« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 20 lutego 2020 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Zmiana nazw ulic bez wymiany dokumentów

Ulica gen. Zygmunta BerlingaOstrołęczanie nie muszą obwiać się wymiany dokumentów w związku ze zmianą nazw ulic w naszym mieście, które propagują system totalitarny. Należy jedynie powiadomić niektóre urzędy, dokonując aktualizacji danych m.in. w ZUS, bankach czy urzędzie skarbowym.

- Ustawa dekomunizacyjna, na mocy której samorząd jest zobligowany do zmiany nazw ulic propagujących system totalitarny, zwalnia mieszkańców (osoby fizyczne) z obowiązku wymiany dokumentów tożsamości, praw jazdy i dowodów rejestracyjnych pojazdów - informuje ostrołęcki ratusz.

Ulice, które zmienią nazwę to: gen. Zygmunta Berlinga, Wiery Bielik i Tatiany Makarowej, Bojowników, Braterstwa Broni, Mariana Buczka, gen. armii Aleksandra Gorbatowa, Jana Kędzierskiego, Jana Krasickiego, Wincentego Pstrowskiego, Hanki Sawickiej, 6 Września, I Armii Wojska Polskiego, Batalionu Czwartaków.

W związku z powyższym mieszkańcy wyżej wymienionych ulic powinni podjąć następujące czynności:
1. Urząd Skarbowy w Ostrołęce - osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej zgłaszają zmianę przy najbliższym kontakcie z urzędem skarbowym, można także wypełnić zgłoszenie aktualizacyjne ZAP 3.

2. Zakład Ubezpieczeń Społecznych - osoby pobierające świadczenia powinny zgłosić zmianę danych adresowych na formularzu lub w dowolnej formie pisemnej do ZUS.

3. Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej - przedsiębiorca jest zobowiązany złożyć wniosek o zmianę wpisu do CEIDG w Urzędzie Miasta Ostrołęki (więcej informacji na stronie bip urzędu miasta) zgodnie z obowiązującymi przepisami, w terminie najpóźniej 7 dni od dnia zmiany danych.

Zakres zmiany powinien obejmować rubryki, w których należy dokonać zmiany nazwy ulicy:
- adres zamieszkania,
- adres zameldowania,
- adres głównego miejsca wykonywania działalności gospodarczej,
- adres do doręczeń,
- adres dodatkowego miejsca wykonywania działalności gospodarczej,
- adres przechowywania dokumentacji rachunkowej.

4. Dostawca energii elektrycznej i gazu - osoby będące klientami powinny zmianę danych adresowych zgłosić do właściwego dostawcy.

5. Urząd Miasta Ostrołęki oraz podległe mu instytucje wprowadzą zmiany "z urzędu".

6. Banki - należy zgłosić zmianę nazwy ulicy osobiście.

Dla informacji podaje się również, że kwestia ponoszenia kosztów zmiany dokumentów przez mieszkańców w sytuacji zmiany nazwy ulic kształtuje się następująco:
- dowody osobiste - posiadacz dowodu osobistego wydanego według starego wzoru, nie ma obowiązku wymiany dowodu na nowy, a nawet nie ma uprawnienia żądania jego wymiany w przypadku zmiany nazwy ulicy. Nowe dowody nie posiadają już adresu zameldowania, a wszelkie instytucje (np. banki), które potrzebują pozyskać od klienta potwierdzenie zameldowania wymagają aktualnie zaświadczeń wydawanych przez właściwe urzędy,
- paszporty - zmiana nazwy ulicy nie wpływa również na konieczność wymiany paszportów, gdyż zgodnie z art. 18 ust.1 ustawy z 13 lipca 2006 roku o dokumentach paszportowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 758 ze zm.) paszport nie zawiera adresu właściciela,
- dowody rejestracyjne i prawa jazdy - zmiana nazwy ulicy dokonana na podstawie tzw. ustawy dekomunizacyjnej nie ma wpływu na ważność dokumentów zawierających nazwę dotychczasową,
- tabliczki z numerem porządkowym, zawierające nazwę ulicy - właściciele nieruchomości poniosą koszty wykonania nowych tabliczek, bądź napisów na nieruchomości zgodnych z nową nazwą ulicy, które są obowiązani umieścić na nieruchomości w widocznym miejscu, zgodnie z obowiązującymi przepisami,
- zmiana w księdze wieczystej - nieodpłatnie (należy złożyć wniosek o zmianę w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce),
- mieszkańcy ulicy ponoszą koszty związane ze zmianą pieczątek osobistych lub firmowych, wizytówek, a także ewentualnych szyldów, banerów reklamowych i reklam (miasto w żadnym przypadku nie może zrekompensować tych kosztów - brak podstaw prawnych dla tego typu działania),
- gmina - miasto Ostrołęka, zobowiązana jest zgodnie z art. 47a ustawy z 17 maja 1989 roku Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2016, poz. 1629, ze zm.) do umieszczania i utrzymywania w należytym stanie tabliczek z nazwami ulic i placów w mieście oraz do prowadzenia i aktualizowania ewidencji numeracji porządkowej nieruchomości (miasto poniesie więc koszty wykonania i umieszczania nowych tabliczek informacyjnych oraz wprowadzania niezbędnych zmian w dokumentacji gminnej),
- zarządcy budynków przy zmienianych ulicach zobowiązani są do dokonania zmian nazwy ulicy na nową w przypadku, gdy istnieje stara nazwa na budynku (umieszczenie na budynkach aktualnych nazw ulic ma zasadnicze znaczenie dla działania służb ratunkowych czy też firm kurierskich),
- zmiany w ewidencji gruntów i budynków miasta Ostrołęki, w odniesieniu do położenia nieruchomości, zostaną dokonane "z urzędu",

Prezydent miasta wystosował też pisemne powiadomienia o zmianie nazw ulic do instytucji takich jak: straż miejska i urząd statystyczny.

Wyświetleń: 3237
 
15:57, 19.06.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

ksionc
16:19, 19.06.2017 r.
przecież nie chodzi tu o dokumenty ale o to, że ktoś zainwestował w reklamę, stronę internetową lub w kojarzenie miejsca w swoim biznesie a tu mu podkładają nogę, ciekawe kto te straty wyrówna?
Mural
17:21, 19.06.2017 r.
Czyli jednak wniosek jeden i to wielki: trzeba będzie się nachodzić po tych wszystkich urzędach, bankach itp.
Ostrołęczanin
22:25, 19.06.2017 r.
"Obwiać" !!! Ha ha ha
Marian
22:45, 19.06.2017 r.
Ja mam firmę transportową - kilka tirów. Mam pozawierane kontrakty zagraniczne z kontrahentami. Mam kilka kont zagranicznych. Nie wyobrażam sobie z każdym kontrahentem aneksować umowy i aktualizować dane we wszystkich bankach!

Kto wytłumaczy moim kontrahentom zagranicznym, że jestem rzetelnym i wiarygodnym przedsiębiorcą? Że to tylko zmiana nazwy ulicy, a nie ucieczka firmy przed wierzycielami...?
Ja na dobro firmy i na jej wiarygodność pracowałem latami, by teraz jakaś piz*** mi wszystko zniszczyła!
Kto mi zapłaci za głupotę urzędasów?
Zmieni się rząd i wszystkie ulice kaczyńskiego będą zmieniać... To jest chore!
Heniek
07:59, 20.06.2017 r.
Do Marian, zejdź na ziemię. Jak masz kilka dużych aut to nie masz kontraktu z zagranicznymi kontrahentami. Co najwyżej, weźmiesz jakiś ładunek z Litweskiej czy Łotewskiej spedycji :) Zmiana danych to nie koniec świata, zgłasza się to do Banku, urzędu, klienta itp... Tylko trzeba usiąść i napisać. Skoro masz taką prężną firmę to chyba masz jakąś asystentkę, która za Ciebie to wszystko załatwi Prezesie :tongue: Zmiana adresu firmy, nie oznacza ucieczki przed wierzycielami :) istnieje takie coś jak NIP i REGON po którym Ciebie namierzą... Nie fantazjuj :laughing: :laughing:
czytelnik
08:20, 20.06.2017 r.
dla mnie to głupota zmieniać nazwy ulic
Napoleon Zemsty
09:29, 20.06.2017 r.
Takie babranie się w historii i dzielenie narodu,-ulubione zajęcie PiS-owców. Niech każdy tak szczerze powie,- czy przed nastaniem PiS-u Polacy tak pluli na siebie i byli tak podzieleni jak teraz ?
kaktus
10:13, 20.06.2017 r.
Heniek, jeśli nie wiesz o czym, to nie pisz - prowadzenie wieloletniej działalności wiąże się z pozyskiwaniem kontrahentów, a w tej branży, jeśli ktoś jest nastawiony na transport międzynarodowy, są to, w bardzo dużej części, kontrahenci zagraniczni i to zarówno płatnicy, jak i wierzyciel - wszelkie ruchy, które zmieniają właściwość kontrahenta, a jego adres, taką właściwością jest, jest, wbrew pozorom, bardzo żmudnym procesem, wiążącym się zarówno z kłopotami, tłumaczenia zagranicznym kontrahentom, powodu zmiany adresy, który dla nich może być niewyobrażalny, jak i, najzwyczajniej kosztami oraz ewentualnymi pomyłkami, np. w pisaniu faktur dla kontrahenta, którego firma jest dłużnikiem.

Zatem, nie jest to wcale, taki nieznaczący proces, jak mogłoby się wydawać - NIP i REGON, to jest zupełnie coś innego, jak adres siedziby firmy.

Wyobraź sobie teraz, taką firmę jak np. Stora Enso, gdzie tych kontrahentów są tysiące, a każdego z nich trzeba powiadomić o zmianie i niejednokrotnie, wprowadzić poprawki, do już zawartych umów - jest to angażowanie czasu czasu oraz pieniędzy, w imię wyłącznie, politycznych działań władz miasta.

Pisanie wo jakiejś "asystentce", która będzie to robić, jest jakimś totalnym nieporozumieniem, wynikającym wyłącznie z Twojego dyletanctwa, z którego wynika teza, że właściciel firmy, zatrudnia kogoś, po to tylko, żeby zajmował się takimi rzeczami, fundowanymi przez rządzący, bowiem na co dzień, ta asystentka, wg Ciebie, siedzi i pachnie, czekając jedynie na kolejną zmianę adresu firmy - o takich "drobnostkach" jak pieczątki, wizytówki, papier firmowy, czy np. reklama, nawet nie warto wspominać.
mieszkaniec O-ki
11:06, 20.06.2017 r.
PIS potrafi tylko skłócać, niszczyć i opluwać z rączkami złożonymi jak aniołki i obłudnym uśmiechem jarusia (jak w grudniu wyjeżdżał z sejmu).
W 1000% popieram Napoleona Zemsty.
joshe
11:51, 20.06.2017 r.
chore -a kasa ucieka -Po miało niby prywatyzować szpitale a tu pis za wszystko kasę drze z tych co pracują aby sobie dołożyć i w większości patologii od 500+.PYTANIE kto to taki ważny jadwiga kaczynska aby mieć nazwy ulic w POLSCE-już rodziny sie kłócą przy stołach -i tak komuś zalezy od 89 aby ten naród opluć ,skłócić a potem PANY UCIEKNA w swoje zaciszne miejsca .bo juz maja miejscówki ,kase paszporty dyplomatyczne a ty polaczku bij sie bo patriota ,za jakis czas ciebie tez oplują,bo byłes z innej epoki- ci co front przeszli teraz za zdrajacami a ci co uciekli aby wrocic sa w niebiosa wychwalani ,o take polskee walczyli
Heniek
19:35, 20.06.2017 r.
Do Kaktus, tak się składa Kaktusie, że doskonale wiem na czym polega zmiana adresu siedziby firmy. Ponieważ taką zmianę przechodziliśmy, przez KRS, US, ZUS itd.... Jeżeli chodzi o transport to akurat pewnie jestem w stanie więcej powiedzieć niż Ty na ten temat. Jednak to nie jest miejsce na obnażanie się przed publiką wątłej jakości.... Pozdrawiam :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
P.S. nie porównuj STORA ENSO do przewoźnika z 3 autami :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
kaktus
10:33, 21.06.2017 r.
Heniek, nie wiem z czego wynika wiedza, którą się tak chwalisz, bowiem Twoje wpisy, temu zaprzeczają.

Po pierwsze, Marian nigdzie nie napisał, że ma trzy samochody, no chyba, że Ty masz jakieś zdolności jasnowidzenia, po drugie, niczego, do nikogo nie porównywałem, podałem przykład, który jednoznacznie pokazuje, jakim kłopotem dla firm, jest rozliczanie PiSu z przeszłością - czytaj, chłopie bezrolny, ze zrozumienie, a przynajmniej się staraj.

Mogę Ci zagwarantować, że w każdej, dziedzinie, w której się dotychczas wypowiadałeś, dałeś świadectwo swego dyletanctwa, kompletnego dyletanctwa, a każdy kolejny Twój wpis, to jedynie pogłębiał - co się tyczy mojej wiedzy na temat branży TSL, to bardzo byś się, chłopie bezrolny, pomylił - tyle mogę Ci napisać.
Heniek
22:44, 21.06.2017 r.
Kaktus pajacu hahahahahaa akurat w tej branży jestem od zawsze głupku, Nie wiesz na czym polega ta branża, zakompleksiona istoto najemna za 2000 PLN + 500 + hahahahaha, chcesz to możesz mi przyjść i auta wypucować na weekend hahahahhahahaha
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne