« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 23 października 2017 r., imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Telefoniczni oszuści znów w akcji. Ostrzeżmy naszych bliskich

Oszust podający się za policjanta zadzwonił dziś do ostrołęczanki. Przez telefon poinformował, że funkcjonariusze prowadzą akcję przeciwko hakerom, w związku z czym prosił o przekazanie pieniędzy. Na szczęście, próba wyłudzenia była nieudana.

- Kobieta z Ostrołęki otrzymała telefon od osoby, która podawała się za policjanta. Oszust poinformował, że prowadzona jest akcja przeciwko hakerom i prosił ostrołęczankę o przekazanie pieniędzy, natomiast jeśli się na to nie zgodzi, to zostanie pociągnięta do odpowiedzialności. Na szczęście fałszywemu policjantowi nie udało się dopiąć swego - mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Należy pamiętać, że prawdziwy policjant czy też funkcjonariusz innych służb nie będzie żądał od nas przekazania jakichkolwiek pieniędzy.

- Jeśli mamy wątpliwości, że mamy do czynienia z oszustem zakończmy rozmowę i zadzwońmy na policję. Dzwoniąc powiedzmy dyżurnemu nie tylko numer legitymacji czy też nazwisko funkcjonariusza, który do nas dzwoni, ale zapytajmy także, czy taki funkcjonariusz prowadzi teraz działania - apeluje oficer prasowy. - Funkcjonariusze policji nigdy telefonicznie nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach, zwłaszcza sprawach operacyjnych. Nie podawajmy obcym osobom naszych numerów telefonów, ani też pod żadnym pozorem adresu naszego mieszkania. Nie wpuszczajmy do domu nieznanych nam osób.

Pamiętaj:
- bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomym,
- nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz, nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych lub ich przyjaciół,
- zawsze potwierdzaj "prośbę o pomoc", kontaktując się z twoim bliskim: wykonaj telefon lub skontaktuj się bezpośrednio,
- wszelkie telefoniczne prośby, w tym z zagranicy o pomoc, grożą utratą pieniędzy,
- gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i podejrzewasz, że to może być oszust - koniecznie powiadom policję, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce - (29) 760-14-24.

Wyświetleń: 2605
 
13:43, 19.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne