« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 22 maja 2019 r., imieniny Heleny, Wiesławy, Romy

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Radny Mariusz Popielarz: Maciak kultury powinien uczyć się od Szwelickiego (nagranie)

Radny Mariusz Popielarz (PO)
Na ostatniej sesji rady miasta radny Mariusz Popielarz (PO) wygłosił oświadczenie dotyczące protestu przeciwko rządom Donalda Tuska.
Odniósł się w nim do przewodniczącego rady miasta Dariusza Maciaka, który protestował wówczas z transparentem "Precz z unijną okupacją, Euro-optymiści to faszyści". Popielarz stwierdzał, że kultury Maciak powinien uczyć się od "znanego ostrołęckiego emeryta", którego nazwiska co prawda nie wymienił. Doskonale jednak wiadomo, że chodzi o Andrzeja Szwelickiego.

Poniżej treść oświadczenia:
Za skandaliczne należy uznać zachowanie Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki, który podczas manifestacji przeciwko rządom Platformy Obywatelskiej eksponował transparent o treści: "Precz z unijną okupacją. Euro-optymiści to faszyści". W Polsce słowo "faszyzm" budzi szczególnie negatywne skojarzenia, ponieważ z powodu tej ideologii zginęły miliony Polaków. Faszyzm w naszym kraju kojarzy się z obozami pracy, obozami koncentracyjnymi, masowymi egzekucjami, więzieniami, śmiercią na skutek tortur, głodu w gettach, wskutek przesiedleń, a także
w wyniku działań wojennych.

Czuję się obrażony treścią na transparencie przewodniczącego Maciaka, ponieważ jest mi bliska idea zjednoczonej Europy, ale nie mam nic wspólnego z faszyzmem. Za niedopuszczalne uważam nazywanie faszystami zwolenników zjednoczonej Europy, a którzy z ideologią faszystowską nie mają nic wspólnego. Oświadczam, iż nie jestem faszystą, a ideologię tę uznaję za zbrodniczą, jednocześnie jestem euroentuzjastą.

Wydawać by się mogło, że ekipa rządząca Ostrołęką, także do euro-entuzjastów należy skoro z entuzjazmem po unijne pieniądze ręce wyciąga.

Pan Maciak kultury debaty publicznej powinien się uczyć od znanego ostrołęckiego emeryta, często obecnego na sesjach rady miasta, który także wyraża swoje poglądy poprzez transparenty, jednak hasłami na nich umieszczanymi nikogo nie pomawia i nie obraża.


Wyświetleń: 1584
 
09:41, 10.04.2013 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne