« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 26 września 2020 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Ulica Liliowa ("prezydencka") oficjalnie odebrana (zdjęcia)

Władze miasta odebrały we wtorek wyremontowaną ulicę Liliową w Ostrołęce.
Przebudowa drogi, przy której mieszka prezydent Janusz Kotowski przebiegła wyjątkowo sprawnie. Mieszkańcy ulicy Liliowej zabiegali o remont drogi już od 1998 roku. Jeszcze na początku 2010 roku nie była ona przewidziana do wykonania jako inwestycja wspólna. To się jednak szybko zmieniło. Niektórzy mieszkańcy osiedla Kwiatowego twierdzą, że wszystko dzięki prezydentowi, który niedawno zamieszkał przy Liliowej.

- To tylko zbieg okoliczności. Decyzja o budowie ulicy zapadła dużo wcześniej. Została ona wprowadzona do budżetu na przełomie 2010 i 2011 roku, zanim jeszcze prezydent postanowił tu zamieszkać - twierdzi Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ostrołęce.

W obronie prezydenta stają także mieszkańcy ulicy Liliowej. - Prezydent miasta jeszcze nie wiedział, że się tu wprowadzi, a już wszystkie procedury związane z budową drogi były uruchomione. Twierdzenie, że wszystko jest zasługą prezydenta to mit, który ludzie rozpowszechniają - mówi Krzysztof Karpiński.

Część właścicieli domów na osiedlu Kwiatowym zastanawia się też, skąd pochodziły środki finansowe na budowę ulicy Liliowej. - Mieszkam na sąsiedniej ulicy. Na deszczówkę, drogę, chodnik, światło uliczne płaciłem z własnych pieniędzy. Wszyscy moi sąsiedzi partycypowali w kosztach budowy drogi. Jestem bardzo ciekawy, jak było w przypadku ul. Liliowej. Czy mieszkańcy też się do niej dokładali, a może prezydent zafundował to z naszych podatków? - pyta jeden z mieszkańców osiedla.

Przewodnicząca komitetu budowy ulicy Liliowej wyjaśnia, że wniosek na realizację inwestycji wspólnej został złożony w 2007 roku.
- Od razu postanowiliśmy, że przystąpimy do wspólnej inwestycji z miastem, jeśli tylko będzie to ulica zamknięta. Chodziliśmy do ratusza w tej sprawie. W końcu został zrobiony projekt i ruszyła budowa. Przy tej drodze mieszka osiem rodzin i każda wyłożyła na tę inwestycję po 2,5 tys. złotych - powiedziała Maria Sokołowska.

Mieszkańcy osiedla Kwiatowego są jednak oburzeni. - Na Liliowej rozwinięta została trawa z rolek i zamontowane piękne latarnie. Szkoda, że na innych ulicach nie jest tak pięknie - mówi mieszkanka osiedla.

Przypomnijmy, budowa ulicy Liliowej rozpoczęła się w sierpniu br. i trwała zaledwie trzy miesiące. W ramach prac wykonano: kanalizację deszczową, sanitarną, sieć wodociągową, a także jezdnię z kostki brukowej o długości 1600 m, chodniki, wjazdy bramowe. Ponadto wyłożono ponad 840 m2 zieleni drogowej, zamontowano oznakowanie pionowe oraz oświetlenie uliczne.

Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunalnego w Ostrołęce. Koszt całej inwestycji wyniósł prawie 460 tys. zł.

Zobacz zdjęcia:
Ulica Liliowa oficjalnie odebrana (15.11.2011)

Wyświetleń: 2704
 
21:27, 15.11.2011 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne