« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Reorganizacja w Polskim Związku Działkowców przed sądem. Nie tędy droga do odwołania.

Tryb odwoławczy w Polskim Związku Działkowców jest specyficzny jak na polskie stosunki prawne. Swego czasu zwrócili na to uwagę i rzecznik praw obywatelskich, i Trybunał Konstytucyjny. Tym razem ów tryb nie pozwolił sądowi cywilnemu stanąć po stronie działkowiczów, którzy skarżyli reorganizację okręgowych struktur PZD na Mazowszu.
Pięcioro działkowiczów z Ostrołęki zwróciło się do sądu cywilnego o ustalenie nieważności uchwały Krajowej Rady PZD o likwidacji mazowieckich okręgów PZD w Ostrołęce, ale też w Płocku, Radomiu, Ciechanowie i Siedlcach, i powołaniu zamiast nich jednej dużej jednostki dla całego województwa mazowieckiego. »»»

Wyświetleń: 36
Komentarze
23:20, 26.11.2003 r.

Miller do roboty - za pięćset złotych!

"Miller do roboty - za 500zł", "Olek Kwaśniewski przyjacielem naszym jest, za pieniądze KGB" - między innymi pod takimi hasłami demonstrowali dzisiaj w Ostrołęce związkowcy NSZZ "Solidarność". Z flagami, transparentami oraz przy dźwiękach gwizdków i syren strażackich strajkowali związkowcy z różnych zakładów pracy. Przybyli nauczyciele, bezrobotni, emeryci i renciści a także ludzie młodzi. »»»

Wyświetleń: 63
Komentarze
17:25, 26.11.2003 r.

385 ostrołęckich ulic.

Już od dziś można oglądać i komentować zdjęcia ostrołęckich ulic (co prawda jest jeszcze parę niedociągnięć, ale w ciągu tygodnia postaramy się je wyeliminować). Link do galerii tutaj. »»»

Wyświetleń: 14
Komentarze
23:00, 25.11.2003 r.

Spotkanie obywatelskie.


Wczoraj w sali OCK przy ulicy Inwalidów Wojennych odbyło się jak to określił Prezydent Załuska "spotkanie obywatelskie". Zapowiedział także, iż "takie spotkania organizował będę co rok, aż do końca kadencji".
Na salę przybyło około 120 osób. Prezydent przez 1,5 godziny próbował rozliczyć się z mieszkańcami naszego miasta ze swojej rocznej pracy. Następnie przez blisko godzinę odpowiadał na pytania zadawane z sali m.in. przez radnych miejskich.
Zdjęcia ze spotkania pochodzą ze strony www.ostroleka.info.pl - DZIĘKUJEMY. »»»

Wyświetleń: 10
Komentarze
22:11, 25.11.2003 r.

MAZOWIECKA LIGA JUNIOREK MŁ.

UMKS TRÓJKA Ostrołęka pokonała na wyjeździe zespół UKS JEDYNKA Zielonka 25 : 10 (17:7).
Nasz zespół reprezentowało wszystkie 11 zawodniczek wpisanych do protokołu: N. Rząsińska , A. Sacewicz, K. Ogniewska, E. Długołęcka, E. Batogowska, K. Frydrych M. Godlewska, K. Kuziak, M. Szczepanek, P. Nowakowska, E. Wołczuk.

Kolejny mecz nasze zawodniczki rozegrają 30 listopada o godzinie 13:00 w hali gimnazjum nr 5, a przeciwnikiem będzie zespół Ochota Warszawa. »»»

Wyświetleń: 12
Komentarze
22:03, 25.11.2003 r.

6 numer Wiadomości Ostrołęckich.

W najnowszym, szóstym już numerze Wiadomości Ostrołęckich przeczytamy:
WIADOMOŚCI OSTROŁĘCKIE Nr 6

PROGRAM TV (TVP 1 i 2)

w numerze:
- "Deptakowej" drogi Panie Prezydencie - ulica Głowackiego zostanie otwarta dla samochodów, co sądzą o tym mieszkańcy?, komentarze i opinie,
- OSPA 2003 - fotoreportaż z
- alarm o bombie podłożonej w sądzie okręgowym okazał się fałszywy - relacja,
»»»

Wyświetleń: 51
Komentarze
21:52, 25.11.2003 r.

Podziękowanie.

Zawodniczki i trener UMKS Trójka Ostrołęka składają serdeczne podziękowania dla Państwa Agnieszki i Dariusza Gocłowskich z firmy STARGLASS, za sfinansowanie leczenia dwóch zawodniczek UMKS Trójka Ostrołęka. »»»

Wyświetleń: 16
Komentarze
21:41, 25.11.2003 r.

266 ofert z Ostrołęki i okolic w NFZ.

Gdy w Narodowym Funduszu Zdrowia otwarto oferty lekarzy na rok 2004 okazało się, że w 1/4 powiatów w Polsce nie wszyscy będą mieli podstawową opiekę zdrowotną. Jak uspokaja portal Gazeta.pl "Liczba szpitali, przychodni, gabinetów starających się o nowy kontrakt Narodowego Funduszu Zdrowia jest na północnym Mazowszu porównywalna z tegoroczną." Z Ostrołęki i okolic wpłynęło 266 ofert. Konkurs ma zostać rozstrzygnięty do końca grudnia. »»»

Wyświetleń: 17
Komentarze
20:26, 25.11.2003 r.

Znaleziono tablicę rejestracyjną.

Znaleziono tablicę rejestracyjną o numerze OSX 6569. Właściciela zguby proszę o mailowy kontakt w celu ustalenia terminu odbioru. Tablica jest mocno podrapana. »»»

Wyświetleń: 8
Komentarze
20:06, 25.11.2003 r.

Prezydent Załuska podaje mnie do sądu.

Prezydent Ryszard Załuska powiedział dla GAZETY WSPÓŁCZESNEJ, iż: "Lada dzień złożę w sądzie pozew przeciwko właścicielowi strony za naruszenie moich dóbr osobistych. Będę domagał się odszkodowania na cele społeczne. Administrator strony narusza prawo dopuszczając do zamieszczania na stronie obraźliwych i wulgarnych komentarzy."
Mam nadzieję, iż wszyscy komentujący przyniosą mi po słoiku smalcu do więzienia.
A teraz na poważnie. Oczywiście chodzi o sławetny już konkurs BELFER 2003, w którym była możliwość wypowiadania się o ostrołęckich nauczycielach.
Przyznam oczywiście sam, iż niektóre komentarze dotyczące ostrołęckich nauczycieli były "poniżej pasa", w związku z czym postanowiłem wyłączyć możliwość wypowiedzi. Pomimo, iż komentarze w internecie należą do osób je zamieszczających, wszystkich nauczycieli, którzy w najmniejszym stopniu poczuli się urażeni - przepraszam. Z drugiej strony patrząc, była to pierwsza historyczna próba ocenienia ostrołęckich belfrów przez uczniów i tylko wyłącznie ostrołęccy uczniowie pisali co myślą o swoich ostrołęckich belfrach.
Natomiast skierowanie pozwu do sądu uważam, jako cenzurowanie wolności wypowiedzi internautów. Proponuję Panie Prezydencie zająć się swoim "boskim" programem wyborczym, bo przez rok czasu oprócz wyremontowania swojego gabinetu i budowie dwóch nieefektywnych rond, niczego innego dla Ostrołęki Pan nie uczynił.

Zapraszam do nowego FORUM, gdzie temat został założony. »»»

Wyświetleń: 8
Komentarze
23:02, 23.11.2003 r.

Liga za złotówkę!

W najbliższy piątek rusza 2 edycja ligi za złotówkę . Od godziny 10.00 Przegląd Sportowy, który jest organizatorem zabawy włączy swoje serwery na okres 3 tygodni. Będzie to okres ogólnopolskich eliminacji, w którym kibice piłkarscy będą mogli wysyłać sms'y na swój ulubiony klub. Za każdego wysłanego sms'a przyznawany będzie 1 punkt. 10 drużyn, które otrzymają największą ilość punktów zagrają w 1 lidze, a kolejne 10 w 2 lidze. Rozgrywki zasadnicze trwać będą od 14 grudnia do 18 lutego. Propozycje kierujemy przede wszystkim do kibiców Narwi Ostrołęka, którzy nie tylko wyróżniają się na IV ligowych trybunach, ale również mogą zaistnieć w tego typu zabawie. Dla tych, którzy sceptycznie patrzą na szanse mogę jedynie napisać, że w tamtym roku przez eliminacje przeszła V ligowa drużyna, a bronić tytułu z 1 edycji będzie Groclin Grodzisk Wielkopolski. To kolejny przykład, że wcale nie kibice Legii, Lecha czy Pogoni muszą wieść prym. Przynajmniej w takiej formie. Dodatkowe informacje zostaną podane już wkrótce. Prosimy o komentarze. »»»

Wyświetleń: 12
Komentarze
16:13, 23.11.2003 r.

Fenomen w Klubie "Baza"

W dniu 5.12.2003 (piątek) o godzinie 19.10 w ostrołęckim Klubie "Baza" wystąpi znany skład hip-hopowy Fenomen. Imprezę poprzedzą liczne suporty oraz dj's LP, Nush, NTR. Liczymy, że na suporcie pojawią się też ostrołęckie zespoły hip-hopowe - DMG i HZN rozgrzewając atmosferę przed finałowym wysepem Fenomena. Bilety, w cenie około 12 zł, do nabycia w skate-shopie "Extreme", wypożyczalni kaset video "Imperio" oraz w Radiu "OKO". W dniu koncertu bilety sprzedawane będa po 15 zł. »»»

Wyświetleń: 34
Komentarze
14:29, 23.11.2003 r.

Idą Święta


Po osiedlu Stare Miasto grasuje fałszywy organista, ma identyfikator ze zdjęciem, powołuje się na upoważnienie prawdziwego organisty, a z ostrzeżeń Ks. Proboszcza Parafii Św. Antoniego - ostatnia wersja oszukańca ubiera się w białą komeżkę. To już kolejny raz. Czyżby następna "nowa, świecka tradycja" ? »»»

Wyświetleń: 42
Komentarze
12:56, 23.11.2003 r.

29 Listopada - Dzień Bez Kupowania - Pauza Konsumencji

29. listopada 2003r. obchodzimy Dzień Bez Kupowania, samozwańczy festiwal skromnego, prostego życia i umacniania więzi społecznych. To dzień, w którym Ty, Twoja rodzina i przyjaciele macie szansę sprawdzić się powstrzymując od zakupów a w zamian poświęcić się życiu. Dzień ten traktowany jest przez jednych jako święto, przez innych jako imprezę uliczną - do obchodów przyłączyć może się każdy, kto spędzi ten dzień nie wydając pieniędzy!
Więcej informacji na stronie http://bnd.obin.org
Czekamy na Państwa opinie "O Dniu Bez Kupowania" »»»

Wyświetleń: 15
Komentarze
12:37, 23.11.2003 r.

Wyniki.

IV liga piłki nożnej:
NAREW Ostrołęka - URSUS Warszawa 1:0 (1:0). Bramkę strzelił A. Roman.
Komentarz kueRtena:
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Narew Ostrołęka podejmowała Ursus Warszawa. Mecz był ważny z kilku powodów. Był to mecz sąsiadujących drużyn (oba zespoły przed tym meczem miały po 20 pkt) oraz nieciekawa sytuacja w tabeli, gdzie było bardzo ciasno. Narwanie mieli jedynie 2 pkt. przewagi nad 16 drużyna (spadkowa) i tylko 5 pkt straty do 4 zespołu. Gospodarzom bardzo zależało na pożegnaniu się z kibicami, którzy przygotowali ładną oprawę w dzisiejszym meczu. Narew nie zawiodła i pokonała rywala 1:0. Skromne, ale jakże cenne zwycięstwo odniosła po trafieniu Arkadiusza Romana w 36 minucie. Asystę zaliczył Andrzej Kamiński, który wcześniej mógł dwukrotnie wyprowadzić nasz zespół na prowadzenie. W drugiej połowie Piotr Strzeżysz po ładnym strzale trafił poprzeczkę. Narew kontrolowała przebieg meczu i zasłużenie wygrała.
II liga piłki siatkowej:
ALPAT Gdynia - NET Ostrołęka 1:3.
II liga piłki ręcznej:
TRÓJKA Ostrołęka - WŁÓKNIARZ Konstancin 23:38 (11:19). »»»

Wyświetleń: 8
Komentarze
12:59, 22.11.2003 r.

Sportowa sobota.

12.00 - IV liga piłki nożnej: NAREW Ostrołęka - URSUS Warszawa. Stadion przy ul. Witosa.
17.30 - II liga piłki siatkowej: ALPAT Gdynia - NET Ostrołęka.
18.00 - II liga piłki ręcznej: TRÓJKA Ostrołęka - WŁÓKNIARZ Konstancin. Hala przy ul. Traugutta. »»»

Wyświetleń: 14
Komentarze
22:06, 21.11.2003 r.

Ostrołęka - I klasa

17 listopada w Warszawskim Hotelu Mariott odbyło się ogłoszenie wyników Wielkiego Rankingu Miast 2003, który przeprowadziło Centrum Badań Regionalnych. Przedmiotem rankingu jest potencjał rozwojowy miast, na który duży wpływ ma ich wielkość, dlatego też miasta podzielono na trzy kategorie:
1. Miasta największe (65 powiatów grodzkich)
2. Miasta średnie (314 stolic powiatów ziemskich)
3. Miasta małe (459 miast pozostałych) »»»

Wyświetleń: 37
Komentarze
20:34, 20.11.2003 r.

Zapraszamy na Forum.

W związku z tym, iż na naszej stronie komentarze stały się już dość powszechne, a spora grupa osób odwiedzających naszą stronę jest zaineresowana szerszą dyskusją na tematy związane z Ostrołęką postanowiliśmy uruchomić forum. Od dzisiaj moga Panstwo pisać posty na wszelakie tematy dotyczące naszego miasta, wymieniać poglądy między sobą itp. Mamy nadzieję, że forum znajdzie licznych sympatyków. Do korzystania nie wymagana jest rejestracja, lecz istnieje taka możliwość, do czego zachęcamy, gdyż zarejestrowani użytkownicy mają więcej przywilejów.

Zapraszamy do dyskusji. »»»

Wyświetleń: 9
Komentarze
20:17, 20.11.2003 r.

W Ostrołęce będą protestować!

NSZZ "Solidarność" ogłosił Ogólnopolskie Dni Protestu przeciwko antyspołecznej polityce rządu. Pierwszy etap protestu odbędzie się od 7-26 listopada br. "Solidarność" domaga się od rządu:
- Bezwzględnej ochrony wypłaty wynagrodzeń;
- Skutecznych działań zmierzających do ograniczenia bezrobocia;
- Systemów osłonowych dla osób tracących pracę, w tym zasiłków i świadczeń przedemerytalnych;
- Działań zmierzających do wyeliminowania przypadków szykanowania z powodu przynależności związkowej;
oraz realizacji postulatów zagrożonych branż i środowiska emerytów i rencistów.
Związek domaga się również od mediów publicznych umożliwienia przeprowadzenia debaty na temat postulatów pracowniczych i społecznych z udziałem przedstawicieli "Solidarnośći" i innych reprezentatywnych związków zawodowych. Jednocześnie "Solidarność" apeluje do innych central związkowych i pracowników niezrzeszonych o wspólne działania dla osiągnięcia powyższych celów.

W naszym mieście ostrołęcka "Solidarność" organizuje manifestację z Placu Bema pod Delegaturę Urzędu wojewódzkiego przy ul. Gorbatowa 15 gdzie zostaną wręczone postulaty. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w manifestacji bezrobotnych, emerytów i rencistów oraz wszystkich niezadowolonych z polityki rządu. Protest odbędzie się 26 listopada o godz. 14:30. »»»

Wyświetleń: 12
Komentarze
19:26, 19.11.2003 r.

Program Modelu Partnerstwa Lokalnego.

18 listopada bieżącego roku został podpisany list intencyjny między Marszałkiem Województwa Mazowieckiego a Ambasadorem USA w Polsce dotyczący wdrażania Programu Modelu Partnerstwa Lokalnego na terenie Mazowsza.
»»»

Wyświetleń: 31
Komentarze
19:06, 19.11.2003 r.

Filmy na piątych Zwierciadłach

Komisja Kwalifikacyjna V Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Amatorskich "Filmowe Zwierciadła" zakończyła swoją pracę. Jak zapewniano wcześniej, w tym roku komisja była bardziej rygorystyczna. Z ponad 160 nadesłanych filmów będziemy mogli zobaczyć zaledwie 33 (w roku ubiegłym 50/120). Z Ostrołęki zaprezentowane zostaną 4 filmy. Zakwalifikowane filmy ocenią widzowie wraz z jurorami 6-7 grudnia w Kinie Jantar. Szczegółwy wynik pracy komisji znajduje się na www.akfjantar.and.pl. Na festiwal wstęp wolny. »»»

Wyświetleń: 10
Komentarze
16:40, 19.11.2003 r.

Sojusz na wirażu.

Dzisiejszy NEWSWEEK w artykule SOJUSZ NA WIRAŻU pisze m.in. o weryfikacji w ostrołęckim SLD. Oto fragment dotyczący naszego miasta: »»»

Wyświetleń: 48
Komentarze
21:21, 18.11.2003 r.

Badania mammograficzne i cytologiczne za darmo.

Jeszcze przez 3 dni (do 21 listopada) badania mammograficzne i cytologiczne za darmo wykonają wszystkie Panie które ukończyły 50 rok życia i zgłoszą się do Centrum Zdrowia i Rehabilitacji w Poradni Profilaktyki Chorób Piersi przy ulicy Kołłątaja 19. Badania przeprowadzane będą w godzinach 10:00 - 19:00. Zarejestrować się można pod numerami telefonów: 769-45-56 i 769-45-57. »»»

Wyświetleń: 12
Komentarze
20:31, 18.11.2003 r.

Darmowe badanie prostaty.

Bezpłatne badania prostaty można wykonać do końca bieżącego miesiąca w Zespole Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Al. Jana Pawła II 120A - zapisy w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach 9:00 - 10:00 oraz w piątki w godzinach 11:00 - 12:00 przyjmuje Poradnia Urologiczna , tel. 765-21-23. Warunkiem wzięcia udziału w programie badań jest ukończenie 50 roku życia i posiadanie Dowodu Osobistego z wpisem o zameldowaniu w Ostrołęce. »»»

Wyświetleń: 14
Komentarze
20:25, 18.11.2003 r.

Fałszywy alarm!

W dniu dzisiejszym około godziny 9:00, anonimowym telefonem poinformowano o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku Sądu Okręgowego w Ostrołęce przy ulicy Kościuszki. Na miejsce została skierowana Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe i Policja ze specjalnie szkolonym na wypadek takich sytuacji psem. Ewakuowano budynek Sądu i zablokowano ruch samochodowy. Akcję zakończono po 1.5h. Alarm okazał się fałszywy!

(foto: st. kpt. Bartosz Pliszka) »»»

Wyświetleń: 39
Komentarze
20:05, 18.11.2003 r.

Spotkanie obywatelskie.

UM informuje:

Mija rok od objęcia funkcji Prezydenta Miasta przez Ryszarda Załuskę (fot. UM Ostrołęka). W związku z tym faktem, Prezydent zaprasza mieszkańców Ostrołęki na spotkanie obywatelskie. Będzie ono okazją dla wszystkich zainteresowanych do bezpośredniej rozmowy z władzami Miasta.
Spotkanie będzie miało miejsce w poniedziałek, 24 listopada o godzinie 16.30, w sali kina Jantar, przy ulicy Inwalidów Wojennych. »»»

Wyświetleń: 9
Komentarze
22:53, 17.11.2003 r.

POZA GRAWITACJĄ - BITWA BREAKDANCE.

Już w najbliższą sobotę, 22 listopada, zapraszamy do sali widowiskowej OCK (Kino Jantar) przy ulicy Inwalidów Wojennych 23 na imprezę "POZA GRAWITACJĄ - BITWA BREAKDANCE". Start o godzinie 9:00. Bilety kupicie w dniu imprezy w cenie 5 PLN. »»»

Wyświetleń: 56
Komentarze
19:17, 17.11.2003 r.

Roman Czerwiński - odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu.

Minęły ponad trzy miesiące od kiedy Roman Czerwiński (na zdjęciu, fot. ZEO) wygrał konkurs i został Prezesem Zarządu - Dyrektorem Generalnym Zespołu Elektrowni Ostrołęka S.A. w miejsce odwołanego 7 lipca Sławomira Noska. Pomimo, iż większość pracowników bała się zmian, nowy szef okazał się odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu.
Przeprowadziliśmy kilkadziesiąt anonimowych rozmów z pracownikami Elektrowni i o dziwo, żadna z nich nie powiedziała o Czerwińskim złego słowa i pomimo swojej postury okazał się nad wyraz miłym człowiekiem. »»»

Wyświetleń: 17
Komentarze
13:32, 17.11.2003 r.

Kierownik KOMFORT-u poszukiwany.

Sieć sklepów KOMFORT poszukuje do placówki w Ostrołęce przy ul. Hallera osoby na stanowisko KIEROWNIKA SKLEPU. »»»

Wyświetleń: 15
Komentarze
11:25, 17.11.2003 r.

Ostrołęcka Lista Płac.

Dzisiejsza GAZETA WYBORCZA przedstawia POLSKĄ LISTĘ PŁAC 2003. Zapraszamy Państwa do zaprezentowania swoich zarobków w komentarzach i stworzeniu po raz pierwszy OSTROŁĘCKIEJ LISTY PŁAC.
Nie chodzi nam oczywiście o zamieszczanie konkretnych nazwisk, ale o informacje ogólną, np. sprzedawca na rynku przy Prądzyńskiego w tzw. szczękach - 10 godzin dziennie, sobota 6 godzin - 450 PLN do ręki.
Prosimy o podawanie także wynagrodzenia za pracę na czarno i informacji czy jest to kwota netto (do ręki) czy brutto. »»»

Wyświetleń: 11
Komentarze
10:54, 17.11.2003 r.

AKT w Ostrołęce.

23 listopada (niedziela) o godz. 17.00 w hali przy ul. Traugutta wystąpi zespół AKT.
Grupa znana jest przede wszystkim ze znanego i lubianego programu telewizyjnej Jedynki "Jaka to melodia". Zespół wykonuje najbardziej znane polskie i zagraniczne utwory. Cena biletu - 20 PLN.
»»»

Wyświetleń: 13
Komentarze
09:04, 17.11.2003 r.

Nr 5 Wiadomości Ostrołęckich.

WIADOMOŚCI OSTROŁĘCKIE Nr 5 - "32 strony o Twoim mieście" w numerze:
- Ryszard Załuska - rok od wyborów: rozczarowanie czy spełnienie oczekiwań
- podsumowanie i opinie,
- uroczystości miejskie z okazji Święta Niepodległości (przemówienie Przewodniczącego Rady Miejskiej, fotoreportaż),
- odznaczenia i wyższe stopnie dla strażników więziennych,
- Straż pożarna opodatkowana - felieton Mariana Piłki,
- Tydzień z głowy - komentarz Macieja Kleczkowskiego,

SPORT:
- MOSiR Giżycko - ASPS NET Ostrołeka 0:3,
- Narew - Piaseczno 0:0 - "Gdzie jest Zarząd?",
- mistrzostwa szkół średnich w koszykówce dziewcząt, »»»

Wyświetleń: 70
Komentarze
08:33, 17.11.2003 r.

Tygodnik Ostrołęcki bezsprzecznie najbardziej popularnym tytułem w Ostrołęce.

Po otrzymaniu 1000 głosów zakończyliśmy naszą sondę: Po jaką prasę lokalną najchętniej sięgasz. Poza wszelką konkurencją okazał się Tygodnik Ostrołęcki - 503 głosy, następnie raczkujące, ale mające już stałych czytelników Wiadomości Ostrołęckie - 197 głosów. Na miejscu trzecim usytuowały się bezpłatne Rozmaitości Ostrołęckie - 180 głosów, a na końcu Gazeta Współczesna - 115 głosów.
Zapraszamy do naszej nowej sondy: Wybierz ostrołęcki koncert ro(c)ku 2003. »»»

Wyświetleń: 20
Komentarze
01:12, 17.11.2003 r.

Urodziny RaQ.

Cała redakcja MOJEJ OSTROŁĘKI składa najlepsze życzenia urodzinowe naszemu koledze - RaQ.
Dużo zdrówka oraz jeszcze więcej świetnych pomysłów, ku jak największemu rozwojowi najlepszej regionalnej witryny MOJA OSTROŁĘKA składa pozostała brygada. »»»

Wyświetleń: 12
Komentarze
00:25, 17.11.2003 r.

Porażka TRÓJKI.

W rozegranym dziś meczu o mistrzostwo II ligi piłki ręcznej ostrołęcka TRÓJKA przegrała w Kielcach z tamtejszą VIVE II 45:27 (21:12).

Mazowiecka Liga Juniorek Młodszych w Piłce Ręcznej:
UMKS TRÓJKA Ostrołęka - MKS Karczew 13:21 (8:11).
Trener Piotr Dobrzyński:
Mecz, ze względu na dużą ilość chorych i kontuzjowanych naszych zawodniczek , na naszą prośbę miał być przełożony. Niestety przeciwnicy nie wyrazili zgody. Takie postępowanie jest nie fair play. »»»

Wyświetleń: 34
Komentarze
18:13, 16.11.2003 r.

Jaka przyszłość Mazowsza?

Marszałek Mazowsza Adam Struzik nie wyklucza, że już za kilka lat mazowiecka prowincja rozstanie się z Warszawą i utworzy odrębne województwo. Jego stolicą miałby być Płock, a siedzibą sejmiku - Radom. »»»

Wyświetleń: 44
Komentarze
13:43, 16.11.2003 r.

OSPA 2003.

Zdjęcia i informacje dzięki uprzejmości serwisu www.ostroleka.info.pl - DZIĘKUJEMY!

W miniony piątek i sobotę odbyły się XIX Ostrołęckie Spotkania z Piosenką Kabaretową OSPA 2003. Patronami imprezy byli: Marszałek Województwa Mazowieckiego i Prezydent Miasta Ostrołęka.
W piątek o godzinie 17:00 rozpoczął się koncert konkursowy, który oceniało Jury w składzie: Andrzej Poniedzielski, Marek Majewski, Krzysztof Daukszewicz, Tadeusz Kowalewski.
»»»

Wyświetleń: 44
Komentarze
00:11, 16.11.2003 r.

Sobotnie wyniki

IV liga piłki nożnej.
Legia II Warszawa - Narew Ostrołęka 5:0 (2:0).
Komentarz ze strony www.legia.net:
W kolejnym spotkaniu rezerwy Legii nie pozostawiły złudzeń rywalom. Tym razem na Łazienkowskiej zjawił się Narew Ostrołęka, a odjechał z bagażem pięciu bramek. Do przerwy Legia II prowadziła 2:0. Pierwszą bramkę z rzutu karnego zdobył Marcin Rosłoń w 8 minucie. Na 2:0 podwyższył wspaniałym strzałem głową w okienko Adam Gmitrzuk po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 35 minucie. W drugiej połowie przewaga i ilość sytuacja podbramkowych drużyny Jerzego Kraski była jeszcze większa. Minutę po wejściu na boisko trzecią bramkę zdobył Marek Rogowski w 68 minucie. Chwilę po nim w 69 minucie po ładnej akcji z Manuelem Garcią kapitalnym uderzeniem popisał się Wojtek Szala i było 4:0. Wynik ustalił w 75 minucie spotkania Daniel Dylewski.
Legia II zagrała w następującym składzie: Załuska - Szala, Rosłoń, Starowicz (76' Njamculović), Petasz - Mikulski, Gmitrzuk, Pulkowski (73' Iwanicki), Fedoruk (66' Rogowski) - Garcia (70' Dylewski), Zbrzeźniak.

V liga piłki nożnej.
Korona HiD Ostrołęka - ULKS Ciółkowo 3:2 (2:1).
Bramki dla ostrołęczan strzelili: Świętochowski (29) oraz Nadrowski (39, 60). Goście zdobyli gole w 8 i 85 min. W 61 min. czerwoną kartkę otrzymał B. Peczyński i HiD-owcy kończyli mecz w dziesiątkę.
A-klasa piłki nożnej.
Sokół Grudusk - Narew II Ostrołęka 2:1 (2:1).
Bramkę dla ostrołęczan strzelił M. Rogoziński.
II liga piłki siatkowej.
Net Ostrołęka - WSPol Szczytno 1:3 (-22, 22, 16, 18). »»»

Wyświetleń: 14
Komentarze
12:25, 15.11.2003 r.

TYDZIEŃ Z GŁOWY - "Ostrołęka to bardzo dziwna miasto".

W najbliższym numerze WIADOMOŚCI OSTROŁĘCKICH, jak zwykle co tydzień ukaże się mój komentarz do wydarzeń w naszym ukochanym mieście:
Dokładnie tydzień temu ostrołęczanie po raz pierwszy w historii naszego miasta mogli sięgnąć po aż cztery lokalne tytuły. »»»

Wyświetleń: 52
Komentarze
20:09, 14.11.2003 r.

Wybory do Parlamentu Europejskiego: PO na czele.

Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbywały się pod koniec października, wśród osób deklarujących udział w nich i posiadających sprecyzowane preferencje 21 proc. uzyskałaby PO, 18 proc. koalicja SLD-UP - wynika z sondażu TNS OBOP. »»»

Wyświetleń: 30
Komentarze
15:07, 14.11.2003 r.

Sportowe zapowiedzi.

Sobota, 15 listopada.
12.00 - IV liga piłki nożnej: Legia II Warszawa - Narew Ostrołęka.
12.00 - V liga piłki nożnej: Korona HiD Ostrołęka - ULKS Ciółkowo. Stadion przy ul. Witosa.
13.00 - A-klasa piłki nożnej: Sokół Grudusk - Narew II Ostrołęka.
18.00 - II liga piłki siatkowej: Net Ostrołęka - WSPol Szczytno. Hala przy ul. Traugutta.

Niedziela, 16 listopada.
16.00 - II ligi piłki ręcznej: KS Vive II Kielce - Trójka Ostrołęka.

Jak zwykle wszystkie wyniki podamy w godzinę od zakończenia spotkań. »»»

Wyświetleń: 12
Komentarze
15:00, 14.11.2003 r.

Żegnaj deptaku na rok

kliknij aby powiększyćChociaż nie jest jeszcze znana ostateczna data otwarcia deptaku przy ul. Głowackiego dla ruchu samochodowego, jednak szybko postępujące prace przygotowawcze wskazują, że jest to już tylko kwestia najbliższych tygodni. Wojnę o deptak zakończyła jedna decyzja prezydenta Ostrołęki, zgodnie z którą na deptak na rok powrócą samochody.

Przeciwnicy zamknięcia Głowackiego dla ruch kołowego, głównie właściciele i najemcy sklepów przy tej ulicy, mogą odetchnąć z ulgą. Dla nich walka o ponowne otwarcie deptaku dla samochodów zakończyła się sukcesem.
»»»

Wyświetleń: 41
Komentarze
14:43, 13.11.2003 r.

V OFFA Filmowe Zwierciadła

Już niespełna miesiąc dzieli nas od piątej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Amatorskich "Filmowe Zwierciadła"(6-7 grudnia). Właśnie minął termin zgłaszania filmów, a swą prace rozpoczęła komisja kwalifikacyjna, która zapowiedziała, że będzie bardziej rygorystyczna niż w latach ubiegłych. Nie chce zdradzać szczegółów na temat swojej pracy, ale nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że z ponad 60 już obejrzanych filmów dostanie się niespełna 20 (drugie tyle czeka na ocenę). Pełna lista wraz z tytułami powinna być gotowa po 18 listopada na www.akfjantar.and.pl . »»»

Wyświetleń: 15
Komentarze
23:47, 12.11.2003 r.

Dwoje ostrołęczan w bazie danych osób zaginionych.

W bazie osób zaginionych Fundacji Itaka znajdują się dwie osoby ostatnio zamieszkałe w Ostrołęce. Są to: Grażyna Gocławska (na zdjęciu z lewej), aktualny wiek - 33 lata, data zaginięcia - 2000.10.19, wzrost - 177 cm, kolor oczu - niebieskie oraz Jerzy Kuskowski (po prawej), aktualny wiek - 46 lat, data zaginięcia - 2001.08.01, wzrost - 165 cm, kolor oczu - piwne.
Fundacja Itaka (znana m.in. z programu Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...) pomaga ludziom dotkniętym problemem zaginięcia, w szczególności osobom zaginionym, ich rodzinom oraz osobom zagrożonym zaginięciem. Długofalowym zadaniem jest zmniejszenie liczby zaginięć małych dzieci, skrócenie czasu poszukiwań, pomaganie rodzinom osób zaginionych, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Fundacja jest jedyną organizacją w Polsce, która całościowo zajmuje się problemem zaginięcia osób. W Polsce ginie bez wieści ponad dwadzieścia tysięcy ludzi rocznie. Dwadzieścia tysięcy rodzin przeżywa dramat trudny do wyobrażenia: łatwiej jest pochować w ziemi nawet najbliższą osobę - takie zdanie słyszymy często - niż przez wiele lat nie wiedzieć co się z nią stało. »»»

Wyświetleń: 33
Komentarze
22:33, 12.11.2003 r.

Mazowiecka Liga Juniorek Młodszych: UKS TEMPO Przysucha - UMKS Trójka Ostrołęka 20:35 (5:14).

Trener Piotr Dobrzyński:
Nadal gramy bez dwóch podstawowych zawodniczek, reprezentantek kadry mazowieckiej Angeliki Głuszak i Sylwii Sucheckiej (kontuzje). Kilka innych czołowych zawodniczek mimo tego, że grają to są jeszcze w trakcie leczenia, lub tuż po wyleczeniu i na wysoką formę trzeba jeszcze poczekać. W niedzielę 16.11.03 gramy u siebie z Karczewem (klub z pierwszej trójki w Polsce), szkoda, że nie możemy stanąć do boju w najsilniejszym składzie. Mecz rozpocznie się o godzinie 13.00 w hali Gimnazjum nr 5 ul. Berlinga 5. Zapraszamy kibiców i liczymy na mocny doping. »»»

Wyświetleń: 14
Komentarze
22:20, 11.11.2003 r.

Co wykryją radni?

Analizując plany prac komisji Rady Miejskiej naszego miasta, dość interesująco zapowiadają się prace Komisji Rewizyjnej w drugim półroczu 2003. W tym czasie zaplanowane są, wyrywkowo wybrane, rutynowe kontrole w Szkole Podstawowej Nr 2 i Nr 10, w Zespole Szkół Nr 1 oraz w Ostrołęckim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.
W szkołach kontrola ma dotyczyć głównie gospodarowania pieniędzmi z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, natomiast w OPWiK-u kontrola skupi się na inwestycjach związanych z uzdatnianiem wody.
Wszelkie uwagi i zapytania można kierować do przewodniczącego Komisji Rewizyjnej - Krzysztofa Majkowskiego (na zdjęciu), jak i do każdego z członków komisji. »»»

Wyświetleń: 10
Komentarze
21:24, 11.11.2003 r.

Remis Korony.

W zaległym meczu VI kolejki spotkań o mistrzostwo V ligi piłki nożnej grupy północnej Korona HiD Ostrołęka zremisowała 3:3 (0:1) w Drobinie z tamtejszą Skrą. Bramki dla ostrołęczan strzelili: Świętochowski, Żylak, Nadrowski (k). Podopieczni trenera Ćwieka grali od 22 min. w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartka został ukarany Kowalewski. »»»

Wyświetleń: 12
Komentarze
16:56, 11.11.2003 r.

Uroczystości z okazji 11 listopada

Oto skromny program ostrołęckich obchodów uroczystości z okazji 11 listopada:
»»»

Wyświetleń: 41
Komentarze
00:00, 11.11.2003 r.

Tydzień z głowy.

Dziś ukazał się mój autorski cykliczny cotygodniowy komentarz TYDZIEŃ Z GŁOWY w WIADOMOŚCIACH OSTROŁĘCKICH:

Prorodzinni ławnicy.
Na ostatniej XIII Sesji Rady Miejskiej wybrano 66 ławników sądowych spośród 388 zgłoszonych. Niby wszystko odbyło się zgodnie z prawem, ale jakby szerzej przyjrzeć się w wybrańcom ostrołęckich rajców, niejeden z nas krzyknie "veto". »»»

Wyświetleń: 36
Komentarze
20:11, 10.11.2003 r.

Nikt nie wspomniał, nikt nic nie wie.

Jutro o godz. 12.00 zostanie rozegrany (zapomniany przez wszystkich - łącznie z lokalna prasą i mediami elektronicznymi) zaległy mecz VI kolejki spotkań o mistrzostwo V ligi piłki nożnej grupy północnej pomiędzy Skrą Drobin, a Koroną HiD Ostrołęka.
Przypominamy, iż w pierwotnym terminie mecz został przerwany w 60. minucie przy stanie 3:2 dla gospodarzy, z powodu zasłabnięcia zawodnika ostrołęczan - Roberta Mioduszewskiego (na zdjęciu). »»»

Wyświetleń: 13
Komentarze
20:01, 10.11.2003 r.

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne