze. Wskazaliśmy też, że od początku rada gminy Rzekuń zdecydowanie wyrażała sprzeciw w tej sprawie. Celem tych poczynań był zamiar skłonienia najważniejszych osób w Polsce do niepodejmowania decyzji zgodnej z oczekiwaniami rady miasta Ostrołęki, a zagrażającej nie tylko naszym interesom, ale również sprawnej realizacji planowanej inwestycji budowy elektrowni C - informuje Bartosz Podolak, radny gminy Rzekuń.

Radny informuje też, że rada chce wypełniać wolę i oczekiwania mieszkańców w jak najwyższym stopniu oraz robić wszystko, aby zablokować zmianę administracyjną granic Rzekunia.

O działaniach rady poinformował radny Bartosz Podolak na swoim profilu Facebooku.

Wyświetleń: 3383
 
15:01, 25.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

kapsel
14:41, 25.07.2017 r.
- i tak trzymaj Bartek.Musimy pokazać tym zakompleksionym i z metra cietemu kto i dlaczego tak rządzi.Macie większość i to wy rozdajecie karty. Powodzenia
Pytanie
14:52, 25.07.2017 r.
Dlaczego MO nie pisze o działaniach wójta? Informacje dostępne są na stronie internetowej UG.

Dlaczego radny ,, prawnik,, klubu nie współpracuje z wójtem tylko probuje zbić kapitał na konflikcie

Mapuje to co wójt robi.

Dlaczego klubowicze uniemożliwili przeprowadzenie konstrukcji odrzucając projekt uchwały przygotowany wójta?

Teraz to trochę za późno
Do pytanie
15:28, 25.07.2017 r.
Przecież mo informowało o tym co robił wójt. Szczególnie polecam artykuły pod nazwą

"Telewizja w Rzekuniu a wójt na urlopie" - gdzie wskazano, że Radni m.in. Prawnik z klubu występują w TV w obronie granic a wójta brak...? Radni wystąpili też w TV, zbierali podpisy, pisali pisma , apele i protestowali

Gdzie wtedy był wójt???

Na pytanie dlaczego Rada podejmuje takie a nie inne kroki odpowiem pytaniem:

O czym wójt rozmawiał z gabinecie z panem prezydentem jeszcze przed aneksją?
Jakie konkretne działania podjął w sprawie obrony naszej ziemi? nie piszę tu o tych 3 sławnych smsach do radnych i krótkim apelu na stronie.

Prawda jest taka, że to Rada Gminy z sołtysami protestowali w urzędzie, to Radni napisali oświadczenie od Rady w sprawie obrony ziemi Rzekuńskiej, to Radni nagłośnili całą sytuację i to Radni zbierali podpisy i informowali mieszkańców.

Panowie Radni dziękujemy za to co robicie i prosimy żebyście pracowali tak dalej.

Nie pozwólcie żeby ktoś zabrał nam ziemię!!!!!
mieszkaniec
15:35, 25.07.2017 r.
Proszę nie siać tej nienawiści bo każde działanie jest dobre i potrzebne. Panowie radni wkładają bardzo dużo pracy w sprawie tej ziemi i to dobrze. Panowie proszę robić swoje popieram
Krótko
15:35, 25.07.2017 r.
Się obudzili za pięć dwunasta ze swoimi pismami, nawet konsultacji nie potrafili przeprowadzić, tylko musiał to robić wojewoda.
krótko
15:42, 25.07.2017 r.
Panowie Radni dobra robota. Dbajcie o nasze interesy.

Prosimy o jeden cały Rzekuń! Jedną gminę bez zaboru ziemi
chłopcy z placu broni
15:46, 25.07.2017 r.
To co robią radni układa się w logiczną całość. Mam nadzieje, że jakoś uda się wam to zatrzymać. Chyba wszyscy twego chcą. Przecież to nasza ziemia i naszą elektrownia
Mieszkaniec
16:50, 25.07.2017 r.
Brawo radni, dobra robota z tym pismem. Dobrze, że walczycie o naszą ziemię. Szkoda tylko, że wójt zamiast popierać wasze działania to tylko się kłóci. Wstyd panie wójcie, a ja na pana głosowałem.
Paweł 2
16:58, 25.07.2017 r.
Radni to pieniacze i nie dorastają wójtowi do pięt.Trzymaj się Wójcie nie jesteś sam. Zdrajcy z twojej listy już bedą tylko szambo wozić.Rozliczymy przy wyborach.
grr
17:32, 25.07.2017 r.
Szanowny Panie Pawle - o ile tak masz na imię - zastanawiam się skąd taka ocena i negatywna retoryka? Problem wójta i jego podobnym polega właśnie na tym, że uważa się za lepszego od innych. Ty na pewno też jesteś lepszy od innych, jesteś lepszą kastą i nikt nie dorasta Ci do pięt. Powtarzanie sobie, że jesteście super, jesteście najlepsi, a cała reszta to głupcy nie uczyni z was ludzi lepszych. Z tego co widzę to Radni realizują swoje zadania i pracują na rzecz gminy, krzyki nie zmienią faktów, które wskazują na bezczynność wóta i bardzo duże zaangażowanie rady w sprawie przejmowania ziemi z rzekunia.
Zastanawiające jest też to, że wówczas gdy radni nagłaśniali sprawę niektórym zależało na wyciszeniu tego tematu. Pytam dlaczego? Dlaczego wójt tak piętnuje zaangażowanie radnych?

Panowie radni dla mnie to co robicie zasługuje na uznanie i szacunek. Nie poddawajcie się. A jaki będzie wynik wyborczy to się okaże w wyborach panie wójcie, mój głos pan stracił bezpowrotnie
roxi
17:48, 25.07.2017 r.
Jak już się tak wypowiadacie to i ja napiszę . Dla mnie też ten wójt jest do wymiany. Każdy inny będzie lepszy
do dyżurnego członka wielbiciela klubu
17:59, 25.07.2017 r.
Zaden z panów radnych nie dorasta jak ktoś wyżej napisął Panu Wójtowi do pięt.

Tak dobrze przygotowanego i doświadczonego wójta ta gmina nie miał

To co zrobił pan Godznia zostanie zapisane na kartach historii

Dziś też dzieje sie jak widac sporo choć pewnie gyby nie przeszkadzał klub bylo by wiecej

Serce rośnie jak buduje sie kanalizacja drogi i wodociągi

Panowi z klubu zapewne niewielu was zostanie po wyborach
Wójt zapewne się nie zmieni bo nie ma nikogo kto mógłby mu równać

przygotowanie, doświadczeniem, a także odpowiedzialnością i dotrzymywaniem zobowiązań.

Dziś chwilowo jest trudniej ale klub przeminie
zapytam
18:02, 25.07.2017 r.
zapytam jeszcze klub???

gdzie są kwiaty na Rzekuniu ?

dlaczego nie jest realizowany skwer ???

dlaczego nic nie dzieje sie na czarnej dróżce??

tego wam Rzekuniacy nie zapomną
do dyżurnego Stanisława zabrodzianskiego
18:22, 25.07.2017 r.
Rzeczywiście to co robi wójt zostanie zapisane w kartach historii. Jest jedynym wójtem w powiecie ostrołęckim a może i całym kraju który mając pieniądze na inwestycjach ich nie robi. Zadałeś bardzo dobre pytanie dlaczego wójt mając pieniądze nie robi czarnej dróżki?
Dlaczego nie panuje nad tym co dzieje się w zog? Tak ciężko wysłać panu Grzegorczykowi pracowników interwencyjnych żeby dokonali nasadzen?
Dlaczego wójt mając 400 000 na inwestycje w zabielu nic nie robi?

Dlaczego mając kasę na świetlicę w ławach nic nie robi?

Pytań do pana panie wójcie jest wiele. I dobrze pan wie że źle prowadzi tę gminę.

Niech pan nie odwraca kota ogonem bo wszyscy wiemy jak to jest z tą ziemią.
Do zapytam
19:31, 25.07.2017 r.
Masz racje radni pieniądze na skwer przeznaczyli, a dlaczego wójt nie wykonuje to już proszę zapytać wójta. Pewnie dlatego, że skwer mieści się w okręgu radnego Podolaka. W Dzbenine też nic nie robi mimo, że ma przeznaczone środki na budowę dróg, kanalizacji i salę sportową bo to okręg radnego Suchty. Panie wójcie takim działaniem daleko nie znajdziesz. Jeszcze raz brawa dla radnych, że nie dali się zastraszyć i szantazowac człowiekowi z innej gminy. Jak został pan wójtem też myślałem, że to dobrze jak wójt będzie z innej gminy, jednak okazało się inaczej. Nigdy więcej wójta z innej gminy. Wstyd mi za Pana.
ja
20:08, 25.07.2017 r.
radni rzekunscy ,to maloradni,zleradni,glupioradni itp.przyklad. asfalt polozony odcinkowo i wyniesiony przyczynia sie do zalewania prywatnej dzialki podczas ulewnych deszczow zwlaszcza jesienia pozna ,lub wczesna wiosna.Maja zaduzy teren do ogarniecia.podzielic gmine i dac wiecej kompetencji wspolmieszkancom.Przypomina to nieodkomunizowane sady w Polsce
do ja
20:30, 25.07.2017 r.
Widać że nie wiesz jak działa samorząd. Rada przyznaje pieniądze a to właśnie wójt je wykonuje. To zadaniem wójta jest dopilnowanie żeby mediana drogi była dobrze wyznaczona a asfalt poprawnie wylany. Jeżeli wiec masz z czymś takim problem to idź do gminy i podziękuj panu wójtowi który odpowiada za jakość inwestycji.
Wójt w tej gminie jest do wymiany. Ludzie już raczej nie dadzą się nabrać na te puste obietnice.
I masz racje ze inwestycje są niedopilnowane. No ale ..... Dzięki wójcie
Laska nebeska
20:51, 25.07.2017 r.
Może mi ktoś napisać czy asfalt na ul.Nowej w Laskowcu będzie choćby poprawiony??? Przecież tam są takie dziury.... A po deszczu ich nie widać. Zrobi ktoś coś z tym?
CIORT
21:19, 25.07.2017 r.
Witam moich ulubieńców z gminy Rzekuń widzę że kłócicie się o ziemię która i tak już do was nie należy tylko do miasta Ostrołęki. Teraz to możecie pisać gdzie chcecie to są tylko ruchy pozorowane i ze strony wójta i radnych.
Dobranoc wszystkim.
Klubik
05:48, 26.07.2017 r.
Ale jaja. To klubik kopiuje to, co wójt wymyślił -pojechał na spotkanie do ministra, napisał pisma.A oni małpują.Ale wstyd
Alex do klubik
06:21, 26.07.2017 r.
Nie rozumiem dlaczego jaja?Skoro wojt nie chce współpracować z radą i robi działania pozorne to radni te działania naprawiaja.Zresztą każdy glos broniący granic gminy jest ważny.
kaktus
09:01, 26.07.2017 r.
Znam sprawę, głownie z publikacji na MO, ale tez wykonałem telefon do sekretariatu Rady Miasta, które jakoby dysponowało listą mieszakńców, na podstawie której miasto rozpoczęło procedurę przyłaczania części ziem gminy do Ostrołęki - na pytanie, czy takie pismo istnieje, paniusia, odpowiedziała mi, że tak - zapytałem, czy mogę otrzymać jego kopię, dowiedziałem się, że tak, ale tylko pisma, bowiem lista objęta jest tajenicą związaną z danymi osobistymi - napisałem do GIODO, czy taka lista, może być objęta taką tajemnicą i otrzymałem odpowiedź, że nie - jednak w tym momencie, pojawił się kolejny problem, wyłuszczony przez Paniusię z sekretariatu Rady Miasta - mianowicie, taki, że, jako mieszkaniec miasta, nie jestem stroną i tak, czy inaczej listy nie dostanę.

Z tego,czego dowiedziałem się na MO, całe to, grubymi nićmi szyte przedsięwzięcie, było mocno wspierane przez wójta, a krytykowane przez radnych gminy, o co więc dzisiaj chodzi w sławieniu wówjta i opluwaniu radnych - czy komuś do reszty odwaliło???
kaktus
09:05, 26.07.2017 r.
Dzisiaj, to wójt powinien założyć wór pokutny i prosić mieszkańców gminy o przebaczenie, a nie nasyłać na forum swoich przydu pasów.
...po rozum do głowy
09:53, 26.07.2017 r.
Radni z Klubu pracują na rzecz mieszkańców, informują właściwie, wykazują błędy wójta i jego brak dobrej woli do realizacji inwestycji jak również współpracy, zdrowej współpracy, wykazują wiedzę i zaangażowanie. Opierają się na faktach, prawdzie, szacunku i działaniach zdroworozsądkowych.
Szacunek dla Was, panowie.

Wójt prowadzi działania pozorne, wprowadza w błąd mieszkańców, sieje zamęt, pomawia, nie szanuje ludzi, ma na uwadze dobro ale swoje. Utrudnia wszechstronnie pracę radnym, stawia swoje warunki, nie potrafi i nie chce współpracować.
Miał szczęście, zastał w gminie gotową kasę dzięki poprzednikom i wydawał lekką ręką niekoniecznie zgodnie z wolą mieszkańców. Nie wspomnę o krzywdzie wielu ludzi, utraconej niesłusznie pracy itp., o czym pisano, mówiono, były sprawy w Sądzie, straty zdrowa i pieniędzy, przegrane z ludżmi, z bankiem, i dużo by mówić jeszcze. Wiadomo wszystkim.
Wstyd panie wójcie.
Do końca pan nie powiedział, którzy to mieszkańcy złożyli ten wniosek, że chcą do miasta, mimo pytań radnych w tej sprawie. To radni z klubu nagłaśniali, chcieli rozmów z prezydentem a pan utrudniał, wyznaczał ludzi do tych rozmów /swoich/, nie wyraził pan zgody, żeby uczestniczył w rozmowach przewodniczący rady gminy.
A zwrócił wójt delegację przewodniczącemu za wyjazd do Warszawy w sprawie naszych granic? Nie chodzi o te 200 zł ale o fakt. Jak pan śmie.
Obrońcę teraz pan z siebie robi? A jak pan czynił wcześniej? To chore.

Teraz jest ta sprawa w Ministerstwie więc radni piszą do Ministerstwa.
To radni z klubu na każdym etapie pracowali właściwie.
ważna decyzja
18:19, 26.07.2017 r.
Już niedługo będzie wiadomo co z tą aneksją. Ministerstwo ma czas do końca lipca
na podjęcie ostatecznej decyzji.
Od stycznia następnego roku ok. 482 ha dotychczas naszych może już być własnością Ostrołęki.
Na razie mamy jeszcze NADZIEJĘ. ze tereny te pozostaną w naszej gminie.

Już widzę jak wójt będzie przedstawiał swoją rację.
Zobaczymy.
gruby
20:22, 26.07.2017 r.
Bartek dawaj!!!! Będzie dobrze. Trzymam kciuki
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne