« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 19 października 2017 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Kantor internetowy Instransfer24 na czarnej liście NKF. Tej samej co Amber Gold

Fot. Skargi użytkowników forum opiniuj.co.uk (PrntScr)Fot. Skargi użytkowników forum opiniuj.co.uk (PrntScr)Kantor internetowy Intransfer24, który oszukał naszego czytelnika na ponad 7,5 tysiąca złotych, a także kilkadziesiąt innych osób z całej Polski, w piątek 3 marca trafił na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Na tej samej liście w 2009 roku znalazła się firma Amber Gold.

Informuje o tym portal innpoland.pl i wskazuje, że firma Intransfer24 podejrzana jest o nieuprawnioną działalność "w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego".

- Gdy tylko zacząć szukać informacji o firmie Intransfer24.com, natkniemy się na rozsiane na stronach z opiniami użytkowników dramatyczne historie. - Od tygodnia oczekuję na transfer gotówki z Anglii... Otrzymuję jedynie maile z informacjami, że system jest obciążony i niebawem środki mają znaleźć się na wskazanym rachunku. Automatyczna sekretarka obsługuje wskazany telefon i kontakt telefoniczny z konsultantem graniczy z cudem. Zostałam bez środków do życia - pisała na stronach serwisu centrumopinii.com użytkowniczka, podpisująca się jako Barbara Krawczyk - podaje serwis innpoland.pl.

Nasz czytelnik Adam rozpoczął nieprzyjemną przygodę z firmą Intransfer24 we wrześniu 2016 roku. Do tej pory otrzymuje e-maile z zapewnieniami, że gotówka została już przelana, bądź będzie przelana we wskazanym terminie. Ostatecznych terminów było już sporo. O sprawie pisaliśmy w artykule "Skrzynka skarg: oszukany na ponad 7,5 tys. zł przez internetowy kantor".

Czytelnik informował nas, że sprawa ma charakter ogólnopolski. Oszustwo zgłosił miejscowej policji oraz prokuraturze. Z Ostrołęki sprawę przekazano prokuraturze w Krakowie.

- Postępowanie zostało wszczęte w sprawie o przestępstwo z artykułu 286 par. 1 kodeksu karnego w związku z artykułem 294 par. 1 kodeksu karnego. Śledztwo znajduje się w fazie zaawansowanej. Dotyczy 24 osób pokrzywdzonych, jednakże wciąż napływają materiały z innych jednostek z terenu kraju. Kwoty są bardzo różne - wahają się od kilku do 200 tys. złotych. Tutejsza prokuratura na obecnym etapie postępowania nie może udzielić bardziej szczegółowych informacji - poinformowała nas prokurator Katarzyna Zalewska z Prokuraty Rejonowej Kraków-Podgórze.

Za oszustwo o znacznej wartości grozi kara pozbawienia wolności od roku do dziesięciu lat.

Na listę ostrzeżeń publicznych w tym samym czasie trafiły jeszcze dwie inne firmy: MarketOnUs Ltd. i Violet Earl Asset Management Ltd. Obie podejrzewane są o prowadzenie działalności maklerskiej bez stosownych pozwoleń.

Więcej informacji na ten temat w serwisie innpoland.pl.

Wyświetleń: 2316
 
02:44, 11.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

jhv
09:40, 14.03.2017 r.
blad w tytule
Masakra
21:22, 27.03.2017 r.
Jakas Masakra Ciezko Zarobione Pieniadze
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne