« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 24 września 2020 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Strażacy z gminy Kadzidło już po szkoleniu

Strażacy z gminy Kadzidło uczestniczyli w szkoleniu podstawowym, przeprowadzonym przez pracowników KM PSP w Ostrołęce. W zajęciach duży nacisk położono na umiejętności praktyczne oraz wyrobienie odpowiednich nawyków i umiejętności pracy ze sprzętem.

- Całe szkolenie objęło 126 godzin: 59 teorii i 67 praktyki. Zajęcia odbywały się w czasie wolnym, najczęściej w weekendy w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce oraz OSP Wydmusy. Program objął 37 tematów, m.in. z zakresu organizacji działań gaśniczych, ratownictwa technicznego, sprzętu pożarniczego, środków gaśniczych, sprzętu łączności czy pierwszej pomocy przedmedycznej - czytamy na stronie Urzędu Gminy w Kadzidle.

W zajęciach praktycznych duży nacisk położono na umiejętności praktyczne, ćwiczenia oraz wyrobienie odpowiednich nawyków i umiejętności pracy ze sprzętem, taktyce działań ratowniczych, działaniach przy użyciu sprzętu ochrony dróg oddechowych oraz obowiązkowy test w komorze dymowej, w której panują warunki zbliżone do pożaru podczas akcji.

- Celem testu było przygotowanie oraz sprawdzenie strażaków w zakresie prowadzenia działań ratowniczych w sprzęcie ochrony dróg oddechowych przy występowaniu dużych obciążeń psychofizycznych, takich jak wysoka temperatura, zadymienie, minimalna widoczność, ograniczona przestrzeń oraz silny hałas - podaje UG.

Po zdaniu ćwiczeń w komorze dymowej i egzaminu, strażacy otrzymali zaświadczenie ukończenia szkolenia, które jest przepustką uprawniającą nowo wyszkolonych ratowników do brania udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Z gminy Kadzidło w zajęciach uczestniczyli i pozytywnie zdali egzamin strażacy: Kacper Kardaś - OSP Kadzidło, Paweł Gąska - OSP Wach i Cezary Pijanowski - OSP Gleba.

Szkolenie trwało od 23 czerwca do 30 lipca br.

Wyświetleń: 931
 
09:21, 17.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne