« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 23 października 2017 r., imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Skrzynka skarg: problemy mieszkańców osiedla OTBS

Skrzynka skarg, pochwał i pomysłów:
Jestem mieszkańcem osiedla OTBS od kilku lat. Średnio raz na kwartał muszę wzywać pomoc energetyczną, gdyż wystarczy zwykle przepalenie żarówki w mieszkaniu i zostaje wyrzucony główny bezpiecznik w piwnicy.

Do bezpiecznika mieszkańcy nie mają oczywiście dostępu. Domowa skrzynka z bezpiecznikami w takim momencie po prostu zawodzi. Niestety, dzwoniąc po pogotowie energetyczne, otrzymuję informację, że mieszkańcy OTBS mają indywidualnie przypisaną pomoc energetyczną w postaci swojego pracownika i z nim trzeba się kontaktować. Istotą problemu jest fakt, że ta pomoc jest dostępna od poniedziałku do piątku od godz 7.00 do 15.00. Za każdą wezwaną pomoc poza godzinami pracy, bądź w weekendy, pobierana jest opłata w wysokości 35 zł. Pytałem mieszkańców osiedla OTBS, czy tylko u mnie występuję ten problem - jak się okazało nie jestem pojedynczym przypadkiem. Na jakiej podstawie i jak długo będzie pobierany ten haracz, na który nie mamy wpływu? Nie spotkałem się, aby jakakolwiek inna spółdzielnia w naszym mieście praktykowała pobieranie opłaty za przywrócenie prądu. Przecież ludzie mają małe dzieci - wystarczy wyrzucenie bezpiecznika przez elektryczny czajnik lub spalenie żarówki ledowej i są automatycznie uwięzieni. Opłata ta miała być zniesiona w 2016 roku, ale jak widać nic się nie zmieniło. Proszę o odpowiedź.

Odpowiada Grzegorz Makowiecki, wiceprezes zarządu Ostrołęckiego TBS Sp. z o.o
Informujemy, że instalacje elektryczne w budynkach Ostrołęckiego TBS wykonane są zgodnie z warunkami wydanymi przez Rejon Energetyczny w Ostrołęce oraz z zatwierdzonym projektem budowlanym. Liczniki elektryczne oraz oplombowane wyłączniki nadmiarowo prądowe poszczególnych mieszkań znajdują się w zamkniętych pomieszczeniach rozdzielni elektrycznych, do których klucze posiadają służby techniczne Rejonu Energetycznego oraz Ostrołęckiego TBS sp. z o.o. Z racji tego, że pomieszczenia te są pomieszczeniami technicznymi w których znajdują się również inne urządzenia i osprzęt elektryczny, który może stanowić zagrożenie dla osób trzecich, dostęp do nich mają tylko wyżej wymienione służby.

Opłata za przyjazd pogotowia technicznego, pobierana jest poza godzinami pracy spółki na podstawie Uchwały nr 4/2009 Zarządu Spółki Ostrołęckiego TBS Sp. z o.o. w sprawie: ustalenia odpłatności za wyjazd pogotowia do załączenia zabezpieczeń instalacji elektrycznej w zasobach mieszkaniowych spółki.

Wyświetleń: 6189
 
15:17, 19.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Nie mamy pańskiego płaszcza, i co nam pan zr ...
13:43, 19.07.2017 r.
Odpowiedź przedstawiciela miasta jak zawsze: z pokorą i szacunkiem do mieszkańca.
Brakuje tylko na końcu dopiska: teraz masz już przepis i podstawę, łyso ci?
......
14:04, 19.07.2017 r.
Niech tebesy zrobia pozadek w blokach z pluskwami hu...e ciagle olewaja problem gdy ich sie informuje co stego ze sie zlewa jak wszyscy tego nie robia a tebesy maja w d..ie ale czynsz to trzeba
Ludzkie Pany z OTBS
14:40, 19.07.2017 r.
Pisowskie podejście do problemu :laughing: Na pewno piszącemu o problemie zrobiło się lżej :laughing: :laughing: :laughing:
marco
14:42, 19.07.2017 r.
Otwórz z buta.
Krzyś
15:35, 19.07.2017 r.
Odpowiedź w stylu pislamu patrz p.Roman z MZK jak wam nie pasuje won z Ostrołęki, MY urzędnicy mamy swoje prawa i się NAM nie wpie..rdalać.
jadwin
15:36, 19.07.2017 r.
To się nazywa dojenie z kaski.
Cała prawda
16:05, 19.07.2017 r.
Prezes Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Artur Ciecierski zgromadził wraz z żoną około 83,5 tys. zł oszczędności. Jest współwłaścicielem domu o powierzchni ok. 165 m.kw. i wartości ok. 300 tys. zł. W Ostrołęckim TBS w 2016 roku zarobił ponad 86 tys. zł. Dochody ze stosunku pracy w Urzędzie Miasta wyniosły 49 tys. zł, z innych umów - zlecenie, o dzieło - ok. 4,6 tys. zł. Jest współwłaścicielem Hyundaia i40 z 2011 roku oraz właścicielem motocykla BMW.


Grzegorz Makowiecki, wiceprezes zarządu Ostrołęckiego TBS Sp. z o.o

z pieniędzy ciężko pracujących Polaków otrzymał w 2015 r. wynagrodzenie w wysokości ponad 132087 zł

pytam za co? Za to, ze mieszkańcy muszą żyć z robactwem i płacić daninę, aby ktoś tyłek ruszył, aby prąd włączyć.

Następny darmozjad z PiS na dożywotnim utrzymaniu podatników.
kamil
16:46, 19.07.2017 r.
mam nadzieję że na przyszłe wybory,mieszkańcy się opamiętają.
wania gromkosrajew
17:09, 19.07.2017 r.
pi-suary won ze spółek
......
17:24, 19.07.2017 r.
Pluskwy w ostrolece w mieszkaniach tebesow Pluskw Pluskwy Pluskwy Pluskwy wynajmuja pijakom a normalni cierpia Pluskwy ludzie placa czynsz i zlewaja na swoj koszt traca kase a tebesy nic nierobia meliny w kazdym bloku PLUSKWY Pluskwy gdzie trzeba sie udac moze interwencja lub moja ostroleka tyhodnik Pluskwy zra mieszkancow pozadnych placacych a gdzie tebesy mowia ze to lokator musi a kase sie co miesiac placi Pluskwy
......
17:28, 19.07.2017 r.
Piszcie na kturych osiedlach sa na sienkiewicza sa pluskwy
Heheszki
18:06, 19.07.2017 r.
Ludzie bez kompetencji na stanowiskach ,cała Polska. Nie wygrzebiemy się z tego...
Oszukany wyborca PIS
18:35, 19.07.2017 r.
Wstyd mi, przepraszam Was Ostrołęczanie Polacy.

Wybaczcie Mi, bo nie wiedziałem co czynie, gdy głosowałem na PiS, to miedzy innymi moja wina, że Wasze życie się nie zmieniło i będziecie wciąż głodować, cierpieć, umierać w całkowitej obojętności, a rządzący będą się wciąż bogacić na Waszej krzywdzie i żyć za Wasze ciężko zarobione pieniądze. Wiara w możliwe lepsze jutro, nadzieja i miłość do bliźniego mnie oślepiły.

Przepraszam Was Polacy.

Obiecuję Wam, że nigdy więcej nie zagłosuję na PIS, a moje słowo i honor uważam za święte.
xyz
18:49, 19.07.2017 r.
Panie wiceprezesie, te "zgodnie z przepisami" ma się nijak do rzeczywistości. W każdym mieszkaniu jest skrzynka elektryczna z zabezpieczeniem różnicowym i nadmiarowo prądowym, pyatnie jak jest dobrane stopniowanie tych zabezpieczeń ze te pierwsze w mieszkaniach wytrzymują a te drugie w piwnicy nie ? Czemu na innych osiedlach tego nie ma ? Inne przepisy są ?
mieszkaniec OTBS
20:15, 19.07.2017 r.
Jak ci sie żarówki przypalaja dzwon do OTBS bo ci sie kabelki przypalaja w bezpieczniakach pozdro ziom
Cloe
21:23, 19.07.2017 r.
To jest bardzo denerwujące. Elektryk przyjeżdża, otwiera drzwi w licznikach, prztyk i inkasuje. Miałam podobną sytuację masę razy. Z różnych dziwnych powodów, od żarówki też kilka razy. Zdzierstwo!
Poza tym w bloku OTBS mieszkało nam się super, było czysto i nie mieliśmy nigdy problemów z niczym. Nasz blok był najstarszy na osiedlu ale było tam zdecydowanie najczyściej (w porównaniu do innych bloków osiedla)
Jak się mieszka zależy też dużo od ludzi, którzy sami zwracają uwagę. Patrzą, co robią ich dzieci. Czy na przykład nie dewastują, pomysłów im jak wiadomo, nie brakuje. Sami nie puszczają czworonoga samopas. Nie palą na klatce schodowej, nie rzucają niedopałków z balkonu. My mieliśmy rewelacyjnych sąsiadów i dobrze wspominamy.
21:25, 19.07.2017 r.
Spółka tbs wszyscy kradną jeszcze jest złodzieje
KL
04:24, 20.07.2017 r.
Ten ,,viceprezes,, to kolejny ,,specjalista,, pisowski śmigający po stanowiskach dyrektorskich.Taki facet od wszystkiego.Mieszkańcy OTBS zobaczycie jakiego mistrza dadzą Wam na prezesa!!
kaktus
08:53, 20.07.2017 r.
Kiedyś tak tłumaczyli "głupole" z DDKiA, zgodność z prawem ronda w Różanie - ilu to "mundrali" się wypowiadała, na jakie przepisy się nie powoływali, ale rondo i kierowcy, byli od nich głupsi, bo samochody ciężarowe, nijak, bez najechania, na wewnętrzny, wysoki krawężnik, przez to rondo przejechać nie dawały rady - aż w końcu, znalazł się jeden mądry, który zebrał całe to tałatajstwo w jednym dniu i podstawił kilka ciężarówek, udowadniając "fachowcom", że jeżeli rondo w ciągu drogi krajowej 61 w Różanie, jest zgodne z ichnimi przepisami, to znaczy, że te przepisy są złe - sprawę rozwiązała likwidacja tych wewnętrznych krawężników.

Panie wiceprezesie, drogi, nasz kochany, jeśli zabezpieczenie ogólne wywala wcześniej, niż indywidualne, to na jakie byś się Pan nie powoływał przepisy, opowiadasz Pan głupoty - nie rozumiesz tego, złociutki?

Sprawę należy rozwiązać, a nie zastawiać się idiotycznymi przepisami, bo to prawo powinno być dla ludzie, a nie ludzie dla prawa, chociaż jakoś nie chce mi się wierzyć, że akurat to prawo, o którym Pan opowiadasz, jest w przypadku innych bloków, gdzie tych problemów nie mam.

Zabezpieczenie ogólne, powinno reagować na kilka zdarzeń jednocześnie, a nie spalenie żarówki, czy jednostkowe przeciążenie instalacji w jednym jej punkcie, od tego są zabezpieczenia indywidualne.
Stacja
09:34, 20.07.2017 r.
A co My mamy powiedzieć jak wywiesili kartki u nas w blokach że nie opłaca się remontować domofonów no to koszt 8000 zł ? . I może wkońcu ruszą swoje zacne 4 litery i zrobią porządek z robactwem w mieszkaniach. Zgłasza się a w odpowiedzi się słyszy że większa ilość osób musi zgłosić problem, nie wspomnę o tym że instalacja elektryczna w mieszkaniu jest ładnie mówiąc ,, brzydka,,. Podłączając lodówkę i kuchenkę w jeden kontakt wywala bezpieczniki. A pan fachowiec po oględzinach mówi że trzeba sobie samemu położyć instalacje bo oni zajmują się tylko klatka nie mieszkaniem. Ręce opadają . Ale za czynsz płać i płacz. Jak tak dalej będzie to instalacja elektryczna jak i domofon zostanie wymieniona na mieszkanców koszt ale drogą sądową oddadzą w zębach pieniądze bo to jawna kpina. Wielki OTBS. Pozdrawiam mieszkaniec osiedla stacja.
mieszkanka
09:54, 20.07.2017 r.
Każdy mieszkaniec powinien mieć bezpłatny dostęp do tego klucza.Swoją drogą ciekawe ile by wziął włamywacz za otwarcie tak prostego zamka ? No ,bo jeśli mniej niż 35zł. to po co przepłacać ?
Bolec
11:49, 20.07.2017 r.
Mi tam nic się nie dzieje. Kupcie sobie porządny sprzęt elektryczny i elektroniczny. Używacie staroci, to macie problem. To są nowoczesne budynki i nowoczesne instalacje elektryczne. A jeśli musicie używać, to załóżcie sobie większe bezpieczniki w domu. Trzeba mieć na czym czapkę nosić :laughing: :laughing: :laughing: Bałwany
polityka pis
11:51, 20.07.2017 r.
Budowali i nadzorowali wybitni fachowcy, którzy zasłużyli na awanse do branż z "0"-wym doświadczeniem. Co tam zostawią po sobie? Posiedzą na stołkach, kasę zgarną a za zawalone sprawy obciążą innych, tylko nie siebie. SUWEREN nie ma żadnych praw choć na nich głosował i jest ciemnym ludem.
Cała prawda o PIS
13:00, 20.07.2017 r.
Artur Ciecierski, Prezes Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego

w 2016 roku otrzymał wynagrodzenie w wysokości ponad 139 600 złotych (ponad 11,5 tysiąca na miesiąc)

Grzegorz Makowiecki, wiceprezes zarządu Ostrołęckiego TBS Sp. z o.o

w 2015 roku z pieniędzy ciężko pracujących Polaków otrzymał wynagrodzenie w wysokości ponad 132 000 złotych (ponad 11 tysięcy na miesiąc)

pytam za co?

Za to, że mieszkańcy OTBS muszą za własne pieniądze żyć z robactwem i płacić daninę, aby ktoś tyłek ruszył, aby prąd im włączyć.

To są darmozjady z PiS na dożywotnim utrzymaniu ciężko pracujących Polaków,

którzy patentów traktują jako zło konieczne i straszą komornikami.
do 122.101
14:34, 20.07.2017 r.
Jak jesteś brudas, to robactwo zalęgnie Ci się nawet między nogami :smile: Mieszkam tam tyle lat i z robactwa widziałem tylko komary, muchy i pająki. Utrzymuj czystość wokół siebie, bo robaki do smrodu lgną :wink: Zamiast rozmyślać ile kto zarabia lepiej się wykąp, to i robactwo ucieknie :wink:
do IP: *.*.255.33
14:44, 20.07.2017 r.
Pachnie prowokacją ze strony PiS, prawdopodobnie administracja OTBS się odezwała, która ma problem ze zrozumieniem prostego tekstu.

Niestety prawdy nie da się ukryć przed mieszkańcami, że ich okradacie i zbywacie,
ale ich pieniędzy już nie wstyd brać pasożyty i darmozjady.
KtoKto
17:57, 20.07.2017 r.
Bezpiecznk automatyczny 6A na oświetleniu, 15A na gniazdkach - problem znika.
Bezpiecznik główny 35A na każdą fazę oddzielnie, nie zblokowany w skrzynce rozdzielczej na pionie.
......
04:52, 21.07.2017 r.
A jak brudasy i menele mieszkaja to co tez trzeba ich kompac wiadomo ze od nich pluskwy przejda i sie zadomowia u czystych a tbesy powinny pomagac a nie maja to w du..pie
yo
04:52, 21.07.2017 r.
Potwierdzam problem czytelnika u mnie to samo z powodu przepalenia żarówki to już 70 zł
LOLO
20:06, 22.07.2017 r.
Księga ulicy mowi jasno:kto z buta dzwi nie otworzy i se korka sam nie wlaczy ten swiatlosci nie uwidzi pozdrowienia dla prezesa zgd.ust.133 pkt 1 prawa ulicy.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne