« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 18 października 2017 r., imieniny Juliana, Łukasza, Bratumiła

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Policjanci świętowali, więc miasto zrobiło porządek ze skwerem

Stan miejskiej zieleni poprawia się. W ostatnich dniach uporządkowano skwer im. L. Kaczyńskiego. Prace trwały kilka dni i zakończyły się dopiero w przeddzień organizowanego w tym miejscu święta policji. Mieszkańcy wciąż zwracają uwagę na zaniedbany park miejski przy ul. Traugutta.

Trwający sezon letni jest wyjątkowy dla urzędników odpowiedzialnych za miejską zieleń. Niższe środki na zagospodarowanie skwerów, rond i parków skutkuje szeregiem skarg mieszkańców.

Jak co roku powrócił temat pozostawionych samym sobie krzewom przy ul. Bohaterów Warszawy, fragmencie tzw. miejskiej obwodnicy. Opisywaliśmy także stan ronda im. mjr. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" na ul. Warszawskiej, fontanny w parku przy ul. Traugutta oraz skwer im. L. Kaczyńskiego, na którym odbywa się wiele miejskich obchodów.

Po naszych artykułach miasto zrobiło porządek zarówno na obwodnicy jak i rondzie "Łupaszki". W ostatnich dniach trwały prace na skwerze im. L. Kaczyńskiego przy ul. Kopernika. Usunięto chwasty, skoszono trawę, a w donicach i wokół pomnika pojawiły się wreszcie kwiaty. Nie wiadomo jak długo mieszkańcy czekaliby na zrobienie porządku na skwerze, gdyby nie zbliżające się obchody święta policji zorganizowane właśnie na skwerze tragicznie zmarłego prezydenta. Prace zakończyły się w czwartek, czyli zaledwie dzień przed uroczystością.

Wciąż jest jednak wiele do zrobienia. W parku miejskim swoim wyglądem nadal straszy fontanna od strony ul. Piłsudskiego. Krzewy i trawniki domagają się przycięcia. Prace w części od strony ul. Traugutta rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu.

Więcej na ten temat:
- Żywopłoty i krzewy przy obwodnicy utrudniają widoczność
- Zaniedbane krzewy to nic. Zobaczcie jak wygląda fontanna w parku! (zdjęcia)
- Ostrołęka wita gości chwastami i brzydkim zapachem (zdjęcia)
- "Łupaszka" już z kwiatami (zdjęcia)
- Zaniedbane krzewy to nic. Zobaczcie jak wygląda fontanna w parku! (zdjęcia)

Prace w parku miejskim

Wyświetleń: 6227
 
10:33, 23.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Nie do wiary
08:58, 23.07.2017 r.
Jak za PRL malowanie krawężników i przyklejanie liści, manifestacji i pochody, pomniki, wykopki leśnych bohaterów, demonstracja siły ku chwale nowej władzy.
anty
09:29, 23.07.2017 r.
Park wysprzątają jak kładka do muzeum przeklętych będzie gotowa. Na inaugurację też jakiś viceministerek wpadnie (Misiewicz ewentualnie).
M
11:31, 23.07.2017 r.
A gdzie przekwaterowanie tych co tam wcześniej sypiali
Xo
13:30, 23.07.2017 r.
Park miejski w dalszym ciągu wola o pomstę do nieba.
Max33
14:19, 23.07.2017 r.
Stan parku miejskiego ,fontanny,zieleni jest tragiczny.Syf brud,odchody ptactwa i psie.
Chodniki w fatalnym stanie w wilu miejscach parku.
Mega slabe oświetlenie ,sporo lamp nie dzialajacych az strach chodzic.
Z roku na rok coraz gorszy widok parku:(
ketuks
16:39, 23.07.2017 r.
jeśli drzewo rośnie na działce miasta to powinno być przez urząd pielęgnowane, liście grabione i wywożone a nie tylko na reprezentacyjnym skwerze przed uroczystościami, ale tak jest w całym kraju, że "oszczędności" z tego tytułu pójdą np. na premie okolicznościowe dla urzędników. Premie okolicznościowe bo chyba nie za wybitne osiągnięcia w pracy a zwykłym zaniedbaniem ciężko umotywować premię.
Obywatel
18:15, 23.07.2017 r.
Ludzie obrońmy sądy i demokrację!! Bo ani się obejrzycie, a możecie zostać zniewoleni pod rządami dyktatorskiej partii. Tak dyktatorzy osiągali swoje cele przejmując wszystkie z definicji niezależne instytucje i organy państwowe.

Konstytucja mówi o trójpodziale władzy, więc uszanujmy to! Obrońmy!
Sądy trzeba reformować, ale nie przejmować pod władzą polityków dla władzy jednej partii!

Jeżeli przejmą sądy nikt już nas nie obroni. Będą mogli bez powodu wsadzać do więzień... tak jak w krajach dyktatorskich, gdzie nikt nie może się sprzeciwić władzy.
ketuks
21:41, 23.07.2017 r.
Trzeba bronić sądów ale też trzeba reformować sądownictwo które samo nie chce się reformować. A jest co reformować, przede wszystkim myślenie samych sędziów że suweren to konstytucja. Otóż suweren to obywatele i ich dobro, a prawo jest narzędziem/środkiem do osiągania celu nadrzędnego jakim jest to dobro. Prawo nie jest celem ostatecznym, prawo nie jest celem samym w sobie, prawo nie jest dla prawa. Wiele wypaczeń rzeczywistości było w przeszłości zgodne z prawem stanowionym, jest jeszcze prawo moralne które stoi wyżej niż prawo stanowione. np. przełożony policjanta ma prawo anulować mu mandat za prędkość ale nie ma do tego moralnego prawa.(cytat z byłego rzecznika policji Sokołowskiego)
ketuks
23:07, 23.07.2017 r.
stawianie prawa ponad człowieka to nic innego jak jego uprzedmiotowienie a z tym trzeba walczyć, kapitalizm to taki system który z natury robi z człowieka przedmiot. i tak jest na każdym kroku, np. ludzie są leczeni nie dlatego że są chorzy tylko dlatego że są ubezpieczeni. człowiek to nie przedmiot tylko podmiot.
p
05:28, 24.07.2017 r.
A ile zarabiają ,,derektorzy,, odpowiadający za ten stan rzeczy?
04:51, 25.07.2017 r.
Pamiętaj trzeba posprzątać po swoich psach
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne