« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 23 października 2017 r., imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Skrzynka skarg: problem z przyjmowaniem dokumentów w skarbówce?

Skrzynka skarg, pochwał i pomysłów:
Pracownicy Urzędu Skarbowego w Ostrołęce bardzo często odmawiają przyjęcia pism, wniosków, deklaracji i innych dokumentów. Odmowę przyjęcia argumentują tym, że dokument jest np. błędnie lub niekompletnie wypełniony.

Przecież urzędnik administracji publicznej nie ma podstaw prawnych do odmowy przyjęcia żadnego pisma, nawet jeżeli jest ono bezpodstawne lub bezskuteczne czy też zawiera błędy. Przyjąć pismo czy inny dokument urzędnik musi, dopiero później może dokonywać czynności procesowej, np. wezwać do uzupełnienia braków, korekty złożonego dokumentu czy też wydać odpowiednią decyzję dotyczącą złożonego dokumentu. Reasumując podatnik ma prawo złożyć w urzędzie skarbowym każde pismo, a urzędnik nie ma podstaw prawnych do odmowy przyjęcia żadnego dokumentu. Dlaczego panie pracujące na Sali Obsługi Podatnika decydują o przyjęciu bądź nieprzyjęciu pism od podatników? Jeżeli się mylę, to proszę urzędników skarbówki o podanie podstawy prawnej takiego, a nie innego działania.

Odpowiada Piotr Jabłoński, zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Ostrołęce:
Pracownicy Urzędu Skarbowego w Ostrołęce przyjmując na Sali Obsługi Podatnika różnego rodzaju deklaracje, pisma oraz inne dokumenty, dokonują wstępnej weryfikacji. W przypadku braków lub innego typu błędów podatnik od razu jest o tym fakcie informowany, w celu poprawienia błędu, bądź uzupełnienia brakujących pozycji. Podatnik decyduje, czy chce pozostawić deklarację/dokument w urzędzie skarbowym, czy dostarczyć poprawny w innym terminie.

Wyświetleń: 2842
 
11:02, 29.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Ona
09:59, 29.07.2017 r.
Skarbowka w Ostrolece to dno totalne. Zero pomocy, niekompetencja i brak wiedzy lub brak checi dzielenia sie ta wiedza. Zwlaszcza Pani o krotkich blond wlosach...
Podatnik
12:15, 29.07.2017 r.
Pan Jabłoński nie odpowiedział na pytanie, czy pracownicy US maja prawo odmowy przyjęcia pisma składanego przez petenta ? Proszę szanownego pani o nie, jak mówią młodzi, ściemnianie a prosta i konkretna odpowiedz ?
do Podatnik
14:18, 29.07.2017 r.
Przecież odpowiedział: "Podatnik decyduje, czy chce pozostawić deklarację/dokument w urzędzie skarbowym, czy dostarczyć poprawny w innym terminie". Czegoś z tego zdania nie rozumiesz?

Moim zdaniem, bardzo dobrze, że weryfikują dokumenty przez przyjęciem. Mniej stresu i straconego czasu, zarówno dla nas, jak i urzędników.
Asia
17:06, 29.07.2017 r.
Sala obsługi klienta jak również inne pokoje Skarbówki to czasami mały horror - nigdy nie spotkałam się z tak nieprzyjemną obsługą - zero pomocy, nadąsanie,pouczanie w nieuprzejmy sposób, nieprzyjemny ton, czasami wygłaszane wręcz "kazania".Z O-cką Skarbówką mam kontakt dopiero od 3 lat ale jakakolwiek sprawa nigdy nie była załatwiona od początku do końca w uprzejmy sposób.Proponowałabym niektórym paniom zmianę pracy jeżeli ta jest dla nich tak wyczerpująca i przypominam że są tam dla Nas Podatników.Niestety z kimkolwiek nie rozmawiałam na ten temat ma takie same odczucia.
Ja
20:21, 29.07.2017 r.
Urząd skarbowy to dno najmilsza obsługa jest w zus kompetentnie i rzeczowo
hertz
04:25, 30.07.2017 r.
Za poprzedniego dyrektora było dużo lepiej. DLACZEGO?
Bo
12:43, 30.07.2017 r.
Bo choromański to był swój chłop a nie pajace robiące na statystyki
Xyz
05:42, 31.07.2017 r.
Najgorsza na sali obsługi to jest ta czarna z doczepianymi włosami. Jej sam wygląd już odstrasza.
Onufry
06:25, 01.08.2017 r.
Niestety rzeczywistość wygląda trochę inaczej. Panie odmawiają często przyjęcia dokumentów na zasadzie "to jest źle, ja tego nie mogę przyjąć". Niestety Panie nie tyle nie mogą, co muszą przyjąć nawet gdy jest źle. Dziękujemy Panu Jabłońskiemu za odpowiedź, będzie można artykuł wydrukować i zacytować Paniom na okienku w razie czego :-)
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne