Czwartek, 16 maja 2024 r., imieniny Andrzeja, Jędrzeja, Adama

Archiwum artykułów

"TO": Jędrzej Nowak Międzynarodowym Wicemistrzem Polski

"Tygodnik Ostrołęcki":
Wspaniałe wieści napłynęły do nas z Sopotu, gdzie odbywają się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tenisie Ziemnym.
Nasz wspaniały weteran i prezes Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego Jędrzej Nowak został wicemistrzem Polski w grze pojedynczej. Grając z kolei w parze deblowej z Andrzejem Adamkiem zdobył brązowy medal. Obsada turnieju była niezwykle mocna, ale bombowa gra naszego ostrołęckiego mistrza wśród weteranów przyniosła oczekiwany efekt. - Dla mnie jest to olbrzymi sukces - mówi Jędrzej Nowak. Pozostaje mały niedosyt, bo w finale mogłem wygrać drugiego seta i mecz mógł się potoczyć jeszcze różnie. Sam turniej był fantastyczny, a atmosfera bombowa. Przed rokiem na tych zawodach zostałem sklasyfikowany na miejscach 5-10. Teraz przede mną 19 lipca Narodowe Mistrzostwa Polski - dodał Jędrzej Nowak.

Wyniki spotkań Jędrzeja Nowaka (kategoria +70):
I runda: wolny los
II runda: Jędrzej Nowak - Helmut Bachmann (Niemcy) 6:3, 6:1
Ćwierćfinał: Jędrzej Nowak - Jerzy Banach (Gdańsk) 6:1, 5:7, 7:5
Półfinał: Jędrzej Nowak - Josef Noering (Niemcy) 6:2, 6:2
Finał: Jędrzej Nowak - Endre Kadar (Węgry) 1:6, 6:7
Półfinał gry podwójnej: Jędrzej Nowak (Ostrołęka)/Andrzej Adamek (Gdańsk) - Helmut Bachmann/Betlef Saniter (Niemcy) 6:2, 6:2

Więcej po spotkaniach turniejowych naszego mistrza w papierowym wydaniu "TO".