« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 23 października 2017 r., imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Trwa akcja "Prędkość"

Fot. KMP w OstrołęcePolicjanci rozpoczęli działania "Prędkość" na terenie powiatu ostrołęckiego. Głównym celem akcji jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja zakończy się w niedzielę.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. W trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym policjanci z ostrołęckiej drogówki rozpoczęli działania pn. "Prędkość".

- Ich celem jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. W trakcie akcji policjanci będą szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry - to najpoważniejsze grzechy kierowców - wyjaśnia asp. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

Podczas działań funkcjonariusze wykorzystują sprzęt pomiarowy m.in. wideorejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

- Przypominamy, że obowiązują przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień, to tylko niektóre ze zmian. Apelujemy o trzeźwość, rozsądek i przestrzeganie przepisów na drodze - mówi rzecznik prasowy.

Działania policjantów mają na celu wyeliminowanie kierujących, którzy nie stosują się do ograniczenia prędkości, jak również uświadomienie wszystkim, jak poważne konsekwencje powoduje ignorowanie przepisów prawa.

Wyświetleń: 2074
 
13:14, 28.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Wielebny
14:28, 28.07.2017 r.
Czy wolno jeść kebaba w aucie?
@Wielebny
14:52, 28.07.2017 r.
Wolno może nie, raczej szybko.
ai
17:48, 28.07.2017 r.
"Ich celem jest... nabijanie STATYSTYK i BUDŻETU".

Akcja prędkość niewiele ma wspólnego z poprawą bezpieczeństwa. Prędkość bardzo rzadko jest przyczyną wypadków.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne