« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 23 października 2017 r., imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Ulice Blachnickiego, Dywizjonu 303, "Nila" już oficjalnie

Ulica ks. Franciszka Blachnickiego (dawna ul. gen. Zygmunta Berlinga)Od wczoraj obowiązują nowe nazwy ulic w Ostrołęce. Tablice z nowymi patronami ulic lub nazwami, uchwalonymi przez radnych miasta, będą sukcesywnie wymieniane w przyszłym tygodniu. Przypominamy, jakie kroki w związku ze zmianami powinni podjąć mieszkańcy.

Nowe nazwy ulic, które już obowiązują:
- ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" (dawniej Aleksandra Gorbatowa),
- ul. ks. bp. Ignacego Krasickiego (dawniej Jana Krasickiego),
- ul. Bojowników - nazwa pozostała bez zmian, zmieniono jedynie uzasadnienie,
- ul. ks. Franciszka Blachnickiego (dawniej Zygmunta Berlinga),
- ul. księcia Mieszka I (dawniej Braterstwa Broni),
- aleja Wojska Polskiego (dawniej ul. I Armii Wojska Polskiego),
- ul. kpt. Józefa Kozłowskiego "Lasa" (dawniej Mariana Buczka),
- ul. Dywizjonu 303 (dawniej Wiery Bielik i Tatiany Makarowej),
- ul. Ignacego Jana Paderewskiego (dawniej Wincentego Pstrowskiego),
- ul. dr. Jerzego Olszewskiego (dawniej Hanki Sawickiej),
- ul. Czwartaków (dawniej Batalionu Czwartaków),
- ul. Wrześniowa (dawniej 6 Września),
- ul. Majowa (dawniej Jana Kędzierskiego).

Mieszkańcy wyżej wymienionych ulic powinni podjąć następujące czynności:
1. Urząd Skarbowy w Ostrołęce - osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej zgłaszają zmianę przy najbliższym kontakcie z urzędem skarbowym, można także wypełnić zgłoszenie aktualizacyjne ZAP 3.

2. Zakład Ubezpieczeń Społecznych - osoby pobierające świadczenia powinny zgłosić zmianę danych adresowych na formularzu lub w dowolnej formie pisemnej do ZUS.

3. Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej - przedsiębiorca jest zobowiązany złożyć wniosek o zmianę wpisu do CEIDG w Urzędzie Miasta Ostrołęki (więcej informacji na stronie bip urzędu miasta) zgodnie z obowiązującymi przepisami, w terminie najpóźniej 7 dni od dnia zmiany danych.

Zakres zmiany powinien obejmować rubryki, w których należy dokonać zmiany nazwy ulicy:
- adres zamieszkania,
- adres zameldowania,
- adres głównego miejsca wykonywania działalności gospodarczej,
- adres do doręczeń,
- adres dodatkowego miejsca wykonywania działalności gospodarczej,
- adres przechowywania dokumentacji rachunkowej.

4. Dostawca energii elektrycznej i gazu - osoby będące klientami powinny zmianę danych adresowych zgłosić do właściwego dostawcy.

5. Urząd Miasta Ostrołęki oraz podległe mu instytucje wprowadzą zmiany "z urzędu".

6. Banki - należy zgłosić zmianę nazwy ulicy osobiście.

Dla informacji podaje się również, że kwestia ponoszenia kosztów zmiany dokumentów przez mieszkańców w sytuacji zmiany nazwy ulic kształtuje się następująco:
- dowody osobiste - posiadacz dowodu osobistego wydanego według starego wzoru, nie ma obowiązku wymiany dowodu na nowy, a nawet nie ma uprawnienia żądania jego wymiany w przypadku zmiany nazwy ulicy. Nowe dowody nie posiadają już adresu zameldowania, a wszelkie instytucje (np. banki), które potrzebują pozyskać od klienta potwierdzenie zameldowania wymagają aktualnie zaświadczeń wydawanych przez właściwe urzędy,
- paszporty - zmiana nazwy ulicy nie wpływa również na konieczność wymiany paszportów, gdyż zgodnie z art. 18 ust.1 ustawy z 13 lipca 2006 roku o dokumentach paszportowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 758 ze zm.) paszport nie zawiera adresu właściciela,
- dowody rejestracyjne i prawa jazdy - zmiana nazwy ulicy dokonana na podstawie tzw. ustawy dekomunizacyjnej nie ma wpływu na ważność dokumentów zawierających nazwę dotychczasową,
- tabliczki z numerem porządkowym, zawierające nazwę ulicy - właściciele nieruchomości poniosą koszty wykonania nowych tabliczek, bądź napisów na nieruchomości zgodnych z nową nazwą ulicy, które są obowiązani umieścić na nieruchomości w widocznym miejscu, zgodnie z obowiązującymi przepisami,
- zmiana w księdze wieczystej - nieodpłatnie (należy złożyć wniosek o zmianę w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce),
- mieszkańcy ulicy ponoszą koszty związane ze zmianą pieczątek osobistych lub firmowych, wizytówek, a także ewentualnych szyldów, banerów reklamowych i reklam (miasto w żadnym przypadku nie może zrekompensować tych kosztów - brak podstaw prawnych dla tego typu działania),
- gmina - miasto Ostrołęka, zobowiązana jest zgodnie z art. 47a ustawy z 17 maja 1989 roku Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2016, poz. 1629, ze zm.) do umieszczania i utrzymywania w należytym stanie tabliczek z nazwami ulic i placów w mieście oraz do prowadzenia i aktualizowania ewidencji numeracji porządkowej nieruchomości (miasto poniesie więc koszty wykonania i umieszczania nowych tabliczek informacyjnych oraz wprowadzania niezbędnych zmian w dokumentacji gminnej),
- zarządcy budynków przy zmienianych ulicach zobowiązani są do dokonania zmian nazwy ulicy na nową w przypadku, gdy istnieje stara nazwa na budynku (umieszczenie na budynkach aktualnych nazw ulic ma zasadnicze znaczenie dla działania służb ratunkowych czy też firm kurierskich),
- zmiany w ewidencji gruntów i budynków miasta Ostrołęki, w odniesieniu do położenia nieruchomości, zostaną dokonane "z urzędu".

Prezydent miasta wystosował też pisemne powiadomienia o zmianie nazw ulic do instytucji takich jak: straż miejska i urząd statystyczny.

Wyświetleń: 2754
 
13:00, 20.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

mieszkaniec O-ki
15:38, 20.07.2017 r.
Ja proponuję mieszkańcom Ostrołęki żeby jak najszybciej pozbyli się PISUARCZYKÓW, czy w Ostrołęce nie ma już normalnych ludzi tylko popap.ańcy z byłego ZChN-u, czy nasze miasto to CIEMNOGÓD pilotowany przez tych w czarnych sukienkach????
Historia jest historią i ani kaczka czy kiciuś tego nie zmieni - czy Janek Krasicki nie zginął za wolną Polskę ?, a to że był w innym ugrupowaniu politycznym nie zależało od niego. Mam nadzieję że dożyję czasu zmiany ulic, placów, skwerów spod znaku KACZYŃSKICH.
Cała prawda
17:21, 20.07.2017 r.
20.07.2017r zapisał się w historii jako dzień, w którym przestały istnieć niezawisłe sądy, od dziś PIS będzie zwalniał i zatrudniał sędziów, od dziś PIS będzie mówił, który wyrok sądu jest prawidłowy czy nieprawidłowy od dziś Polska wróciła do PRL.

To dzięki PiS

I Armia Wojska Polskiego, która z poświeceniem wyzwalała Warszawę i Polskę to przestępcy, a ludobójcy i bandziory z lasu to bohaterowie wyklęci.

Uprzedzam, że nie jestem komunistą, w I AWP ginęli Polacy (często zesłańcy) za Polskę, a nie za ZSRR.

Nic nie trwa wiecznie, przeminie i PiS, Polacy przetrwaliśmy zabory przetrwamy i okupację populistów narodowych socjalistów z PiS.
Krycha
17:57, 20.07.2017 r.
Najbardziej "podoba" mi sie zmiana jednej z głównych ulic Ostrołęki Gorbatowa - Augusta Emila Fieldorfa "Nila". Mega ułatwienie ....kto to zapamięta ? Mącą w głowach zamiast wziasc sie za poważne problemy
Kaczka
18:59, 20.07.2017 r.
Marian Buczek - radze przeczytac o czlowieku.
ketuks
21:54, 20.07.2017 r.
po co pisaliście o tym rondzie łupaszki? niepotrzebnie wysprzątali, niech bandycie chwasty rosną. swoją drogą tak o swoim bohaterze pamiętają że chwastami zarósł :laughing: tak jak wam pisałem: "wasze idee i hasła to puste słowa które nie znaczą dziś już nic a stanowią tylko towar."
Narodowiec
04:58, 21.07.2017 r.
Oczyszczalnię ścieków nazwać "basen UB-owców"
G-do narodowiec
14:37, 21.07.2017 r.
Lepiej gruby,bezmózgi impotencie weż się do jakiejś roboty.Chodzisz grubasie po korytarzu i innym przeszkadzasz w pracy.Tym wpisem ciemniaku ubliżasz swoim rodzicom.
nacjonal.
04:23, 22.07.2017 r.
Taa,po sovieckich''wyzwoleńcach''ani śladu.Blachy z ich nazwiskami poszły na przetop.
Tak będzie ze złogami komunizmu zalegające polskie uczelnie.Tam jest zakorzenione największe zło deprawujące młodzież.
...nie będzie wróg nasze dzieci mamił i oszukiwał.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne