« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 19 października 2017 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Wieszak z "Wymianą ciepła" również w Ostrołęce

W Ostrołęce zainicjowano ogólnopolską akcję pod hasłem "Wymiana ciepła". W domu handlowym "Kupiec" stanął wieszak, na którym można zostawić ubrania dla potrzebujących oraz osób bezdomnych, które w każdej chwili mogą wziąć ubrania całkowicie za darmo.

Akcja "Wymiana ciepła" szybko dotarła do Polski i na ulicach większych miast pojawiły się kolejne wieszaki, na których można zostawić odzież, z której może korzystać każdy potrzebujący. Nasze miasto też nie zostaje w tyle. W Ostrołęce powstał pierwszy punkt "Wymiany ciepła". Jest on zlokalizowany w domu handlowym "Kupiec", nieopodal budynku poczty przy ul. Kopernika. Inicjatorką ostrołęckiej akcji jest Wanda Piersa, pedagog z Zakładu Poprawczego w Laskowcu.

- O akcji dowiedziałam się z internetu i pomyślałam, dlaczego nie spróbować w Ostrołęce. Chłopcy z naszej placówki uwielbiają takie akcje, angażują się w pomoc mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej, każdego roku wspieramy WOŚP, teraz chcemy wesprzeć potrzebujących. W realizacji mojego pomysłu pomogło wiele osób, od Marii Rochowicz z urzędu miasta, przez właścicieli "Kupca" aż po pana Kosakowskiego, w którego kuźni wykonaliśmy wieszak. Każdy z chłopców dołożył swoją cegiełkę i pomagał w wykonaniu wieszaka - powiedziała nam Wanda Piersa.

Z ubrań mogą korzystać wszyscy potrzebujący, o każdej porze dnia i nocy. Idea akcji "Wymiana ciepła" jest bardzo prosta - kto chce się podzielić odzieżą, która jest jeszcze w dobrym stanie, może zostawić ją na wieszaku, a osoby, które potrzebują kurtki czy ciepłej bluzy, mogą je wziąć za darmo.

- Pierwsze ubrania wzięłam od siebie z domu, pozbierałam od sąsiadów i znajomych. Mam nadzieję, że mieszkańcy włączą się aktywnie w tę akcję i będą przynosili odzież dla najbardziej potrzebujących. Punkt będzie pilnowany i doglądany, aby nie było tam nieporządku - dodaje.

Wieszak w DH KupiecWieszak w DH "Kupiec"Zachęcamy mieszkańców Ostrołęki i powiatu, aby dzielili się odzieżą z najbardziej potrzebującymi - bezdomnymi, osobami biednymi. Pamiętajmy, aby ubrania były czyste i w dobrym stanie, a na pewno przysłużą się tym, których nie stać na ich zakup. Do odzieży można też dołączyć wieszak. Punkt "Wymiany ciepła" został uruchomiony w Ostrołęce 21 marca br. Gdy pomysł się przyjmie i zapotrzebowanie wzrośnie, być może pojawi się kolejne, podobne miejsce.

Wyświetleń: 5759
 
14:38, 21.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

ja
14:42, 21.03.2017 r.
Brawo Laskowiec. Kolejna fajna Wasza akcja.
Franciszka
14:59, 21.03.2017 r.
Super pomysł! Napewno coś ze swojej szafy przyniosę..
Ewa
15:16, 21.03.2017 r.
Bardzo fajna inicjatywa :-)
15:38, 21.03.2017 r.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich Inicjatorów i Organizatorów tej pożytecznej
i m ą d r e j akcji.
Z poważaniem Jerzy Brojek z Ostrołęki dnia 21 marca 2017 roku
Lena
16:27, 21.03.2017 r.
Super akcja. Brawo chłopaki i wszyscy którzy pomagali. Miejmy nadzieję że ostroleczanie nie zrobią syfu i każdy będzie tam pilnował porządku, aby wspierać potrzebujących.
Anton
17:05, 21.03.2017 r.
Miejmy też nadzieję, że nieOstrołęczanie również nie narobią tam syfu. Pozdrawiam.
Aneta
19:31, 21.03.2017 r.
A ja znam osobiście Inicjatorkę i Wykonawców owego wieszaka i jestem z nich bardzo dumna!!! Brawo Laskowiec!!!
AG
20:01, 21.03.2017 r.
Wielkie brawa dla Inicjatorki Wandy i chłopaków!!!
ja
09:48, 22.03.2017 r.
Wszystko pięknie, popieram. Ale dla osób biednych i potrzebujących. Ale czy te menelstwo które się szwenda ulicami i koło Kupca właśnie też będzie mogło wziąć ubrania ? też są bezdomni ale bez przesady... sam widok ich jest okropny. Łaża po kupcach i handlowcach. Również po Hali targowej Feniks. Śmierdzi od nich na kilometr ! :angry:
GeneralniePopieram
13:09, 22.03.2017 r.
Piękna i szlachetna inicjatywa, ale obawiam się, że nie na ten kraj. Niestety. Tutaj zawsze znajdzie się ktoś, kto zwęszy interes, nawet na czymś, co powinno trafić do potrzebujących. I weźmie sobie takie ubranie i będzie próbował opchnąć gdzieś za 3 zł, a jak coś ładniejszego to może i za 10? I później będzie szczerzył zęby, jakim to nie jest geniuszem przedsiębiorczości, a czyjeś szlachetne chęci, zamiast pomóc potrzebującym, zapchają takiemu "biznesmenowi" bebzon kebabem.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne